W jaki sposób najłatwiej dotrzeć na lotnisko?

Rego-Bis, 11.03.2020

W jaki sposób najłatwiej i najkorzystniej dotrzeć na lotnisko przed wylotem na wakacje? – to często zadawane pytanie. W dzisiejszych czasach wszystkie ważne miejsca są ze sobą świetnie skomunikowane, transport miejski jest bardzo dobrze rozwinięty a lotniska dysponują dużą liczbą miejsc parkingowych. Jest tyle możliwości, że każdy może znaleźć najwygodniejsze i najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. Klienci Biura Podróży Rego Bis, wylatując na wczasy, korzystają z lotnisk w Katowicach, Warszawie i Poznaniu


Katowice - Pyrzowice
Z przystanku Katowice Dworzec PKP odjeżdża specjalny autobus w kierunku lotniska Katowice-Pyrzowice – linia „Lotnisko”. Rozkład jazdy na bieżąco śledzić można na stronie internetowej KZK GOP. Na stronie lotniska można odnaleźć również nazwy prywatnych przewoźników, których busy dowożą pasażerów z centrum Katowic na lotnisko. Alternatywą może być skorzystanie z taksówki Airport Taxi Service – dane kontaktowe można odnaleźć na stronie internetowej lotniska w Pyrzowicach.
Dotarcie własnym samochodem nie powinno stanowić problemu, to wyjście polecane zwłaszcza osobom niemieszkających w okolicach Katowic. Parking lotniska posiada ponad siedem tysięcy miejsc parkingowych. Należy pamiętać o opłatach parkingowych. Aktualny cennik można sprawdzić na stronie internetowej lotniska.


Warszawa - lotnisko Chopina
Z Warszawy na lotnisko Chopina dojazd jest bardzo prosty. Kursują tam pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) – linie S2 i S3 dojeżdżają bezpośrednio na lotnisko. Bilety zakupić można w biletomatach, które znajdują się w pociągach – należy mieć ze sobą kartę płatniczą, gdyż w większości biletomatów nie można płacić gotówką. Lotnisko skomunikowane z miastem jest także poprzez pięć linii autobusowych komunikacji miejskiej (175, 188, 148, 331 i N32). Rozkład jazdy można odnaleźć na stronie internetowej ZTM Warszawa.
W Warszawie na lotniskowym parkingu obowiązuje zasada „Kiss&Fly”, czyli darmowe parkowanie do 7 minut – dokładnie tyle wystarczy, by wypakować bagaż i pożegnać się z ukochaną osobą. Lotnisko oczywiście dysponuje parkingiem, który posiada 3240 miejsc. Wokół lotniska działa także kilka prywatnych parkingów strzeżonych. Jeśli ktoś zdecyduje się pozostawić swój samochód na lotniskowym parkingu, poniesie koszt ponad 200 zł za okres od 6 do 10 dni. Aktualny cennik można odnaleźć na stronie internetowej lotniska.


Poznań - Ławica 
Lotnisko Poznań-Ławica skomunikowane jest z centrum miasta za pomocą autobusów komunikacji publicznej (linie 159, 149 oraz 242). Rozkłady jazdy można odnaleźć na stronie internetowej ZTM Poznań, bilety zaś zakupić w kioskach i biletomatach. W poznańskich biletomatach można płacić wyłącznie monetami o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł (automat wydaje resztę).  Przed lotniskiem jest postój taksówek, nazwy korporacji współpracujących z poznańskim lotniskiem można sprawdzić za pomocą aplikacji iTaxi.pl. Poznańskie lotnisko współpracuje także z firmą autokarową Follow me!, która realizuje przejazd na zasadzie transferów grupowych minibusami, łącząc pasażerów jadących w podobnych godzinach.
Na lotnisku w Poznaniu, podobnie jak w Warszawie, obowiązuje zasada „Kiss&Fly” – darmowy czas postoju wynosi 10 min. Poznań-Ławica dysponuje parkingiem umożliwiającym pozostawienie samochodu na czas wczasów – cena parkingu do 8 dni to koszt około 60 zł. Cennik parkingu znajduje się na stronie internetowej lotniska.