Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00
Wybrzeże Jońskie Wakacje

Wybrzeże Jońskie

Opis

WYBRZEŻE JOŃSKIE

Cały pas Wybrzeża Jońskiego zajmuje południową część kraju. Swoją nazwę zawdzięcza Morzu Jońskiemu, które tak jak Morze Adriatyckie oblewa Albanię. Umowna granica połączenia dwóch mórz przebiega w mieści o nazwie Vlora. Na południu Albanii miejscowości o pięknym wybrzeżu to przede wszystkim Ksamil i Saranda. Obydwa te miasta wyróżniają rajskie krajobrazy, które przyciągają turystów poszukujących odpoczynku od zgiełku miasta. Z tej część kraju z łatwością można dostać się na pobliską grecką wyspę Korfu. Wyprawa promowa do Grecji z Sarandy czy Ksamilu to z pewnością świetny pomysł  na uatrakcyjnienie wakacji. Wybrzeże Jońskie to przede wszystkim lazurowe morze, piękne plaże, uchodzące za jedne z piękniejszych w Europie, pyszne i świeże owoce morza. Wystarczy wyobrazić sobie gorące słońce, leżaki i słomiane parasole na plaży, wodę o niezwykłym kolorze oraz przyjemnie chłodnej temperaturze i dodać do tego myśl o leniwym wylegiwaniu się, trzymając przysłowiowego drinka z palemką w dłoni. Taki obraz niebywale kusi i zachęca, aby obrać Wybrzeże Jońskie na wakacyjny kierunek. Tych wygód trzeba zakosztować samemu, aby w stu procentach docenić nieznaną dotąd Albanię.

KSAMIL

To miasto niesamowitych kontrastów i prawdopodobnie najbardziej egzotyczne miejsce w tym zakątku Europy. Niewielka miejscowość na południe od Sarandy na pierwszy rzut oka ujmuje swoim pięknem. Przed wieloma laty była to wioska rybacka, która swoją nazwę zawdzięcza odległości od wyspy Korfu – „Heksamil”, co oznacza 6 mil morskich. Ksamil to z jednej strony zwyczajna zabudowa oraz historyczne bunkry, które bronią kraju od strony morza. Z drugiej zaś strony widok na morze i pobliskie wyspy, zapiera dech w piersiach. Wieczorami podziwiać można oświetlone centrum miasta. Atrakcją turystyczną jest również możliwość wypożyczenia łódki czy roweru wodnego, którym można przepłynąć na trzy urocze wysepki. Wakacje w tym miejscu docenią z pewnością Ci, którzy pragną odpoczynku w niewielkim kurorcie, który otoczony jest rajskimi krajobrazami i lazurową wodą. Owe widoki z łatwością naśladować mogą miejsca takie jak Karaiby czy Bahamy. Wielu z podróżnych przyznaje, że Ksamil to najpiękniejszy fragment całej riwiery. Nie sposób odmówić im racji. Wypoczynek odbywa się na pięknych plażach, pełnych gorącego słońca, od którego wytchnienie przynosi kąpiel w morskiej wodzie o przyjemnej temperaturze. Warto również wspomnieć, że Ksamil leży nad jońską częścią wybrzeża i znajduje się na terenie Parku Narodowego Butrint.

SARANDA

Miasto położone na południowym krańcu Albanii. Usytuowanie Sarandy powoduje, że jest to najczęściej odwiedzane miasto kraju. Położona naprzeciwko wyspy Korfu przyciąga coraz większe ilości zagranicznych turystów. Zainteresowanie miastem rośnie również z powodu doskonałego klimatu, 290 słonecznych dni w roku. Saranda jest miastem bardzo starym, w 552 r. n.e. całkowicie zniszczonym przez Gotów. Obecnie coraz częściej odnajdywane są tam ślady dawnego osadnictwa. Jej piękne wybrzeże przyciąga rok rocznie coraz większe ilości turystów zorientowanych na wypoczynek w istnym raju na ziemi. Na wyjątkowe piękno miejscowości wskazuje również fakt, że wiele świeżo poślubionych par wybierają Sarandę na miejsce swojej podróży poślubnej. Upał w ciągu dnia umożliwia wylegiwanie się tuż przy brzegu morza oraz złapanie złotej, letniej opalenizny. Wieczorne temperatury natomiast zdecydowanie sprzyjają spacerom po promenadzie ciągnącej się wzdłuż głównej plaży miasta.

