Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Kreta

Opis

Kreta

Kreta uznawana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych wysp greckich. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu i długą linie brzegową wyróżnia się malowniczymi krajobrazami i pięknymi plażami. Nie można również zapominać o bogatej historii wyspy, która sięga ponad 4000 tysięcy lat i wywarła ogromny wpływ na tutejsze dziedzictwo kulturowe. Do największych atrakcji, które warto zobaczyć w czasie wakacje na Krecie zaliczają się:

Pałac w Knossos – najczęściej odwiedzana atrakcja na Krecie i jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji. Położony na przedmieściach Heraklionu kompleks uważany jest za dawną siedzibę legendarnego króla Minosa, władcy najstarszej europejskiej cywilizacji i pierwszej potęgi morskiej na Morzu Śródziemnym.

Wąwóz Samaria – jedna z największych atrakcji przyrodniczych Krety. Najdłuższy wąwóz w Europie, liczący ponad 16 km. Położony w Górach Białych jest jednym z 400 wąwozów znajdujących się na wyspie. Swój bieg rozpoczyna na wysokości 1200 metrów n.p.m. i biegnie aż do morza zapewniając po drodze spektakularne widoki i niezwykła różnorodność biologiczną.

Plaże Krety – Kreta z ponad 1000 km urozmaiconej linii brzegowej może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż w Europie. Zachodnie krańce Krety to dzikie, poszarpane wybrzeże z wysokimi wzgórzami schodzącymi wprost do morza. To tam znajdują się dwie z najsłynniejszych i najpiękniejszych plaż Krety. Laguna Balos wyróżnia się spektakularnymi widokami, które roztaczają się z okolicznych wzgórz na pobliską wysepkę Gramvousa i błękitne wody Morza Śródziemnego. Elafonisi słynie z krystalicznie czystej wody mieniącej się wszystkimi odcieniami błękitu i miękkiego, drobnego piasku o różowym zabarwieniu. Na przeciwległym krańcu Krety znajduje się nie mniej malownicza plaża Vai. Położona w niewielkiej zatoczce słynie z największego na Krecie gaju palmowego, który służył jako tropikalna sceneria przy nagrywaniu reklamy Bounty.

Chania – drugie największe i jedno z najbardziej urokliwych miast Krety, które zachwyca zabytkową starówką. Na terenie miasta ścierały się wpływy Republiki Weneckiej i Imperium Osmańskiego, co widać w tamtejszej zabudowie. Zabytkowa część miasta – dzielnica wenecka zachęca do spacerów wąskimi uliczkami, pełnymi sklepików i straganów, które prowadzą wprost do malowniczo położonego portu.

Rethymnon – to trzecie co do wielkości miasto na Krecie położone jest niemal dokładnie w połowie drogi między Chanią, a Heraklionem. Wyróżnia się malowniczą lokalizację w dolinie u podnóża górskich szczytów. Największą atrakcją jest forteca – świadectwo dawnej potęgi Państwa Weneckiego, które przez wiele stuleci toczyło walki z Imperium Osmańskim o panowanie nad Kretą. Położony nad brzegiem morza Rethymnon może poszczycić się również malowniczym portem.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo