Austria - Wakacje i wczasy

Austria to kraj pełen wspaniałych zabytków i pięknych widoków. Jego stolica, Wiedeń, to największe miasto Austrii, od wielu lat plasujące się wysoko w rankingach najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie.

Wakacje w Austii

Austria to państwo położone w Europie Środkowej. Od 1995 Austria należy do Unii Europejskiej. Powierzchnia Austrii wynosi 83 854 km². U progu naszej ery większość kraju znajdowała się pod panowaniem Rzymian, którzy zakładali liczne miasta i budowali drogi. Rozkwit cesarstwa nastąpił w XIV wieku pod panowaniem dynastii Habsburgów. Uwolnienie od wojny z Turcją było zaś początkiem rozkwitu kultury i sztuki. Powstają wówczas wspaniałe budowle, jak na przykład królewski Zamek Schönbrunn stanowiący w obecnym czasie jedną z wielu perełek architektury tego bogatego w zabytki kraju.
 
Wiedeń

Wiedeń, będący stolicą i jednocześnie największym miastem Austrii, założony został około 500 p.n.e. Pierwotnie był celtycką osadą. Miasto przeszło w XIV wieku pod panowanie Habsburgów i rozkwitło za sprawą księcia Rudolfa IV Założyciela. Przebudowano wtedy kościół św. Szczepana i założono uniwersytet. Z kolei wiek XVIII nazywany jest „złotym wiekiem Wiednia” – nastąpił wtedy rozwój handlu, przemysłu i budownictwa. Historyczne centrum miasta, pełne jest zabytków z wielu epok ubiegłych epok, w 2001 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejscami wartymi obejrzenia we Wiedniu są: słynny królewski Bleweder, Pałac Schönbrunn w którym pomieszkiwała cesarzowa Elżbieta Bawarska zwana także jako Sisi. Przy pałacu znajduje się słynne ZOO w Schönbrunn, w którym zobaczyć można liczne egzotyczne zwierzęta.

Wiedeń

Wiedeń to stolica i największe miasto Austrii, od wielu lat plasuje się wysoko w rankingach najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie za sprawą jego niesamowitego cesarskiego klimatu i imponującej liczby zabytków.

Austria - Wakacje i wczasy

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.