Wakacje i wczasy na Majorce 2023. Gdzie najlepiej się zatrzymać ?

Rego-Bis, 28.11.2022

Wczasy all-inclusive w lecie 2023 w luksusowym hotelu na Majorce można wykupić w atrakcyjnych cenach z dużym wyprzedzeniem jeszcze w zimie. Jest to opcja szczególnie interesująca dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które muszą planować urlop z wyprzedzeniem. A na największej z wysp archipelagu Balearów atrakcji dla najmłodszych nie brakuje. Wystarczy wspomnieć wspaniałe, piaszczyste plaże. Majorka, last minute we wrześniu 2023 ? Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które mogą w ostatnim momencie zdecydować się na wzięcie urlopu. Rozpoczęcie roku szkolnego w większość państw europejskich wpływa na zmniejszenie ilości osób, które wypoczywają na największej hiszpańskiej wyspie. Pod koniec lata 2023 mogą się też pojawić oferty typu wakacje - last minute, gdzie ceny będą o wiele korzystniejsze niż w szczycie sezonu. Gdzie na Majorce warto spędzić wczasy ?

Alcudia

Kurort Alcudia na północy Majorki można podzielić na dwie części. Pierwsza to historyczna, średniowieczna starówka, z labiryntem brukowanych uliczek, butików i wspaniałymi przykładami architektury gotyckiej. Druga ma bardziej kosmopolityczny charakter i tętni życiem. To okolice Puerto Alcudia, gdzie znajduje się kilka uroczych plaż, przystań i mnóstwo barów, restauracji i hoteli. Największą zaletą tej niezwykle popularnej miejscowości jest ciąg 13 kilometrów pięknych białych piasków i turkusowo-niebieskiego morza od portu Alcudii aż do kolejnej turystycznej miejscowości Can Picafort. Jedną z najpiękniejszych plaży na Majorce docenią turyści podróżujący w szczycie sezonu, ponieważ zawsze można znaleźć na niej wolne miejsce niezależnie od tego, jak bardzo jest zatłoczona. W lipcu i sierpniu często wieje przyjemna chłodna bryza, której nie zawsze można znaleźć w innych kurortach na wyspie. Niektórzy twierdzą, że na plaży Alcudii można poczuć Karaiby bez opuszczania Europy. Woda jest płytka, ciepła i przejrzysta, co czyni ją idealną dla rodzin z dziećmi. Wzdłuż plaży znajdują się różne miejsca, w których można wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych, w tym rowery wodne, sprzęt do windsurfingu, kitesurfingu,  oraz skutery wodne. Restauracje w Alcudii cieszą się dobrą renomą, więc warto spróbować tradycyjną paellę lub tapas, oczywiście z lampką wina.

Port de Sóller

Malowniczy kurort Port de Sóller oferuje idealne połączenie słońca, morza i możliwości poznania lokalnego życia. Położony w północno-zachodniej części wyspy jest jednym ze spokojniejszych nadmorskich miejsc na Majorce, z długą piaszczystą plażą, idyllicznym portem i szeroką gamą eleganckich hoteli. W niewielkiej odległości od wybrzeża znajduje się Sóller: małe, tradycyjne miasteczko położone w urokliwej dolinie. Tutaj można poznać lokalną kulturę i poczuć mniej turystyczna atmosferę. Podróżowanie między miejscowościami jest łatwe i przyjemne. Wystarczy skorzystać z zabytkowych tramwai (najstarsze pochodzą z 1913 roku), które łatwo rozpoznać po jaskrawopomarańczowym kolorze. Barwa jest nawiązaniem do licznych okolicznych gajów cytrusowych. Z Porto de Sóller warto wybrać się w trwającą godzinę podróż do stolicy Majorki Palmy zabytkowym, elektrycznym pociągiem.

Magaluf

Magaluf to największy nadmorski kurort Majorki, jedno z najpopularniejszych miejsc życia nocnego w Hiszpanii. Imprezy na łodziach i na basenie, kluby plażowe przyciągają osoby spragnione rozrywki z całej Europy. Centralnym punktem kurortu jest jedno kilometrowa plaża wyróżniona Błękitną Flagą. Można tutaj znaleźć kawiarnie i kluby, a także udogodnienia dla rodzin. W Magaluf  jest sporo atrakcji takich jak: tematyczne i wodne parki, miejsca do uprawiania  sportu i oglądania wieczornych pokazów.