Wycieczki fakultatywne

Gjirokastra i Błękitne Oko

Czas trwania wycieczki: 9:00 -17:00


Program wycieczki: 
1. Przejazd do Parku narodowego Syri i Kaltër, czyli Błękitnego Oka. 
2. Przejście do źródła 2km.
3. Czas wolny.
4. Przejazd do Gjirokastry. 
5. Wizyta w zamku.
6. Wizyta w Muzeum Etnograficznym - domu rodziny Skendulli.
7. Czas wolny w Gjirokastrze.
8. Powrót autokarem do hotelu.

Wycieczka autobusowa zostanie poprowadzona przez przewodnika w języku polskim. Podczas trwania wycieczki zwiedzimy miasto tysiąca schodów – Gjirokastry oraz źródło Blue Eye, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Albanii.


Miasto Gjirokastra
  Miasto Gjirokastra znajduje się w południowej części Albanii i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto znajduje się w dolinie Drino pomiędzy malowniczymi górami, których szczyty pokryte są śniegiem. Góry charakteryzują się licznymi stromościami oraz klifami. Takie widoki nie jedną osobę wprawią w zachwyt a wspomnienia z miejsca, które słynie jako jedno z najpiękniejszych miast w Albanii zostaną z Wami na długo!
Poza niesamowitymi widokami przyrodniczymi  miasto posiada bardzo ciekawą architekturę oraz historię. W mieście tysiąca kroków znajdują się budynki z charakterystycznym zabudowaniem wieżowym, wybudowanym w stylu osmańskim. Taka zabudowa pokryta jest kamiennymi dachami, drewnianymi balkonami i białymi kamiennymi ścianami. W Gjirokastrze, na wzniesieniu skalnym znajduje się zamek, który został odbudowany przez Alego Paszę. Zamek posiada bardzo ciekawą historię oraz znajduje się w nim muzeum militariów z okresu II wojny światowej. Przepiękna architektura, ciekawa historia oraz walory przyrodnicze miejsca sprawiają, że miasto jest chętnie odwiedzane jest przez liczne grupy turystów.


Blue Eye
Błękitne Oko znajduje się 2km od drogi Saranda-Gjirokastra. Nazwa źródła nie jest przypadkowa, ponieważ swoim kolorem przypomina źrenice ludzkiego oka (woda w wewnętrznej części źródła jest bardzo ciemnoniebieska natomiast w okolicach pierścienia zewnętrznego błękitna). Średni wypływ z tego źródła wynosi 6m3 /s, a jego głębokość szacuje się na 45m. Źródło pompuje wodę na powierzchnię pod bardzo dużym ciśnieniem dlatego po wrzuceniu kamienia w środek źródła, po chwili zostaje on wyrzucony na zewnątrz. Obszar jeziora jest bogato zaopatrzony we florę i faunę. Można tam spotkać dużo dziko żyjących zwierząt takich jak lis albo kuna. 

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, bilety wstępu do: Twierdzy i Muzeum Etnograficznego w Gjirokastrze, wstęp do Błękitnego Oka

CENA: 35 eurodziecko 2-11 roku 25 euro

Jeep Safari

Czas trwania wycieczki: 9:00 -17:30/18:00


Program wycieczki: 
1. Zbiórka przed hotelem i przejazd do Vrion, gdzie przesiadamy się do jeepów, 
2. Jeepami wjeżdżamy na niezwykle malowniczą trasę SH8, która została doceniona w programie Top Gear, 
3. Postój w wiosce Borsh, 
4. Postoje i podziwianie pięknych krajobrazów podczas dalszej drogi,
5. Zwiedzanie wioski Pilur, 
6. Zwiedzanie zamku w Porto Palermo,
7. Czas wolny na plaży w Borsh, 
8. Powrót jeepami do Vrion.

Nasza podróż będzie odbywać się jeepami przez trasę SH8, która przez wiele osób jest uznawana za najpiękniejszą trasę nadbrzeżną na świecie. Wycieczkę zaczynamy w Sarandzie i  naszą pierwszą destynacją jest wioska Borsh, która znajduje się obok przepięknego wodospadu. Podczas przerwy będziemy mieć czas aby napić się dobrej kawy bądź zimnego napoju (1 napój w cenie). Podczas postoju będzie możliwość zrobienia przepięknych zdjęć i uchwycić bezcenne chwile.
Następnym celem naszej podróży jest wioska Pilur. Jest to przepiękny górzysty teren z widokiem na morze. W miejscowości będzie czas na zwiedzanie oraz zatrzymamy się na obiad do restauracji, gdzie można będzie spróbować różnorodne, lokalne dania takie jak tradycyjne klopsiki, tradycyjne albańskie pączki. Będzie również możliwość spróbowania tradycyjnego napoju jakim jest Rakia. Kolejnym naszym przystankiem będzie zamek Porto Palermo. Został on wybudowany przez Alego Paszę jako prezent dla swojej żony Vasiliki. Będziemy mieć czas, aby zwiedzić zamek i zrobić zdjęcia. Następnie wyruszamy na plażę w Borsh gdzie będą czekać na nas leżaki.

Cena zawiera: transport, jeepy (prowadzone przez lokalnych kierowców), opiekę pilota, tradycyjny lunch, leżaki.


CENA: 65 euro, dziecko 2-11 lat 45 euro

Permet

Odwiedź Permet, skorzystaj z kąpieli w odmładzających wodach źródeł Benje, zrób wspaniałe zdjęcia na moście Katiu nad rzeką Lengerica, poznaj lokalną kuchnię i to wszystko na jednej wycieczce!


Jeepy startują z Sarandy o godzinie 08:00. Przejeżdżamy przez Delvine, a następie przez most Kardhiq w Gjirokaster. Później zrobimy postój na kawę w miejscowości Kelcyre. Następnym przystankiem jest miasteczko Permet, które słynie z ciekawej historii oraz ze swoich walorów przyrodniczych (miasto otoczone górami i rzeką vjosa). Koniecznie przygotuj swój strój kąpielowy! Podczas wycieczki zatrzymamy się, aby skorzystać z kąpieli w wodzie termalnej w miejscowości Benje. Źródła te słyną ze swoich właściwości zdrowotnych oraz odmładzających. Taki rodzaj odpoczynku połączony z pięknymi widokami na góry, rzekę oraz na Kanion Lengarica (zachwycające formacje skalne) na pewno sprawi, że wycieczka będzie niezapomniana i pełna pozytywnych przeżyć. Następnie zatrzymujemy się na obiad.
Około godziny 16:00 rozpocznie się ostatni etap wycieczki, tym punktem programu jest historyczne miasto Tepelena. Miasto położone jest pośród wspaniałych górskich krajobrazów, otoczone trzema rzekami.

W cenie: przerwa na kawę, lunch, przejazd, opiekę pilota.

CENA: 65 euro 
 

Wieczór Albański na Zamku Lekursi

Program wieczoru:
1. Przejazd na zamek Lekursi.
2. Albańska Polifonia, tradycyjne śpiewy oraz tańce, które przybliżą albańską kulturę. 
3. Wspólna zabawa (tańce) z zespołem folklorystycznym z Sarandy. 
4. Powrót autokarem do hotelu.


Wieczór albański jest niepowtarzalną okazją na spędzenie czasu pełnego muzyki na żywo wraz z tancerzami ubranymi w tradycyjne kostiumy, lokalnym obiadem oraz domowo robionym winem.
Wycieczkę zaczynamy zabierając Was autobusem z miejsca zbiórki i udajemy się do restauracji. Fantastyczny zespół albańskiej muzyki wraz z tancerzami zaczynają przedstawienie. Podczas wieczoru albańskiego będziemy mieć okazję usłyszeć tradycyjną albańską muzykę, a tancerze zaprezentują tradycyjne tańce. W trakcie trwania wieczoru nauczymy się również tańca, tańcząc z tancerzami i spędzimy bardzo relaksujący czas z lampką domowego wina.

