Riwiera Czarnogórska

Opis

Riwiera Czarnogórska

Boka Kotorska to największa atrakcja turystyczna Czarnogóry. Jest to największa zatoka Adriatyku, która wcina się w północno-zachodnią część wybrzeża. Niezwykły akwen wciśnięty między górskie szczyty składa się z kilku mniejszych zalewów, które zwieńczone są najbardziej imponującymi zalewami: Risanskim i Kotorskim wraz z turystyczną perełką – miastem Kotor. Każde miasto, które leży w Zatoce Kotorskiej- zachwyca. Budva, Perast, Ulcinj, Tivat, Igalo – piękne porty, kościoły, mury obronne i wiele więcej. Wakacje na Riwierze Czarnogórskiej to czas spędzony wśród bujnej, śródziemnomorskiej roślinności oraz pośród licznych skalistych wysp. Co więcej, urlop uświetniony jest zapachami pochodzącymi z gajów oliwnych, modrzewi i cyprysów porastających ląd. Najlepszą pamiątką przywiezioną z Czarnogóry są z pewnością wspomnienia oraz fotografie pięknych, piaszczystych plaż, błękitnego morza, a także pereł architektonicznych, których w tym kraju nie brakuje.

Herceg Novi

Miasto, które znane jest z bogatej historii, gdzie średniowieczne twierdze królują na stromych wzgórzach. W przeszłości miasto było pod panowaniem między innymi Tureckim czy Hiszpańskim, dzięki czemu dziś możemy podziwiać w nim niezwykłe turystyczne perły. Ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe i architektoniczne Herceg Novi zwie się także miastem fortec, murów, kościołów i dzwonnic. Inne nazwy to także skaliste miasto, miasto pisarzy i malarzy, słońce i mimoza. Widoki zapierające dech w piersiach rozciągają się z murów twierdz, a wyjątkowe plaże znajdziecie spacerując wzdłuż 7-kilometrowej promenady. Herceg Novi posiada niesamowite walory przyrodnicze i kulturowe. Jedna wizyta w tym czarnogórskim mieście zostanie w sercach odwiedzających na zawsze. Miasto słynie również z przeróżnych, licznych wydarzeń kulturalnych – koncerty, wieczory literackie, recitale, wystawy sztuki znanych oraz mniej popularnych artystów z całego świata. To wszystko to okazja dla turystów do poznania kultury bałkańskiej jak i lokalnego folkloru. Warto zatem przy planowaniu swoich wymarzonych wakacji spojrzeć na kalendarz lokalnych imprez i dać się ponieść niesamowitej czarnogórskiej atmosferze.

Igalo

Niewielkie miasteczko, znane jako miejscowość uzdrowiskowa ze względu na występujący tam charakterystyczny muł, typowy dla tej części Zatoki Kotorskiej. Przybywają tutaj często odwiedzający z dolegliwościami reumatycznymi czy chorobami układu krążenia. Jest to również idealne miejsce na spokojne wakacje dla rodzin z dziećmi, które doceniają spokojną atmosferę tego zakątka. W pobliżu znajduje się atrakcyjne dla turystów miasto Herceg Novi, do którego dostać się można udając się na spacer promenadą z niezwykłymi widokami na zatokę oraz góry. Przy promenadzie dostępne dla turystów są również restauracje i bary serwujące potrawy lokalne, owoce morza, ale też nie ma problemu ze znalezieniem kuchni międzynarodowej. Plaże są zarówno żwirkowe jak i kamieniste, w większości przypadków z łagodnym zejściem do wody. Bez problemu można znaleźć również ustronne miejsca do kąpieli, okolone skałami, często dostępne jedynie od strony morza.

