Słowacja - Wakacje i wczasy

Słowacja to europejski kraj, będący południowym sąsiadem Polski. Stolicą kraju jest Bratysława, jednak to nie ona jest najczęstszą słowacką destynacją. Kraj ten popularny jest ze względu na malownicze góry, 9 parków narodowych oraz liczne źródła wód miner

Wakacje w Słowacji


Słowacja to bardzo górzysty kraj położony wewnątrz Europy Środkowej. Słowacja graniczy z Austrią i Czechami, Węgrami, Polską i Ukrainą na wschodzie. Dawniej była to część Czechosłowacji, w 1993 roku Republika Słowacka stała się niezależnym państwem. Kraj zajmuje powierzchnię 49 035 km² i liczy ponad 5,4 miliona ludzi, stolicą i największym miastem Słowacji jest Bratysława.
Słowacja to wyjątkowy kraj- choć niewielki- posiada dla każdego coś interesującego. Nawet na tak małym obszarze znajduje się cały wachlarz atrakcji: od skarbów przyrodniczych i zabytków po bogatą kulturę folkową i nowoczesną rozrywkę. Wybierjaąc się do Słowacji można napotkać wspaniałe naturalne krajobrazy, bogatą historię, kulturę i tradycje. Wakacje na Słowacji to po prostu bardzo dobry pomysł. Unikalne zamki, jaskinie, gorące źródła, architektura ludowa, niezwykła przyroda i wiele więcej.

Tatry Niskie

Tatry Niskie, czyli Niżne Tatry, to masyw górski w Karpatach Zachodnich, którego najwyższym szczytem jest Dziumbier. Większość pasma górskiego objęta jest ochroną Parku Narodowego Niżne Tatry, dzięki czemu zachowała się tu dzika przyroda, wprost idealna na długie relaksujące spacery.

Słowacja - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.