Wycieczka podczas weekendu - dlaczego warto?

Rego-Bis, 29.04.2020

Wycieczki na Weekend

Dzisiejsze czasy są pełne wyzwań – z jednej strony świat stoi przed nami otworem, możemy zwiedzać i poznawać, z drugiej zaś, często priorytetem wielu staje się praca zawodowa. Wycieczki typu express stanowią dla takich osób idealne rozwiązanie! Szybko, blisko, interesująco – propozycja relaksującego weekendu, gwarantująca beztroską chwilę zapomnienia od pracy i obowiązków. 

Tego typu wyjazdy najlepiej zakupić w Biurze Podróży, gdzie zagwarantowane jest zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Dobra organizacja wyjazdu może sprawić, że podczas jednego weekendu poznamy historię danego miejsca, odwiedzimy najciekawsze zakątki, poczujemy klimat charakterystyczny dla zwiedzanego miasta, po czym wrócimy zrelaksowani i wypoczęci. Dodatkowymi plusami wyjazdu tego typu z biurem podróży, jest pewność posiadania odpowiedniego ubezpieczenia oraz obecność polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu. Ceny takich wycieczek zazwyczaj są dość niskie, mimo że ich program często dorównuje zwiedzaniu, którego można doświadczyć podczas dłuższych pobytów.

Interesującymi miejscami na weekendową wycieczkę express mogą być np. Budapeszt, Praga lub Wiedeń – miasta które są bardzo ważne z punktu widzenia historii, obfitujące w interesujące zabytki, miejsca z pyszną kuchnią, reprezentujące inną kulturę niż nasza polska, ale nie będące bardzo oddalone od granic naszego kraju. Dobrym wyborem może być wyjazd tam podczas któregoś z jesiennych weekendów, ale także wycieczki zimowe podczas bożonarodzeniowych jarmarków a nawet Sylwestra

Czeską Pragę od Katowic dzieli mniej niż 500 km. Blisko, szybko, komfortowo i ciekawie – to miasto z niezwykłą duszą! Zlokalizowana nad rzeką Wełtawą stolica Czech, z wpisaną na listę UNESCO starówką, jest miastem setek wież. Można w nim odnaleźć budynki niemal we wszystkich stylach architektonicznych. Jego zwiedzanie warto zacząć na placu Hradczańskim, udając się w kierunku dziedzińców Zamku Praskiego. Nie można ominąć katedry św. Wita, będącej symbolem miasta. Warta uwagi jest także Bazylika św. Jerzego. Zachęcamy by przespacerować się po dzielnicy Malá Strana, położonej nieopodal praskiego zamku, na lewym brzegu Wełtawy. Nie wolno ominąć Mostu Karola, który prowadzi na Plac Staromiejski z zegarem astronomicznym Orloj. Praga to miejsce niebywałej architektury oraz kultury –  znajduje się tu ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. No i do tego pyszne jedzenie! Będąc tu trzeba skosztować polévki, tutejszych mięs, knedlików oraz napić się lokalnego piwa.

Wiedeń

Wybierając się nieco dalej na południe, możemy dotrzeć do położonego nad Dunajem Wiednia, który także stanowi idealne miejsce na weekendową wycieczkę. Ogromne miasto, pełne ważnych, przepięknych budynków, kojarzące się z muzyką klasyczną Mozarta, Beethovena i Schuberta, pyszną kawą po wiedeńsku oraz tortem Sachera. Za największe atrakcje miasta można uznać: kolorowy dom Hundertwassera i bulwar Wiedeński, przy którym zlokalizowane są Parlament, Ratusz oraz  Uniwersytet. Warto także przespacerować się magicznymi ulicami centrum miasta, by podziwiać budynek muzeum Albertina, zapierającą dech w piersiach rezydencję władców Austrii Hofburg, luksusowy Kohlmarkt, plac Graben z  Kolumną Morowa i gotycką Katedrę św. Szczepana, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy Austrii.

Kolejnym naddunajskim miastem, posiadającym niebywałą historię i atmosferę, jest Budapeszt – stolica Węgier. Najważniejsze węgierskie miasto jest wyjątkowe – powstało z połączenia dwóch dzielnic Budy i Pesztu, które powiązał słynny Most Łańcuchowy. Piękno stolicy Węgier oraz niebywałość jej zabytków, potwierdza wpisanie jej na listę UNESCO. To miejsce, gdzie nie tylko można zwiedzać godzinami, ale także dobrze zjeść i relaksować się podziwiając Dunaj. Będąc tu warto zobaczyć słynne Wzgórze Zamkowe i niezwykły Pałac Prezydencki zlokalizowany tuż obok Zamku Królewskiego. Obowiązkowy powinien być spacer po przepięknym Starym Mieście, obejmujący podziwianie kościoła św. Macieja oraz Baszty Rybackiej. Jeśli ktoś zdecyduje się na spacer po Moście Łańcuchowym, to po przeciwnej stronie powinien zobaczyć Parlament, bazylikę św. Stefana oraz Plac Wolności. Wszystkie te miejsca są niebywale piękne!

Budapeszt

Wycieczki typu express nie wymagają dodatkowych dni urlopu, odbywają się podczas weekendu. Osoby, które chcą wyjechać na dłużej niż jeden dzień, mogą skorzystać z nieco dłuższych wyjazdów, np. z dwoma noclegami. Z BP Rego Bis jest to możliwe zarówno na jarmarki świąteczne, jak i na Sylwestra. Oferta jest bardzo bogata – Chorwacja, Czarnogóra bądź Bośnia i Hercegowina! Każdemu należy się chwila zapomnienia i odpoczynku, dlatego warto zainteresować się ofertami tego typu. Dotyczy to zwłaszcza pasjonatów podróży – według wielu podań, to w jaki sposób powitamy Nowy Rok, zwiastuje to, jak będzie wyglądać kolejnych dwanaście miesięcy. Warto więc zapoznać się nie tylko z ofertą wycieczek express, ale przede wszystkim sprawdzić możliwości wyjazdów na krótsze wyjazdy sylwestrowe. Dla czego by nie powitać roku 2021 w Rijece lub Budvie?