Budva

To najstarsze miasto na wybrzeżu Czarnogóry i zarazem modny kurort wakacyjny, który często nazywa się „Dubrownikiem w miniaturze”. Taką nazwę zawdzięcza swojemu Staremu Miastu, które położone na półwyspie otoczone jest murami obronnymi. Starówka licząca 2500 lat bardzo ucierpiała podczas trzęsienia ziemi w 1979 roku, jednakże dziś wiele z zabytków, które uległy zniszczeniu jest odrestaurowanych. Według archeologów to miasto jest najstarszym zurbanizowanym miejscem na wybrzeżu adriatyckim. Znajdują się tutaj liczne bary restauracje, zagospodarowane plaże oraz wiele obiektów wypoczynkowych o wysokim standardzie usług. Słynie również z wielu fantastycznych koncertów i festiwali. Często odwiedzający uznają to miasto za turystyczną stolicę Czarnogóry. Oprócz kąpieli w czystym i ciepłym morzu, Budva oferuje także wiele atrakcji dla najmłodszych i zarazem najbardziej wymagających turystów. W okolicy znajdują się liczne mini-parki dziecięce i zjeżdżalnie, a w godzinach wieczornych miejskie place zapraszają dzieci na karaoke, quizy i przedstawienia….

Ulcinj

Czarnogóra charakteryzuje się tym, że każde jej miasto odznacza się niepowtarzalnym klimatem i jednocześnie jest popularnym kurortem wypoczynkowym. Ulcinj to miasto z długą historią, które wiele lat temu funkcjonowało jako stolica piratów. Od strony morza zabytkowa twierdza strzeże miasta i stanowi bardzo popularną turystyczną atrakcje. W mieście znaleźć można również wiele pozostałości po Turkach oraz Albańczykach. Są to np. cerkiew Świętego Mikołaja oraz meczet Namadjah.
W Ulcinju odnajdziecie możliwość na zrelaksowanie się oraz wypoczynek w najlepszy możliwy sposób niezależnie od tego, czy wybierzecie kąpiel w krystalicznie czystych wodach Adriatyku podczas upalnego dnia na plaży, czy też wśród licznych skał, które oferują odrobinę cienia osobom zmęczonym ciepłem.
Dla dzieci to miejsce również będzie odpowiednie na udany wypoczynek bez ani chwili nudy. A przecież szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice i wymarzony urlop. W centrum miasta organizowanych jest bardzo dużo wydarzeń kierowanych do najmłodszych. Można również postawić na zabawę w piasku i kąpiele w wodzie, szczególnie w niektórych miejscach, które zmieniają się w place zabaw dla dzieci.
Ulcinj nie pozostaje w tyle za innymi miastami Czarnogóry. Bogaty jest w ofertę w zakresie rozrywki i relaksu i dzięki temu stał się miejscem najwyższej jakości i godnym polecenia na udane wakacje.

Čanj

Čanj to mała miejscowość wypoczynkowa, zlokalizowana około 7 km na północ od Sutomore. To właśnie w Sutomore można skorzystać z najbliższego bankomatu i innych punktów usługowych. Čanj to typowo wakacyjny kurort z przepiękną plażą, zwaną czasami „perłowym brzegiem”, restauracjami i kawiarniami. Miejsce wprawia w zachwyt i obfituje w rajskie krajobrazy. Nieopodal, około 8 km od miejscowości, zlokalizowana jest także Buljarica, czyli miejsce jednego z największych organizowanych na Bałkanach festiwali muzycznych – Sea Dance. Okolice Čanja kuszą licznymi rozrywkami, same miasteczko jest jednak bardzo spokojne, sprzyja odpoczynkowi, korzystaniu z uroków plaży i malowniczego wybrzeża. Może być dobrym wyborem na rodzinny wypoczynek, lub punktem wypadowym na wycieczki po okolicy. Kurort wraz ze zlokalizowanymi tu hotelami znajduje się wzdłuż 1,2 kilometrowej żwirowej plaży, której kolor jest niezwykle jasny. Stąd nazwa „Perłowy Brzeg”. W okolicy znajduje się też kilka piaszczystych zatoczek, wśród których najbardziej znana jest Queen's Beach.

