Dekalog bezpiecznego turysty

Rego-Bis, 12.05.2020

Łączą nas podróże, kochamy je i nie powinniśmy z nich rezygnować podczas lata 2020. Ważne jest, abyśmy podczas beztroskiego wypoczynku nie zapominali o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. W związku z tym Polska Organizacja Turystyczna, w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, stworzyła Dekalog Bezpiecznego Turysty. Dekalog składa się z dziesięciu punktów, będących dla nas wskazówką jakimi zasadami powinniśmy się kierować podczas najbliższych podróży. 

Przede wszystkim wybierając się w podróż powinniśmy być zdrowi. Wypoczywać należy z najbliższymi osobami, z którymi spędzamy czas na co dzień. Stosując się do zaleceń, trzeba zwrócić uwagę na przestrzeganie zasad obowiązujących w środkach transportu zbiorowego, czy też obiektach turystycznych i noclegowych. Zaleca się także, by przed wyjazdem sprawdzić dostępność lokalnych atrakcji, usług gastronomicznych i pozostałych usług dodatkowych. 

Podróżując rozsądnie, stosując się do wszlekich zaleceń, naprawdę można cieszyć się cudownym wypoczynkiem!

 

 

 

Dekalog Bezpiecznego Turysty powstał w tramach kampanii pt. Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie. Zalecenia mogą ulegać zmianom, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji.

Najbardziej aktualne informacje i zalecenia można znaleźć na stronach :
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Główny Inspektorat Sanitarny
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)