Ubezpieczenie w podróży

Rego-Bis, 01.06.2020

Ubezpieczenia Turystyczne

Planując zagraniczne wakacje, patrzymy w przyszłość z radością i ciekawością, nie myśląc o złych rzeczach, które mogą się przydarzyć. Im częściej podróżujemy, tym bardziej otwieramy się na świat, inne kultury i ludzi. Słusznie! Niestety, trzeba mieć też na uwadze, że wypadki i choroby mogą zdarzyć się wszędzie. Ważne, aby naszym wczasom lub wycieczce towarzyszyło dobre ubezpieczenie. Co prawda, polisa ubezpieczeniowa nie gwarantuje bezwzględnego bezpieczeństwa, jednak w ramach sytuacji losowych może pozwolić uniknąć wielu problemów.

Sytuacja na świecie zmienia się z dnia na dzień. W pierwszej połowie 2020 roku zaczęliśmy zwracać uwagę na rzeczy, które jeszcze niedawno nie były dla nas istotne. Ubezpieczenie powinno zabezpieczać nas w odpowiedni sposób, także w przypadku zachorowania w następstwie epidemii. Wiemy już, że błędne jest częste myślenie, że wyrobienie karty EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) przed podróżą, będzie stanowiło rozwiązanie wszystkich hipotetycznych problemów. Warto posiadać tego typu kartę, zwłaszcza podczas wyjazdów do krajów Unii Europejskiej. Trzeba jednak pamiętać, że EKUZ uprawnia nas do świadczeń opieki zdrowotnej tylko w określonych sytuacjach i w placówkach mających umowę z tamtejszą kasą chorych. Leczenie do którego uprawnia nas karta EKUZ, będzie odpowiadało procedurom istniejącym w polskim NFZ. Może się więc okazać, że przed wyjazdem z kraju wypoczynku, nie zdążymy wykonać wszystkich badań będących koniecznymi ze względu na wypadek, którego doświadczyliśmy podczas wakacji. 

Przy zakupie wyjazdu w biurze podróży, w pakiecie załączone jest już ubezpieczenie. Touroperatorzy ubezpieczają swoich podróżnych w wykwalifikowanych agencjach ubezpieczeniowych specjalizujących się w ubezpieczeniach podróży. Biuro Podróży Rego Bis od lat współpracuje ze znaną firmą ubezpieczeniową AXA. Ubezpieczenie, które zapewnia biuro  zawiera przede wszystkim KL (koszty leczenia za granicą) i NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków). Na sezon 2020 pod względem wysokości ubezpieczenia kosztów leczenia w pakiecie podstawowym, Rego Bis okazało się biurem, które zapewniało najwyższe ubezpieczenie KL spośród wszystkich największych touroperatorów w Polsce – 30 000 € w podstawowym pakiecie ubezpieczeniowym. Wczasowicze otrzymali także ubezpieczenie NNW na wysokość 3000 € oraz ubezpieczenie bagażu, a to rzadkość w podstawowym pakiecie (kwota ubezpieczenia bagażu to 200 €). Wspomniana polisa turystyczna chroni także na wypadek zarażenia się koronawirusem (bądź zachorowania w skutek innej epidemii) podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano jej wybuchu. Dla każdego Klienta, który wykupił wyjazd w 2019 i 2020 roku w oraz na pierwszym etapie promocji Soczyste Lato 2021 (trwającej do końca września 2020 r.) koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży pokrywane są przez ubezpieczyciela.

Albania, bezpieczne wakacje

Przy zakupie oferty wypoczynku, klient powinien otrzymać broszurę ubezpieczyciela oraz numer swojej polisy ubezpieczeniowej, jak i numer kontaktowy do centrum alarmowego ubezpieczyciela. Informacje te podane są także na stronach internetowych  touroperatorów w taki sposób, by każdy mógł przed zakupem wczasów sprawdzić ofertę. Jest to ważne także ze względu na osoby kupujące wczasy online,  aby również one miały dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Przed wyjazdem należy zapisać w swoim telefonie komórkowym numer do centrum alarmowego, ponieważ w razie potrzeby skorzystania z usługi medycznej, to właśnie pod tym numerem należy dokonać zgłoszenia. Błędem jest dzwonienie do biura podróży, bądź proszenie o pomoc obsługę hotelu na miejscu. 
Centrum alarmowe agencji ubezpieczeniowych działa całą dobę, obsługa odbywa się w języku polskim. W przypadku nagłej choroby bądź wypadku, jest to ogromna wygoda. Bez względu na miejsce, w którym dojdzie do przykrego zdarzenia – każdy, bez bariery językowej jest w stanie poprosić o pomoc. Wykwalifikowany zespół na pewno stanie na wysokości zadania i procedura odbędzie się bez dodatkowych kosztów. 

Podsumowując:

  • przy zakupie wczasów, poza wyborem destynacji, hotelu i rodzaju wyżywienia, powinniśmy wziąć pod lupę także zaoferowane nam w pakiecie ubezpieczenie
  • po zapoznaniu się z polisą ubezpieczeniową powinniśmy zapisać w telefonie numer telefonu do centrum alarmowego oraz numer naszej polisy ubezpieczeniowej
  • w  sytuacji zagrożenia lub choroby poszkodowany sam musi zgłosić się po pomoc. Oczywiście można zadzwonić z zapytaniem do rezydenta, on jednak nie jest uprawniony by dzwonić w imieniu Gości do ubezpieczyciela, rezydent może przybliżyć raz jeszcze całą procedurę, bądź podać potrzebny numer telefonu, nie wezwie pomocy
  • ważną informacją jest także to, że pomoc odbywa się bezpłatnie, bardzo często należy jednak pokryć koszt połączenia telefonicznego do Polski. 

Ogólne warunki ubezpieczenia, zapewniane podróżnym przez Rego Bis, można odnaleźć na stronie internetowej biura w zakładce Dokumenty