 

Šušanj

Šušanj to mała letniskowa miejscowość położona na Riwierze Barskiej, około 2 km od miasta Bar, stanowiącego główny port kraju. Miejscowość połączona jest z miastem portowym nadmorską promenadą, spacer do Baru trwa około 20 minut. Jest to więc spokojny kurort zlokalizowany niezwykle blisko tętniącego życiem miasta, pełnego licznych atrakcji. Wzdłuż promenady znajdują się bary, restauracje, kramy z pamiątkami oraz Wesołe Miasteczko. W Barze można skorzystać z bankomatu bądź z zakupów w większym supermarkecie. Nieopodal zlokalizowane jest także zabytkowe stare miasto Stari Bar. Šušanj dzięki temu, że nie jest wielkim, obleganym kurortem, nazywane jest najczystszym czarnogórskim miasteczkiem wybrzeża! Główna plaża jest piaszczysta i ciągnie się przez około 2 km długości wybrzeża. Okolica sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Tutejsze powietrze wykazuje specjalne walory, cenione przez Czarnogórców cierpiących na choroby układu oddechowego. Okoliczna śródziemnomorska roślinność jest niezwykle bujna. Wszystko to sprawia, że miasto charakteryzuje się absolutnie unikatową rajską atmosferą. Šušanj może stanowić idealny kurort do spokojnego odpoczynku i relaksu, miejsce rodzinnych wakacji jak i dobrą bazę wypadową na wycieczki po okolicy.

Wycieczki fakultatywne

Z rejonu Herceg Novi - Boka Kotorska

BOKA KOTORSKA
(PERAST, GOSPA OD ŠKRPJELA, KOTOR, TIVAT - PORTO MONTENEGRO)

Wycieczka do najbardziej wysuniętego na południe fiordu Europy jest okazją do zobaczenia wyjątkowego naturalnego piękna tej zatoki i zapoznania się z jej historią, kulturą i architekturą.

Zapraszamy do odwiedzenia jednej z  najpiękniejszych zatok na świecie! Poznaj uroki małego nadmorskiego miasteczka Perast, dawnego portu wielkiej Republiki Weneckiej, który wraz z dwiema wyspami, Św. Đorđe (Św. Jerzy) i Gospa od Škrpjela (Matka Boska ze Škrpjela), opiera się czasowi i jest prawdziwą perłą Zatoki Bokokotorskiej. Wizyta zaś w Kotorze jest po prostu nie do ominięcia. Miasto zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Światowego i jest pod ochroną UNESCO. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych miast w regionie, ukryty za murami miejskimi. Można powiedzieć, że Kotor jest prawdziwym przysmakiem dla ciekawskich. Wreszcie, odwiedź miasto Tiwat i najbardziej znaną luksusową marinę dla jachtów-Porto Montenegro.

 

PROGRAM WYCIECZKI:

