Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Fuerteventura

Opis

Fuerteventura

Wakacje na Fuerteventurze

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. Położone u wybrzeży Afryki przyciągają bogactwem przyrodniczym oraz sprzyjającym klimatem, który pozwala na wypoczynek przez cały rok. Otoczone ciepłymi i czystymi wodami Oceanu Atlantyckiego są idealnym miejscem na wakacje w Hiszpanii dla miłośników plażowania oraz aktywnego wypoczynku: wędrówek, kolarstwa i sportów wodnych. O wyjątkowości Wysp Kanaryjskich decyduje ich wulkaniczny charakter, który po dziś dzień wywiera wpływ na krajobraz archipelagu. Wyspy Kanaryjskie składają się z 7 większych wysp i 6 małych wysepek.
Drugą największą i jednocześnie najstarszą wyspą archipelagu jest Fuerteventura. Położona zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki, cechuje się surowym, niemal pustynnym krajobrazem. Wakacje na Fuerteventurze to idealna propozycja dla miłośników kąpieli słonecznych i morskich. Większość wschodniego wybrzeża zajmują szerokie piaszczyste i dziewicze plaże. Można spacerować nimi długimi godzinami z dala od cywilizacji, podziwiając piękne wschody słońca i szum oceanu. Baza hotelowa z wieloma wysokiej klasy obiektami stwarza doskonałe warunki do wypoczynku w ciągu całego roku. Szczególną popularnością cieszy się formuła All inclusive, oferowana w większości hoteli. Do najliczniej odwiedzanych kurortów zaliczają się Moro Jable, Jandia i Costa Calma w południowej części wyspy, Caleta de Fuste na jej wschodnim wybrzeżu oraz Corralejo na północy, które jest doskonałą baza wypadową do zwiedzania pobliskiej Lanzarote. 
Nazwa Fuerteventura wywodzi się od kombinacji dwóch hiszpańskich słów, które oznaczają silnie wiejące wiatry. Wieją one przez większą część roku – najmocniej latem, łagodząc afrykańskie upały. Kombinacja pięknych piaszczystych plaż, płytkiego i zawsze ciepłego oceanu oraz sprzyjających warunków pogodowych sprawiają, że Fuerteventura stała się ulubionym miejscem dla miłośników sportów wodnych. Szczególnie upodobali ją sobie windsurferzy i kitesurferzy, dla których stała się prawdziwą mekką. 
Kiedy jechać na Fuerteventurę?
Położona na Oceanie Atlantyckim ok. 100 km od wybrzeży Afryki, jest najbardziej suchą z Wysp Kanaryjskich. Cechuje ją zwrotnikowy klimat z ponad 300 słonecznymi dniami w ciągu roku. Temperatury są wyrównane i wynoszą od ok. 20 stopni w miesiącach zimowych po 30 stopni w porze letniej. Letnie upały nie są uciążliwe dzięki wiejącemu wiatrowi, który nasila się od czerwca do września. Jest to idealny czas na plażowanie. Pasjonaci sportów wodnych doświadczą najlepszych warunków od marca do września, kiedy wieje silny i równy wiatr pozwalający na uprawianie windsurfingu i kitesurfingu. Najlepszym czasem na rodzinne wakacje na Fuerteventurze są miesiące jesienne. Wówczas wiatr słabnie, a nagrzany letnim słońcem ocean zachęca do kąpieli. Okres zimowy i wczesna wiosna sprzyja z kolei aktywnemu wypoczynkowi – długim spacerom, wycieczkom rowerowym i poznawaniu uroków wyspy oraz pobliskiej Lanzarote.
Co warto zobaczyć na Fuerteventurze?
Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i surowego charakteru, Fuerteventura oferuje sporo atrakcji i pięknych krajobrazów. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się:

1.    Park Naturalny Corralejo – rozległy obszar chroniony, który znajduje się w północnej części wyspy i zaczyna w tętniącym życiem kurorcie Corralejo. Na odcinku wybrzeża o długości niemal 10 km można poczuć klimat prawdziwej Afryki. Pustynne wydmy zajmujące największy obszar na całych wyspach Kanaryjskich w niczym nie odbiegają od tych, które można spotkać na Saharze. Jest to idealne miejsce na długie spacery z dala od cywilizacji, plażowanie i podziwianie malowniczych wschodów słońca. Do najpiękniejszych plaż zalicza się Playa del Pozo skąd roztaczają się widoki na pobliską wysepkę Lobos. W południowej części parku piaski pustyni zmieniają się w równie spektakularne wulkaniczne krajobrazy.

2.    Betancuria - dawna stolica Fuerteventury i najbardziej urokliwe miasteczko na wyspie. Prawdziwa oaza zieleni pośród pustynnych krajobrazów. Brukowane uliczki otoczone zabytkowymi budynkami oddają dawny klimat wyspy przed nadejściem masowej turystyki. Można tam zakosztować pysznej lokalnej kuchni w jednej z klimatycznych restauracji.

3.    Parque Rural de Betancuria – prawdziwy raj dla miłośników pięknych krajobrazów. Wyjątkowy obszar chroniony, który obejmuje pustynne obszary przypominające Arizone lub Jordanie. Znajdują się tam liczne trasy spacerowe, które ułatwiają poznawanie uroków okolicy. Obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Barranco de las Peñitas czyli urokliwy wąwóz z białą kapliczką i charakterystycznymi formacjami skalnymi Arco de las Peñitas i Monkey Rock.

4.    Laguna Sotavento – liczący 9 kilometrów odcinek wybrzeża, który przecinają liczne płytkie laguny z krystalicznie czysta wodą mieniącą się wszystkimi odcieniami błękitu. Miejsce to szczególnie upodobali sobie windurferzy i kitesurferzy oraz miłośnicy długi spacerów wzdłuż plaży.

5.    Plaża Cofete – najbardziej spektakularna ze wszystkich plaż Fuerteventury. Całkowicie odludna, położona pomiędzy oceanem, a majestatycznymi górami Jandia. Ciągnie się na długości niemal 13 km i jest idealnym miejscem zarówno na spacery jak i przejażdżkę jeepami.
 

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo