Wakacje dla Seniora

Rego-Bis, 17.08.2021

WAKACJE DLA SENIORA – CO ROBIĆ W POLSCE I ZA GRANICĄ

 

    Seniorzy chcący i mogący podróżować mają to szczęście, że mogą podróżować bez względu na czas czy porę roku. Nie są już tak ograniczeni obowiązkami domowymi i opiekuńczymi jak rodzice z dziećmi. Często tez seniorzy wypoczywają i podróżują nie tylko latem, ale też poza sezonem w w kwietniu, maju oraz we wrześniu czy nawet październiku. W wielu miejscach jest  wtedy już albo jeszcze dobra pogoda, mniej ludzi, co sprzyja lepszemu wypoczynkowi.
    
WAKACYJNA POLSKA DLA SENIORÓW


    W Polsce jest wiele ciekawych miejsc do wypoczynku i zwiedzania dla osób starszych. Biura podróży i obiekty hotelarskie mają dla seniorów co raz szerszą ofertę przygotowaną właśnie dla nich. Polskie wybrzeże Bałtyku, Mazury z pięknymi jeziorami oraz polskie góry: Sudety, Beskidy, Bieszczady we wszystkich tych miejscach seniorzy mogą znaleźć idealne warunki do wypoczynku. Wybierając odpowiednią ofertę powinni oni zwrócić uwagę na odpowiednie warunki klimatyczne, czy dany ośrodek jest dostosowany dla osób starszych, czy jest wyżywienie dostoswane do wieku. Do dyspozycji seniorów często są oferowane aktywności sportowo-rekreacyjne, zabiegi dla poprawy zdrowia jak np. w sanatoriach i wiele atrakcji integracyjnych. Nad wybrzeżem Bałtyku seniorzy znajdą przystępne dla nich miejsca w zasadzie na całej długości wybrzeża od Świnoujścia po Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Najpopularniejszymi kurortami są z pewnością Świnoujście, Międzyzdroje ze słynną promenadą, Pobierowo, Ustka, Władysławowo i Jastrzębia Góra z wybrzeżem klifowym. Spacery wzdłuż wybrzeża, przejażdżki rowerowe wytyczonymi ścieżkami, wdychanie jodu w nabrzeżnych lasach sprawi wakacje będą udane i dobre dla zdrowia. Nad mazurskimi jeziorami również jest w czym wybierać. Seniorzy mogą nocować albo w hotelach albo w dedykowanych ośrodkach, gdzie mają np. zabiegi odnowy biologicznej, liczne masaże i terapie zdrowotne. Spacery po lasach, pływanie łódkami po jeziorach czy nordic walking są atrakcjami dla seniorów w Krainie Tysiąca Jezior. W górach polecane miejscowości dla seniorów to np. Lądek Zdrój i hotel MIR-JAN SPA, popularne Zakopane, a po drugiej stronie na wschodzie Polańczyk na Podkarpaciu i na przykład hotel Skalny SPA. Miejsca te są piękne, krajobrazowo, zapewniają zielone tereny do spacerów i aktywności, obiekty tam będące prowadzą turnusy dla seniorów z rehabilitacjami i zabiegami. Górskie klimaty też przysłużą się osobom starszym.


SENIOR ZA GRANICĄ


Zagraniczne wojaże seniorów również są bardzo popularne. Polscy dziadkowie często wybierają bliskie kierunki słynące z gościnności, dobrego jedzenia i fantastycznych widoków jak na przykład Albania, Czarnogóra, Chorwacja. W ostatnim czasie wśród seniorów popularna staje się Macedonia Północna i wakacje nad urokliwym jeziorem Ochrydzkim. Seniorzy również w dużym stopniu wybierają wakacje w stylu all inclusive, wtedy często wybierają Bułgarię, Grecję i Egipt. Za granicą seniorzy wybierający się z biurem podróży, którzy nie posługują się językami obcymi mogą liczyć na pomoc polskich rezydentów i animatorów, którzy są na miejscu do ich dyspozycji. Będąc w innych krajach seniorzy są tą grupą, którzy dużo zwiedzają zarówno na własną rękę podczas spacerów oraz za sprawą zakupionych na miejscu wycieczek fakultatywnych. Ciekawe miejsca historyczne, zabytki oraz miejsca przyrodnicze oraz inna kultura i zwyczaje interesują seniorów.