 •  Podróż rozpoczyna się o godz. 16:00 z miasta Herceg Novi, wzdłuż jednej z najpiękniejszych zatok na świecie - Boki Kotorskiej.
 •  Po przerwie zdjęciowej na przylądku Verige (Więzy), najwęższej części zatoki, około godz. 16:40 przybędziemy do starego nadmorskiego miasta Perast, dawnego macierzystego portu majestatycznej floty weneckiej, składającej się z 1000 statków. Perast jest nienagannie zachowany i jest ostatnim miejscem, w którym powiewała flaga Republiki Weneckiej. Dziś Perast jest klejnotem Zatoki Bokokotorskiej, ale wizyty nie będziemy mieli kompletnej jeśli nie odwiedzimy wysepki Gospa od Škrp- jela. Malutka wysepka z przepięknym kościołem z XVII wieku, znajdująca się tuż obok Perastu, posiada muzeum pomników kamiennych, fresk i relikwii. Czas planowany na zwiedzanie wysepki Gospa od Škrpjela to półtorej godziny.
 • Następnie udamy się do Kotoru, który podobnie jak zatoka, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa i jest pod ochroną UNESCO. Stare miasto Kotor jest jedną z najlepiej zachowanych starówek w regionie, ukrytą za 4,5-kilometrowymi murami miejskimi. Podczas zwiedzania będziesz miał okazję zobaczyć piazzety, katedrę, Muzeum Morskie i kościoły. Będziesz też miał wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się z jednej z licznych kawiarni.
 • Około godz. 20:00 kontynuujemy podróżowanie do miasta Tiwat, gdzie znajduje się bardzo znana luksusowa marina dla jachtów Porto Montenegro, która jest odzwierciedleniem achi- tektury Kotoru i Perastu. Oprócz mariny, osiedle Porto Montenegro jest pomyślane tak aby spełniać wszystkie oczekiwania turystów i obejmuje przestronne apartamenty, wyjątkowe restauracje, kawiarnie z fajną zabawą, a także szeroki wybór imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.
 • Powrót do Herceg Novi około godz. 23:00.

  W cenę wliczono:

 •   Transport klimatyzowanymi pojazdami o wysokiej klasie turystycznej
 •   Usługi przewodnika turystycznego
 •   Transport łodzią Perast-Gospa od Škrpjela-Perast
 •   Bilet wejściowy do muzealnej części Gospy od Škrpjela
 •   Taksa turystyczna miasta Kotor
 •   Ubezpieczenie

Cena wycieczki 23euro

Z regionu Herceg Novi – Fish Picnic

FISH PICNIC

Wyjazd z Herceg Novi rozpoczyna się o godzinie 10:00.
Na pokładzie powitalny drink dla gości, domowej roboty wino.
❖ Rejs łodzią z Herceg Novi do Błękitnej Jaskini przez 1 godzinę.
❖ Przerwa na kąpiel w Błękitnej Jaskini 30 minut.
❖ Rejs statkiem z Błękitnej Jaskini na plażę Žanjice - 30 minut.
❖ Podczas przejażdżki goście na pokładzie otrzymają zimną przystawkę:
-prosciutto, ser, chleb, sałatki (marynaty, papryka), czerwone wino, białe wino, gazowana woda, sok i zwykła woda.
❖ Przerwa na kąpiel na plaży Žanjice od 12:00 do 15:00.
❖ O 15:00 wyjazd z plaży Žanjice ze zwiedzaniem wyspy Mamula (z zewnątrz) i rejsem łodzią do małej wioski rybackiej Rose.
❖ Podczas rejsu łodzią gościom serwowany jest lunch.
- makrela, świeża sałatka (kapusta, pomidor, ogórek), ser feta, pieczywo, wino czerwone, wino białe, woda gazowana, sok i woda zwykła.
❖ Przyjazd do Rose planowany jest około godziny 16:00.
Jest 45-minutowa przerwa na pływanie i zwiedzanie małej wioski rybackiej Rose.
❖ Wyjazd z Rose do Herceg Novi około 16:45.
Podczas rejsu łódką gościom serwowane będą owoce, świeże jabłka i pomarańcze.
❖ Przyjazd do Herceg Novi około 17:30.
Cena wycieczki za osobę to 36,00 euro.

 

Cena wycieczki na osobę to 36,00 euro (dziecko 18 euro).

