TOP 5 miejsc na weekend w Polsce

Rego-Bis, 27.10.2021

1.Trójmiasto


Czy jest lepsze miejsce na spacery i zwiedzanie niż nadbałtyckie Trójmiasto? Gdańsk, Sopot i Gdynia- spójna całość trzech odrębnych miast. Trójmiasto położone jest na wybrzeżu Zatoki Gdańskiej i ciągnie się przez 45km, liczy ponad 800 tys mieszkańców. Każde z miast ma swój urok- Gdynia- nowoczesne, dynamiczne miasto portowe. Sopot- modny kurort, w którym chętnie odpoczywają Polacy, ale również bardzo ważne miejsce na kulturalnej mapie Polski. Gdańsk- postępowe miasto, z tysiącletnią przeszłością- niesamowite miejsce do zwiedzania i wspaniałych spacerów.

class=


2. Toruń i okolice


Ziemia chełmińska to kraina niesamowitych zabytków i jeszcze piękniejszej przyrody. Jest to słabo zalesione miejsce, które zachwyca licznymi jeziorami, a nurt Drwęcy jest znanym szlakiem kajakowym. Toruń- stolica regionu- znane miasto zarówno w Polsce jak i za granicą- dzięki urodzonemu tutaj Mikołajowi Kopernikowi. Nie tylko Toruń, ale również Chełmno, Brodnica czy Chełmża zachwycają pamiątkami przeszłości. 


3. Wielkopolski Poznań


Niegdyś Poznań był stołecznym miastem Mieszka I, później ważnym bastionem w walce z zaborcami teraz stanowi bardzo ważne centrum ekonomiczne i kulturalne naszego kraju. W Poznaniu koniecznie pospacerować trzeba po Ostrowie Tumski, rynku, wejść do Muzeum Narodowego. Oprócz tego pięknego miasta warto pojechać nad Jezioro Góreckie, zwiedzić pałac w Rogalinie a także odwiedzić Kórnik i Koszuty.


 

4. Jura krakowsko- częstochowska


Jest to wymarzona kraina dla osób lubiących spacery, trekking i wędrówki po wzgórzach i dolinach, ale przede wszystkim to raj dla osób, które kochają pozostałości zamczysk, jaskinie, białe skałki oraz urokliwe stawy i źródełka. Jurę przecina wiele dróg lokalnych, więc łatwo również wybrać się na wycieczkę rowerową a nawet popularną- wycieczkę konną. Przez Jurę przechodzą liczne znane szlaki turystyczne: Szlak Orlich Gniazd czy Szlak Warowni Jurajskich.


5. Zakopane i okolice


Na południu Polski leży Zakopane- niesamowity kurort u podnóża Tatr. Jest to najwyżej położone miasto w Polsce, usytuowane w wąskiej kotlinie pomiędzy pasmem Gubałówki a Tatrami właśnie. Zakopane to nie jest zwykłe miasto- do odwiedzin zachęca niesamowita gościnność góralska, folklor i malownicza drewniana architektura. Zakopane, choć głównie znane jako zimowa stolica Polski, jest jednym z głównych ośrodków życia artystycznego Polaków. Znane wszystkim Krupówki- należą do najsłynniejszych ulic w Polsce.