Grecja- ulubiony kierunek Polaków

Rego-Bis, 12.08.2021

GRECJA – ULUBIONY KIERUNEK POLAKÓW

    Grecja już od dawna zajmuje czołowe miejsca na liście najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych Polaków. Z resztą trudno się dziwić, ten wyspiarski kraj położony na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego zachwyca pod wieloma względami. W Grecji znajdziemy ciepłe morza: Egejskie, Jońskie czy Kreteńskie, do tego gwarantowana pogoda (słońce i wysokie temperatury od czerwca do końca września). Wiele plaż w Grecji jest oznaczonych certyfikatem Błękitnej Flagi, a do tego są to najpiękniejsze plaże na świecie! Trzeba też zaznaczyć, że Grecja to piękne plaże i morze ale jednocześnie wyspy jak i kontynent są bardzo górzyste, dlatego podróżując po Elladzie czeka nas mnóstwo widoków zapierających dech w piersiach. Na dokładkę przepyszne greckie jedzenie i gościnność mieszkańców. Wszystko to daje możliwość spędzenia wymarzonych wakacji i wielu wspaniałych chwil w kolebce naszej cywilizacji.
    W natłoku tylu wyjątkowych miejsc można mieć mały problem, którą wyspę wybrać? Czy wolimy biało-niebieskie domy na południowym Morzu Egejskim czy zupełnie inne, bardzo zielone ale nie tak typowo greckie Wyspy Jońskie? Może będziemy chcieli wypoczywać na długich plażach na Chalkidiki, a może chcemy przejechać wzdłuż i wszerz królową wysp Kretę ze słynnym pałacem w Knossos? Spokojna głowa cokolwiek wybierzecie w zasadzie na każdej wyspie i w każdym miejscu Hellady będziecie zadowoleni. Grecję naprawdę odkrywa się latami, więc warto podróżować tam nie jeden raz.

UWIELBIAMY GRECKIE PLAŻE
Kraj Hellenów może się pochwalić jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie jak np. Elafonissi na Krecie, Myrtiotissa i Paleokastritsa na Korfu czy urocze Porto Katsiki na Lefkadzie. W Grecji znajdziemy plaże piasczyste, kamieniste, z różowym piaskiem, duże, małe i jeszcze mniejsze. Są też takie, do których dopłynąć da się tylko do strony morza i gdzie poczujemy się jak by były naszą własnością, bo niekiedy będziemy tam tylko sami. Polacy najczęściej wybierają plaże na Rodos (Faliraki), na Krecie, ale też bardzo częstym wyborem są plaże Peloponezu oraz Chalkidiki. W zasadzie nasi rodacy dotarli już chyba do wszystkich zakątków tego kraju. Coraz bardziej popularne stają się nieoczywiste destynacje takie jak Kos, Itaka, Lefkada, Thassos czy Skopelos. Uwielbiamy greckie plaże i wysypy i nie zanosi się na to aby miało się to zmienić.

DLA MIŁOŚNIKÓW ZWIEDZANIA
Oprócz walorów przyrodniczych i wypoczynkowych doceniamy i podziwiamy również historię i zabytki starożytnej i nowożytnej Grecji. Cała Grecja to kawał historii. W Grecji lubimy sobie pozwiedzać. Chętnie kupujemy wycieczki fakultatywne do znanych historycznie miejsc jak wspomniany pałac w Knossos na Krecie, aby poznać kulturę minojską. Dowiadujemy się o słynnym Zakonie Kawalerów Maltańskich spacerując po średniowiecznym mieście Rodos. Poznajemy tajniki dawnej medycyny, którą stworzył Hipokrates w Asklepionie na wyspie Kos. Poza wakacjami Polacy chętnie wybierają się na krótkie wypady tzw. Wycieczki express czy city break do Aten, aby zwiedzić Akropol i Muzeum Akropolu. Grecja skrywa mnóstwo skarbów historii i najwyższej klasy zabytków.
Jak widać Polacy znajdują w Grecji wszystko to czego oczekują od swoich wakacji, pogody, odpoczynku, dobrego jedzenia oraz zwiedzania i podziwiania krajobrazów. Nie dziwi więc że Grecja jest dla wielu rodaków pierwszym wyborem na letni wypoczynek.