Z rejonu Herceg Novi - Rafting, wycieczka 1-dniowa


RAFTING RZEKĄ TARĄ
Spływ na tratwach rzeką Tarą stanowi jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń, które można doznać w Czarnogórze.
Po kanionie Kolorado w Ameryce, kanion rzeki Tary jest najgłębszy na świecie. Stanowi wyjątkową oazę ciszy i nietkniętej natury.
Rzeka Tara jest prawdziwą „łzą Europy”, i właśnie tak jest i nazywana z powodu swojej czystej i krystalicznie przejrzystej wody. Jeśli chcesz, w dowolnej części biegu tej rzeki możesz się napić jej czystej i przejrzystej lodowatej wody. Po kanionie Kolorado w Ameryce, kanion rzeki Tary jest najgłębszy na świecie. Głęboki nawet 1300 metrów, ten kanion, najgłębszy w Europie, od 1977 roku znajduje się  pod ochroną UNESCO i jest jednym z 25 najważniejszych światowych obiektów przyrodniczych. Flora i fauna tej części Bałkanów jest dzika, bogata i rzadka. Duża część kanionu Tary pokryta jest drzewami iglastymi, wśród których najważniejsze miejsce zajmuje czarna sosna, która w niektórych miejscach ma wysokość 50 metrów i wiek ponad 400 lat. Kanion rzeki Tary jest z pewnością wyjątkową oazą spokoju i dziewiczej przyrody i prowokuje do ponownego spotkania, a rafting tą rzeką stanowi niecodzienne i niezapomniane przeżycie. Przekonaj się sam!

PROGRAM WYCIECZKI:

 •     Wycieczka rozpoczyna się o godz. 06:00 rano z miasta Herceg Novi. Podróżowanie kontynuujemy w kierunku kon- tynentalnej części kraju poprzez uroczy górski krajobraz. Będziesz miał okazję podziwiać panoramę pięknej zatoki Boka Kotorska z Peraškimi Wyspami, Słonym Jeziorem i kanionem rzeki Piva.
 •     Po trzech i pół godziny jazdy i kolejnych przerwach na najpiękniejszych punktach widokowych, jakie możesz sobie wyobrazić, przyjedziemy do Šćepan Polje do Obozu około godz. 09:30.
 •     Po przybyciu, oczekuje nas stół zastawiony jedzeniem z bogatej kuchni narodowej. Po śniadaniu, przenosimy się do dżipów i kontynuujemy podróż długą 12 km, do miejsca, w którym czekają na nas łodzie, i z którego zaczyna się 18-kilometrowy rafting rzeką Tarą i cieszenie się z pięknych terenów kanionu. Podczas spływu będziesz miał okazję zobaczyć piękny wodospad i jaskinię oraz liczne małe plaże, z możliwością przerwy na pływanie. Ekscytujący, ale bezpieczny rafting nie można opisać słowami - musisz go doświadczyć.
 •     Po raftingu mamy obiad w obozie.
 •     Powrót do Herceg Novi około godz. 19:00.

W cenę wliczono:

 • Transport klimatyzowanymi pojazdami o wysokiej klasie turystycznej
 • Śniadanie
 • Jazda dżipami
 • Sprzęt do raftingu
 • Usługi fachowego skipera  
 • Obiad (menu rybne lub mięsne)
 • Ubezpieczenie

CENA WYCIECZKI: 60 € na osobę

Z regionu Herceg Novi – Dubrovnik


DUBROVNIK
Zapraszamy do zapoznania się z jednym z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, opierającego się czasowi i zachowującego autentyczność i nepowtarzalność.

Znany irlandzki pisarz George Bernard Shaw w trakcie swojej wizyty w Dubrovniku powiedzial:

       „JEŚLI CHCESZ ZOBACZYĆ RAJ NA ZIEMI, ODWIEDŹ DUBROVNIK.”