Cena zawiera: transport, 0,5 litr wina białego lub czerwonego na os., mięsa grillowane, tzatziki, sałatki na 4 os. 

CENA: 35 euro, dziecko 2-11 lat 25 euro

Parga

Czas trwania wycieczki: 6:30 - 18:00

Wycieczka realizowana z Sarandy.


Spotkanie przed hotelem. Program wycieczki:
1. Przejazd do Pargi (należy wziąć ze sobą dowód tożsamości - kontrola graniczna). Czas wolny w Pardze. 
2. Rejs statkiem wzdłuż skalnego wybrzeża. 
3. Przystanek w zatoce Lychnos, gdzie przewidziana jest przerwa na plażowanie. 
4. Powrót statkiem do Pargi.
5. Powrót autobusem do hotelu.


Jeżeli chcesz spędzić z nami cudowny dzień i doświadczyć niesamowitych wrażeń, zwiedź z nami piękne miasto Parga. Parga znajduje się w północno-zachodniej części Grecji. To małe miasteczko położone w zacisznej zatoce Morza Jońskiego
Wycieczka zaczyna się rano i odbywa się autobusem. Będziesz mieć okazję zwiedzić przepiękne miasto jakim jest Parga oraz zamek Ali Pashy. Miasto znane jest z malowniczych domów, niewielkich wysepek oraz pięknych plaż. 
Następnie popłyniemy łodzią, aby podziwiać skaliste plaże Pargas, niewielkie wysepki. W czasie rejsu planowane jest odwiedzenie niewielkiej jaskini, gdzie warto zwrócić uwagę na niesamowitą barwę wody.  Zatrzymamy się również na plaży Lychnos, gdzie będzie czas wolny na kąpiel w krystalicznie czystych wodach i odpoczynek. Na plaży w zatoce Lychnos do dyspozycji plażowiczów są leżaki, parasole, łazienki, prysznice, sklep i restauracja.

Cena zawiera: transport, opiekę pilota, rejs statkiem, leżaki, parasol na plaży

CENA: 40 euro, dziecko 2-11 lat 30 euro

Korfu

Program wycieczki:
1. Przejazd do portu w Sarandzie.
2. Rejs promem lub wodolotem do portu w Korfu (kontrola graniczna – należy mieć dokument tożsamości).
3. Zwiedzanie ogrodów  Achilonu oraz dzielnicy Kanoni z punktem widokowym.
4. Spacer z przewodnikiem po starówce Korfu. Czas wolny. 
5. Powrót do portu w Korfu i rejs promem lub wodolotem do Sarandy. 
6. Powrót autokarem do hotelu.


Korfu ze względu na swoją historię jest wyjątkową wyspą. W jednym miejscu można podziwiać potężne weneckie fortyfikacje i stylowe kamienice, brytyjskie pałace i boisko do krykieta, kopie francuskiej Rue de Rivoli, przepiękne cerkwie czy leniwe greckie wioski. Dzielnica Kanoni swoim pejzażem zapiera dech w piersiach - stąd rozpościera się urzekający widok na Mysią Wyspę i Monaster Vlacherna. Achilon to wspaniały pałac z końca XIX w. zbudowany dla Cesarzowej Elżbiety, czyli popularnej Sisi. Monaster Vlacherna jest najczęściej fotografowanym miejscem na Korfu, jego wizerunek widnieje niemalże na każdej pocztówce. Na starówce Korfu znajdują się takie zabytki jak m.in. Spianada - największy plac w Grecji, wzniesiony z maltańskiego kamienia Pałac Św. Michała i Jerzego, Stara Twierdza Wenecka z XIII w, Liston - najmodniejsza ulica a zarazem kopia francuskiej Rue de Rivoli, Cerkiew Św. Spiridona i wiele innych.


Cena zawiera: transport, opiekę pilota, lokalnego greckiego przewodnika, wstęp do ogrodów Achilonu

CENA: 60 euro, dziecko 0-1 roku 20 euro, dziecko 2-11 lat 40 euro

Filmy

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo