Gdzie pojechać na wakacje 2022?

Rego-Bis, 10.11.2021

Kiedy przychodzi jesień, a potem zima, każdy zaczyna marzyć o słonecznych wakacjach, co roku pojawia się ten sam problem - gdzie pojechać na urlop? Propozycji i ofert jest mnóstwo. Jak wybrać najlepiej? Czym się kierować? Najlepiej własnymi upodobaniami - a my podpowiemy kilka z najciekawszych, naszym zdaniem, miejsc.


Wybrzeże Albańskie 


Riwiera Albańska to piękne wybrzeże rozciągające się wzdłuż Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego. Jej przepiękne plaże i nadmorskie miasteczka są idealne dla podróżników szukających estetycznych wrażeń w Albanii. Riwiera Albańska jest najpopularniejszym miejscem turystycznym w kraju, zarówno dla mieszkańców, jak i obcokrajowców, i to nie bez powodu! Wybrzeże oferuje szeroki wachlarz atrakcji, od zwiedzania starożytnych pozostałości po relaks na plaży. Przy tak wielu pięknych możliwościach może być trudno zdecydować, co wybrać, ale jedno jest pewne - warto wybrać wakacje w Albanii. Jeśli wolisz urokliwe małe plaże i piękne widoki - wybierz wypoczynek w Ksamilu lub Sarandzie. Jeśli bardziej zależy Ci na piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza - zdecyduj się na wypoczynek w Durres i okolicznych kurortach. W Albanii każdy znajdzie coś dla siebie. 


Riwiera Turecka


Riwiera Turecka to obszar w południowo-zachodniej Turcji, w którym znajdują się zapierające dech w piersiach regiony przybrzeżne Morza Śródziemnego. Z wieloma słonecznymi dniami, czystymi plażami, bardzo luksusowymi kurortami, dziewiczą przyrodą, starożytną historią, wspaniałą rozrywką i życiem nocnym, czego chcieć więcej? Riwiera Turecka słynie z najwspanialszego wybrzeża, gdzie bujne lasy zbiegają się przed pięknymi zatoczkami i niesamowitej infrastruktury hotelowej, w której każdy czuje się jak Sułtan. Najbardziej znanym miastem na Riwierze jest Antalya, która jest jednym z najważniejszych miejsc wakacyjnych w Turcji i na świecie. Otoczona błękitnymi wodami Morza Śródziemnego z jednej strony i zielonymi góry Taurus z drugiej. Antalya oferuje morze, przyrodę i sport w ciągu dnia oraz tętniące życiem życie nocne. Warto wybrać się na wakacje do Turcji - każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, nadmorskie kurorty oferują piękne piaszczyste plaże, ogromne baseny, wspaniałą kuchnię, hotele ze zjeżdżalniami i mini clubami dla dzieci.


Riwiera Makarska


Riwiera Makarska rozciąga się na wybrzeżu o długości 60 km między miastami Brela i Gradac, a głównym jej miastem jest oczywiście Makarska. Okolica ta jest jedną z najbardziej znanych turystycznie na chorwackim wybrzeżu i jest popularna wśród turystów, szczególnie lubiana przez Polaków. Jest to również jedno z najpiękniejszych wybrzeży z wieloma pięknymi plażami, sosnami i spokojnymi zatokami. Obszar ten słynie z imponującej masywu góry Biokovo, który góruje nad wybrzeżem. W Chorwacji znajdziecie wszystko co jest potrzebne do doskonałego wypoczynku - słoneczne plaże, małe urokliwe zatoczki, pyszna kuchnia a przede wszystkim rodzinna atmosfera w hotelach i apartamentach.


Costa Brava


Hiszpańska Costa Brava od niepamiętnych czasów jest popularnym miejscem wakacyjnym dla młodych i starszych. Wybrzeże liczy prawie 200 km i szczyci się złocistymi plażami, piękną przyrodą, kulturą i historią, niekończącymi się rozrywkami. Szczególnie ważny jest wspaniały śródziemnomorski klimat, który urzeka przybyszy ze wschodu Europy. Chociaż Costa Brava, dzięki swojej bogatej różnorodności, przyciąga wielu turystów, odwiedzają je głównie miłośnicy leniwego wypoczynku, słońca, morza i plaży. Costa Brava oferuje niezwykłą różnorodność plaż: od pięknych kameralnych zatoczek po szerokie plaże, które są idealne dla rodzin z dziećmi. Każda plaża ma swój urok - od małych kamyczków po drobny piasek, każdy znajdzie coś dla siebie.