Magiczne kamienne miasto, otoczone murami długości 1940 m, i zwiedzanie tego, drugiego na świecie co do liczby zwiedzeń muzem na otwartym powietrzu, pozostawi Cię bez tchu. W trakcie wolnego czasu w dzielnicy Stare miasto można odwiedzić liczne zabytki kultury, muzea, kościoły, zamki, wieże, i dowiedzieć się, jak żył książę w czasach slynnej Republiki Dubrovnickiej, gdzie i w jaki sposób  w tych starożtnych czasach przechowywano ziarna, jakie okręty stanowiły potężną flotę Republiki, odkryć znane miejsce spotkań zakochanych par, promenadę i kąpielisko-słynną Porporelę oraz zwiedzić uroczy ogród botaniczny na wyspie Lokrum.
Po zapoznaniu się ze Starym miastem, można będzie cieszyć się degustując niektóre ze specjałów kuchni śródziemnomorskiej w knajpkach i restauracjach oraz wszystko to przyprawić kawą na Stradunie, oddając się urokom wspaniałej atmosfery tego średniowiecznego miasta.


PROGRAM WYCIECZKI:

 • Poranna wycieczka rozpoczyna się o godz. 8:30 z miasta Herceg Novi i nadal Magistralą Adriatycką (główną drogą nadbrzeżną) do granicy z Chorwacją. Po przekroczeniu granicy, będziesz miał okazję podziwiać przepiękną panoramę miasta Cavtat i Riwiery Dubrownickiej.
 • Przed samym przyjazdem do Starego miasta Dubrovnik, zrobimy przerwę na fotografie na najpiękniejszym punkcie widokowym Dubrownika oraz wyspy Lokrum.
 • Podróż kontynuujemy do samego wejścia do Starego miasta, stacje Pile lub Ploče.
 • Po wolnym czasie następuje powrót do miasta Herceg Novi. Wyjazd o godz. 16:00, ze stacji Pile lub Ploče.
 • Przybycie do miasta Herceg Novi około godz. 17:00.

 

W cenę wliczono:

 •     Transport klimatyzowanymi pojazdami o wysokiej klasie turystycznej
 •     Mapa Starego miasta Dubrovnika
 •     Ubezpieczenie

CENA WYCIECZKI:

18 € na osobę

 

Klienci otrzymują mapę Starego miasta Dubrownika ze szczegółowym opisem najważniejszych zabytków kulturalnych i historycznych.

 

  

Z rejonu Herceg Novi- Wieczór Folklorystyczny


WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY
W KAMIENNEJ WSI
(ETNO RESTAURACJA MIEJSCOWA W ZAPLECZU MIASTA HERCEG NOVI)

Poznaj tradycję tej miejscowej społeczności i w otoczeniu autentycznej architektury spędź niezapomniany wieczór.

Masz przed sobą wyjątkową okazję poczuć smak gastronomii narodowej i przy bogatej ofercie potraw i napojów cieszyć się występem zespołu ludowego.
    
Wioska Žlijebi to swego rodzaju mu¬zeum tradycyjnego budownictwa o autentycznej architekturze, z której  słynie jako unikalna w Czarnogórze. Tutejsze domy budowane są z kamiennych płyt, odrywanych z wiejskih kamieniołomów za pomocą starej, aż 300-letniej techniki. Będziesz goszczony w odnowionym kompleksie rodzinnym, gdzie będziesz miał okazję poczuć ducha tradycyjnego sposobu życia w zapleczu hercegnowskim. W ramach gospodarstwa domowego zrekonstruowano też inne pomieszczenia i przekształcono je na pomieszczenia muzealne, jak też na suszarki, palarnie i magazyny.   
    Program wycieczki obejmuje wizytę w punkcie widokowym koło cerkwi św. Mikołaja, z którego roztacza się widok „orła” na wejście do Boki Kotorskiej.
     Tańce ludowe to duch przeszłości wyrażony w chwili obecnej, mówiący o ponadczasowej sztuce i osobliwościach danego narodu i miejsca. Uczestnicy festiwali międzynarodowych, członkowie miejscowego stowarzyszenia folklorystycznego, zorganizują dla gości występ z mieszanką tańców z Czarnogóry i regionu.


PROGRAM WYCIECZKI:

 •     Wyjazd z miasta Herceg Novi jest o godz. 17:00. Podróż kontynuuje przez zaplecze hercegnowskie, gdzie zjawiska naturalne i gatunki endemiczne występują stale, a woda jest wyjątkową rzadkością. Będziesz cieszyć się przepięknym panoramicznym widokiem na wejście do Boki Kotorskiej, jednej z najpiękniejszych zatok na świecie.
 •     Po przybyciu do restauracji gospodarze powitają Cię domową rakiją, likierem, sokiem i priganicami (priganice - rodzaj niesłodkih pączków). Po tym następuje zwiedzanie kompleksu rodzinnego i punktu widokowego koło cerkwi św. Mikołaja, z imponującym widokiem panoramicznym.
 •     Po bogatym folklorystycznym programie tańców z Czarnogóry i krajów sąsiednich w wykonaniu najlepszch folklorystów miejscowego zespołu taneczenego, zostanie przygotowany bogaty stół z narodowymi specjałami kulinarnymi i napojami, z których wyróżniają się – „sač“ (specjalny sposób pieczenia mięsa) cielęcy i jagnięcy, ziemniaki piekarskie, hleb domowy, sałatki sezonowe, domowe desery, rakija, wino, soki.
 •     Wyjazd z restauracji planowany jest około godz. 22:00,
 •     Przyjazyd do Herceg Novi około godz. 22:30.

W cenę wliczono:

 •     Transport klimatyzowanymi  pojazdami o wysokiej klasie turystycznej   
 •     Drink powitalny, kolacja narodowa w etno restauracji (sač cielęcy i jagnięcy, ziemniaki piekarskie, chleb, sałatka oraz deser)
 •     Program tańców ludowych
 •     Ubezpieczenie

CENA  WYCIECZKI: 55 € na osobę

Z regionu Herceg Novi – Jezioro Szkoderskie

JEZIORO SKADARSKIE
(VIRPAZAR)

Odwiedź z nami największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, które jest powszechnie znane z bogatej flory i fauny, a jednocześnie też jako miejsce kulturowo-histo-rycznego dziedzictwa Czarnogóry.

Park Narodowy Jezioro Skadarskie jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych parków narodowych i jednym ze znaków ochronnych Czarnogóry. Czarnogórska część jeziora (40 000 hektarów) została w roku 1983 uznana za park narodowy. Ze względu na wielkość powierzchni jeziora, wynoszącą 391 km2, jest to największe jezioro na Bałkanach. Faktem sprawiającym, że Jezioro Skadarskie jest powszechnie znane, jest bogactwo flory i fauny z ponad 100 bardzo rzadkich lub zagrożonych gatunków. Z ponad 930 gatunków tylko glonów i 280 gatunków ptaków, spośród których pelikan jest znakiem ochronnym, Jezioro Skadarskie zaliczane jest do najbardziej nęcącyh siedlisk świata roślinnego i zwierzęcego. Podczas rejsu będziesz cieszyć się zupełnie innym światem flory i fauny, wyjątkowym jak na światowe standardy. Twoją uwagę przyciągną brzegi Jeziora Skadarskiego i jego wyspy z resztkami bogatego dziedzictwa kulturowo-historicznego. Oprócz samego Jeziora Skadarskiego, będziesz miał okazję odwiedzić małą rybacką mijescowość Virpazar, liczącą tylko 337 mieszkańców, która oferuje Ci spokój i gościnność. Tam też znajduje się Ośrodek dla odwiedzających Vranjina, posiadający galerię z eksponatami natury, reliefy wszystkich parków narodowych Czarnogóry, pokój etno i ine możliwości.


