La Romana

La Romana

La Romana to drugi najpopularniejszy region turystyczny wschodniej części Dominikany. Położony na południowym wybrzeżu nad Morzem Karaibskim oddalony jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Punta Cana i międzynarodowego lotniska. Nazwa regionu La Romana wywodzi się od kolonialnego miasta założonego w 1502 roku przez hiszpańskich odkrywców.

Obecnie to czwarty największy ośrodek miejski na wyspie, szczycący się urokliwą kolonialną starówką, kilkoma uniwersytetami i malowniczą okolicą z pięknymi plażami. Region nie jest jeszcze tak znany jak pobliskie Punta Cana ze słynną plażą Bavaro, jednak z roku na rok zyskuje na popularności. Powstało tu wiele wysokiej klasy kurortów z bogatym zapleczem i ofertą wakacji All Inclusive.

Tutejsze plaże również uchodzą za jedne z najpiękniejszych na Karaibach i tylko nieznacznie ustępują tym z Punta Cana. Region polecany jest na wakacje dla rodzin z dziećmi, które docenią bardziej kameralny, spokojny charakter okolicy. Hotele położone w regionie La Romana to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania wyspy. Blisko stad zarówno do kolonialnego miasta La Romana, do stolicy wyspy Santo Domingo jak i parku Narodowego del Este i Isla Saona, który jest jednym z najpiękniejszych regionów Dominikany.

wycieczka Organizator wycieczek fakultatywnych

Organizator wycieczek fakultatywnych

wycieczka Góra Czarownic + Plaża Limon

Góra Czarownic + Plaża Limon

wycieczka Samana MEGA PROGRAM

Samana MEGA PROGRAM

wycieczka Santo Domingo SUPER VIP

Santo Domingo SUPER VIP

wycieczka Saona All Inclusive Extra

Saona All Inclusive Extra

wycieczka Saona dla odkrywców

Saona dla odkrywców

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.