Bezstresowe wakacje!

Rego-Bis, 13.08.2020

Wyjazd, który powszechnie kojarzy się z relaksem, wypoczynkiem i odkrywaniem, dla wielu jest także powodem do stresu. Każda zmiana, w tym ta związana z przemieszczaniem się, zakwaterowaniem w nowym miejscu, obserwowaniem obcych osób i słuchaniem mowy w języku obcym, może stanowić naruszenie naszej strefy komfortu. Według badań, stres przed wyjazdem odczuwa co druga osoba – przede wszystkim stresują nas: myśl o powrocie do pracy, wydatki związane z wyjazdem, troska o bezpieczeństwo i zdrowie, pakowanie, towarzystwo obcych osób, planowanie wyjazdu oraz pobyt w nowym miejscu. Bardzo często na zmiany reagujemy niepokojem, drażliwością, paniką, płaczem, sennością, czasami nawet agresją.

Jak temu zaradzić? Najlepiej wybrać wypoczynek zorganizowany, który kompleksowo zaplanują za nas specjaliści z biura podróży. Uczestnicy takiego wyjazdu zabezpieczeni są ubezpieczeniem, a wypoczywającym cały czas towarzyszy pilot lub rezydent mówiący w języku polskim. Wyjazd zorganizowany obfituje więc w dużo mniejszą ilość czynników mogących wywołać stres! Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości przed wyjazdem, można dopytać o wszystko organizatora, np. dzwoniąc do działu obsługi klienta. Na miejscu, w obcym kraju, do dyspozycji Gości są piloci i rezydenci, którzy w razie jakichkolwiek wątpliwości pomogą językowo oraz merytorycznie. Ważne jest także ubezpieczenie, które sprawia, że będąc za granicą, nie musimy martwić się o problemy zdrowotne, które mogą się pojawić. Wybierając wczasy z biurem podróży, mamy pewność, że nasz wyjazd jest odpowiednio zabezpieczony. Najwyższe ubezpieczenie spośród touroperatorów w Polsce na sezon 2020, we współpracy z firmą ubezpieczeniową AXA, na sezon 2020 zapewniło podróżnym BP Rego-Bis: KL w wysokości 30 000 € w podstawowym pakiecie ubezpieczeniowym. W pakiecie podstawowym zapewniając także ubezpieczenie od chorób będących wynikiem epidemii. Należy zauważyć także, że wakacje zorganizowane są tańsze od tych organizowanych na własną rękę, ze względu na loty czarterowe oraz stałe umowy ze sprawdzonymi hotelami. 

Morze, Plaża, Wakacje, Urlop, Wyjazdy bez paszportu, Bałkany

Jeśli po przeanalizowaniu umowy, zapoznaniu się z warunkami organizatora i ubezpieczenia, nadal odczuwamy lekki stres, powinniśmy zadbać o zdrowie. Przez okres poprzedzający wyjazd, należy wyeliminować kofeinę i alkohol, które mogą nadmiernie pobudzać organizm. Warto zadbać o dobrą dietę, bogatą w owoce, warzywa oraz magnez i wapń. Ważne jest także aby dużo spacerować, głęboko oddychać, pomóc może także joga. Poleca się czytanie przewodników turystycznych, które przybliżą nam to, czego możemy się spodziewać. Będziemy gotowi na to, co zastaniemy na miejscu, nie musimy się więc tym przejmować! Złym pomysłem nie jest zapoznanie się z podstawowymi słowami, używanymi w języku kraju do którego się wybieramy. To może wyeliminować kolejny czynnik związany ze stresem. Warto także skontaktować się z operatorem telefonii komórkowej, aby dowiedzieć się, czy możemy korzystać za granicą z Internetu pakietowego i ile będą nas kosztować połączenia do Polski. Należy pamiętać o przygotowaniu waluty obcej lub euro (które na miejscu wymienimy na walutę docelową) oraz o odwiedzeniu apteki i zaopatrzenie się  w podstawowe sprawdzone leki. Pozostaje już tylko spakowanie walizki, w której nie może zabraknąć ulubionych kosmetyków, kremu z filtrem, wygodnej odzieży, stroju kąpielowego, bielizny, ładowarki do telefonu oraz oczywiście aktualnych dokumentów. Można jeszcze wybrać się do księgarni lub biblioteki po ulubioną książkę. Teraz już nic nas nie zaskoczy na wyjeździe!

Myśląc o urlopie, warto wziąć pod uwagę oferty biur podróży, by uniknąć zbędnego stresu i móc cieszyć się w pełni piękną plażą, pysznym jedzeniem oraz mieć możliwość wybrania się na wycieczki fakultatywne prowadzone w języku polskim. Może podczas tego typu wakacji, uda się zrelaksować na tyle, że nastąpi moment beztroski i zapomni się i o tym czynniku, któremu biura podróży nie są w stanie zaradzić – „konieczność powrotu do pracy”?