Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 16:00 Sobota 10:00 - 14:00

Czarnogóra- informacje o COVID-19

20.08.2021

Od dnia 21.08.2021 obywatel Czarnogóry i obcokrajowiec może wjechać do Czarnogóry tylko wtedy, gdy spełnia jeden z następujących czterech warunków:
  • został w pełni zaszczepiony LUB został zaszczepiony pojedynczą dawką szczepionki covid-19;
  • posiada negatywny test PCR na koronawirusa, nie starszy niż 72 godziny;
  • ma dowody na to, że dana osoba przeszła covid-19 (minęło nie mniej niż 14 dni i nie więcej niż 180 dni od pozytywnego testu PCR lub szybkiego testu antygenowego)
  • posiada ujemny wynik szybkiego testu na obecność antygenu koronawirusa (antygen), który nie jest starszy niż 48 godzin.

 

2.08.2021

W Czarnogórze korzystać z usług lokali gastronomicznych będą mogły wyłącznie osoby, które przy wejściu do lokalu okażą certyfikat przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepienia przeciwko COVID-19. Przepis ten dotyczy wszystkich osób powyżej 18 roku życia – także turystów. Przepis ten nie dotyczy hoteli, restauracji hotelowych oraz tarasów hotelowych.

5.06.2021

Od dnia 5 czerwca 2021 r. wjazd do Czarnogóry dla obywateli RP (oraz innych państw UE) możliwy bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających wykonanie testu czy szczepienia na koronawirusa.

 

18.06.2021

Obywatele Czarnogóry i cudzoziemcy, z wyjątkiem osób z Republiki Serbii, Republiki Kosowa, Republiki Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Republiki Albanii, Federacji Rosyjskiej, Republiki Białorusi, Ukrainy, Republiki Macedonii Północnej, Państw członkowskich UE oraz Izraela, Konfederacji Szwajcarskiej, Republiki Mołdawii, Królestwa Norwegii i Republiki Kazachstanu mogą wjechać do Czarnogóry przez wszystkie przejścia graniczne z ujemnym wynikiem testu PCR na nowy koronawirus (SARS-CoV-2), wydany przez laboratorium zarejestrowane przez UE i nie starsze niż 72 godziny, z dodatnim wynikiem badania serologicznego - przeciwciał klasy IgG, wystawione przez laboratorium zarejestrowane w UE i nie starsze niż 30 dni, ujemny wynik szybkiego testu antygenowego na nowy koronawirus (SARS-CoV-2 ) - BAT, wzajemnie uznawane przez państwa członkowskie UE oraz na Wspólnej Liście Szybkich Testów Antygenowych publikowanej przez Komisję Europejską, wydanej przez upoważnione laboratorium i nie starsze niż 48 godzin do czasu wejścia do Czarnogóry, z dowodem, że zostali w pełni zaszczepieni co najmniej 14 dni przed wjazdem do Czarnogóry przepisaną liczbą dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi, wydanymi przez upoważnioną instytucję zdrowia lub z pozytywnym wynikiem testu PCR na nowy koronawirus (SARS- CoV-2) wydawane przez zarejestrowane laboratorium, które jest starsze niż 14 dni od daty przybycia na przejście graniczne i nie jest starsze niż 90 dni, i które potwierdza, że właściciel wyzdrowiał po zakażeniu COVID-19.

5.06.2021

Od dnia 5 czerwca 2021 r. wjazd do Czarnogóry dla obywateli RP (oraz innych państw UE) możliwy bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających wykonanie testu czy szczepienia na koronawirusa.

Uwaga: powyższe obowiązuje do dnia 18 czerwca br. i później może zostać zmienione.

 

29.05.2021

Obcokrajowcy mogą wjechać do Czarnogóry przez wszystkie przejścia graniczne z negatywnym wynikiem testu PCR na nowego koronawirusa (SARS-CoV-2), wydanego przez zarejestrowane laboratorium i nie starszym niż 72 godziny; z pozytywnym wynikiem testu serologicznego - przeciwciała IgG, wystawionym przez laboratorium zarejestrowane i nie starszym niż 30 dni; z negatywnym wynikiem szybkiego testu antygenowego na nowy koronawirus (SARS-CoV-2) - BAT, wzajemnie uznawanym przez państwa członkowskie UE i znajdujcym się na Wspólnej Liście Szybkich Antygenów Testy opublikowanym przez Komisję Europejską, które są wydawane przez autoryzowane laboratorium i nie są starsze niż 48 godzin do czasu wjazdu do Czarnogóry, z dowodem, że co najmniej 14 dni przed wjazdem do Czarnogóry są w pełni zaszczepieni określoną liczbą dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi, wydanym przez upoważnioną placówkę zdrowotną lub z pozytywnym wynikiem testu PCR na nowego koronawirusa (SARS-CoV-2 wydanym przez zarejestrowane laboratorium starsze niż 14 dni od daty przybycia do przekraczanie granicy i nie jest starsze niż 90 dni, co potwierdza, że właściciel wyzdrowiał z zakażenia COVID-19.

10.05.2021

Aktualne regulacje w Czarnogórze:

Postępowanie w przypadku objawów zakażenia wirusem COVID-19:

PROTOKOŁY SANITARNE W OBIEKTACH - WYTYCZNE OGÓLNE

OGÓLNE ZASADY DLA GOŚCI

29.03.2021

Aktualne regulacje w Czarnogórze:

  • noszenie maseczek
  • dystans
  • restauracje mogą być otwarte 7-18
  • hotele mogą działać, ale nie więcej niż po 2 osoby w pokoju (chyba,że są rodziną)
  • wjazd do Czarnogóry na bazie negatywnego testu PCR (do 72h, po angielsku) - dzieci do 5 roku życia nie muszą mieć testu, 2 dawek szczepionki (min. na tydzień przed); potwierdzenie testu na przeciwciała z ostatnich 30 dni (test IgG przez zarejestrowane laboratorium);

Źródło: Ministarstvo ekonomskog razvoja: https://mzd.gov.me/vijesti/237460/VAzEcE-MJERE-I-PORUKA-GRAdANKAMA-I-GRAdANIMA-ZA-PREDSTOJEcE-PRAZNIKE.html

Dodatkowo, w Ministerstwie rozmawiano o możliwości przeprowadzania testów dla turystów w hotelach - wykonywanych szybko ( + wyniki po angielsku). Niepubliczne laboratoria mają wysłać swoje oferty i Ministerstwo w trybie pilnym będzie działać nad taką możliwością działać.
Źródło: Ministarstvo ekonomskog razvoja: https://mek.gov.me/vijesti/241359/Rezultati-u-najkracem-roku-i-na-engleskom-jeziku-za-sve-turiste-koji-urade-PCR-test-na-koronavirus.html

17.03.2021

Wjazd do Czarnogóry możliwy jest tylko za okazaniem negatywnego wyniku testu PCR sprzed max 48 godz. lub potwierdzenia przyjęcia pełnej dawki szczepionki na COVID-19 (dokumenty muszą być sporządzone w j. angielskim lub serbskim). Nie ma możliwości ominięcia tego wymogu poprzez odbycie kwarantanny – do odwołania.

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo