Khao Lak

KHAO LAK

Khao Lak to liczący kilkadziesiąt kilometrów malowniczy odcinek tajskiego wybrzeża, położony w prowincji Phang Nga nad Morzem Andamańskim. Oddalony zaledwie 80 kilometrów od wyspy Phuket i międzynarodowego lotniska z bogatą siatka połączeń jest coraz chętniej wybieranym regionem na egzotyczne wakacje w Tajlandii.

Tym co wyróżnia Khao Lak są wspaniała plaże. Szerokie, ciągnące się kilometrami, z drobnym jasnym piaskiem i łagodnym zejściem do morza. Pośród nich można znaleźć liczne kameralne zatoczki praktycznie nietknięte przez człowieka.
Na miłośników sportów wodnych czeka mnóstwo atrakcji. Khao Lak uznawany jest za jedno z najlepszych na świecie miejsc dla pasjonatów nurkowania. W sprzyjających warunkach przejrzystość wody dochodzi do 40 metrów, co pozwalana na niezwykłe obserwacje podwodnego świata. Na pobliskich wysepkach Similian można podziwiać przepiękną rafę koralową pełną wielobarwnych rybek. Mając odrobinę szczęścia spotkamy również rekiny wielorybie – największe ryby świata, które pomimo swojej nazwy i rozmiarów dochodzących do 12 metrów są zupełnie niegroźne dla człowieka. Spokojne wody zatoczek pozwalają również na uprawianie kajakarstwa morskiego a w pobliskich parkach narodowych na fanów mocnych wrażeń czeka rafting po rwących górskich rzekach.

Region Khao Lak jest najlepszym w Tajlandii miejscem na rodzinne wakacje. Tutejsza infrastruktura hotelowa to prawie wyłącznie wysokiej klasy, nowoczesne obiekty z licznymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. W przeciwieństwie do sąsiedniej wyspy Phuket nie ma tu wysokiej, gęstej zabudowy, gwarnych turystycznych ośrodków, a tutejsze plaże są niemal puste.

Jeśli znudzi nam się plażowanie, okolice Khao Lak obfitują w różnego rodzaju atrakcje. W okolicy znajduje się kilkanaście parków narodowych chroniących piękno tajlandzkiej przyrody. Do najbardziej znanych zalicza się Park Narodowy Khao Sok. Położony w głębi lądu wzdłuż rzeki o tej samej nazwie porośnięty jest dziewiczym lasem deszczowym, który porasta ten teren od 160 milionów lat. Park można przemieszczać pieszo, spędzając noclegi w domkach na drzewach, lub płynąc kajakiem przez system rzek i jezior. Do największych atrakcji zaliczają się malownicze formacje skalne, jaskinie, a także bogactwo flory i fauny obejmujące m.in. kwiaty raflezji, a ze zwierząt: tygrysy, lampart, gibony, makaki czy niedźwiedzie malajskie.

Khao Lak można również potraktować jako doskonalą bazę wypadową do odkrywania skarbów Zatoki Phang Nga. Obowiązkowym punktem każdych wakacji w Tajlandii powinien być rejs po wodach zatoki ze snurkowaniem (ang. snorkeling) i relaksem na jednej z setek malowniczych wysepek. Khao Phing Kan znana również jako Wyspa Jamesa Bonda czy archipelag wysepek Phi Phi to idealna sceneria na pocztówkowe zdjęcie z egzotycznych wakacji.

 

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.