PROGRAM WYCIECZKI:

 •     Wycieczka rozpoczyna się o godz. 07:30 z miasta Herceg Novi. Podróżowanie kontynujemy promem przez Tivat, obserwując przy tym przepiękną panoramę Riwiery Budwańskiej.
 •     Przerwa 20-minutowa w restauracji powyżej Św. Stefana (Św. Szczepana).
 •     Pryjazd do miejsowości Virpazar około godz. 10:00. Niepowtarzalnym przeżyciem jest z pewnością rejs po Jeziorze Skadarskim (alb. Szkoderskim), a prawdziwą atrakcją jest pływanie na miejscu zajmowanym przez  największą powierzchnię jeziorną na Bałkanach. Podczas rejsu statkiem trwającego 2 - 2,5 godz. będziesz cieszyć się zupełnie innym światem flory i fauny, wyjątkowym jak na światowe standardy. Twoją uwagę przyciągną brzegi Jeziora Skadarskiego i jego wyspy z resztkami bogatego dziedzictwa kulturowo-historicznego.
 •     Po rejsie statkiem, następuje obiad w lokalnej restauracji, gdzie można będzie wybrać menu z rybą, albo z mięsem.
 •     Udamy się potem z wizytą do Ośrodka dla odwiedzających we Vranjina, gdzie będziesz mógł zobaczyć kształty reliefowe wszystkich parków narodowych w Czarnogórze, jak też liczne eksponaty roślinnych i zwierzęcych gatunków charakterystycznych dla naszego regionu.
 •     Po przerwie, następuje powrót do Herceg Novi.
 •     Przyjazd do Herceg Novi około godz. 17:00.

W cenę wliczono:

 •     Transport klimatyzowanymi pojazdami o wysokiej klasie turystycznej
 •     Usługi przewodnika turystycznego  
 •     Rejs statkiem po jeziorze
 •     Napoje powitalne i przekąska na statku (rakija winogronowa, bułeczki i ser)
 •     Bilet wejściowy do PN Jezioro Skadarskie
 •     Obiad w reastauracji lokalnej (menu rybne lub mięsne, sałatka i chleb)  
 •     Ubezpieczenie

 

CENA WYCIECZKI: 45 € na osobę

 

Z rejonu Ulcinj i Budva - KANION RZEKI TARY

Wycieczka to wyjazd na północ Czarnogóry w najbardziej niedostępne górskie regiony trasą pełną serpentyn i tuneli wydrążonych w skałach docierając do Parku Narodowego Durmitor który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym rejonie Czarnogóry znajdziemy zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Czarnogórskie góry Durmitor nie są ani najwyższe ani największe ale mimo to wiele osób twierdzi że drugich takich nie ma w całej Europie.

W trakcie tej wycieczki zobaczą Państwo Crno Ozero, kanion rzeki Tara, sławny most Durdevića na rzece Tara (możliwość za dodatkową opłatą zjazdu na linie pomiędzy brzegami rzeki tzw. ZIP LINE), Monastyr Moraca.

Cena: 45 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
35 euro dzieci do 12 lat

Ceny zawierają opłatę za wstęp do parku narodowego.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Albania

Albania: Szkodra i Kruja 

Program wycieczki: 1. Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45minut do 1h, 2. Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h, (po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni albańskiej w restauracji Panorama; dodatkowa opłata).

Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii, ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę. Piętrowe domy na wysokich fundamentach a jednocześnie zachowano zabudowę typową dla południowych krajów z wąskimi orientalnymi uliczkami. Kruja to niewielkie miasteczko położne na niedużym wzgórzu u stopy góry Kruja. Miasteczko to słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderberga. Jest to jedno z najstarszych miast w Albanii.

W cenie: przejazd, wstępy do kościoła i meczetu w Szkodrze oraz zamku Skandarbega w Kruji.

Cena orientacyjna: 40 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat 30 euro dzieci do 12 lat.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Boka Kotorska Rejs Statkiem

Boka Kotorska - Rejs Statkiem

Rejs po perle Adriatyku, zatkoce nazywanej najbardziej wysuniętym na południe Europy fiordem.

Program wycieczki: 1. Transport autokarem do Tivat gdzie następuje przejście na statek, 2. Plażowanie w urokliwej zatoce Žajnice naprzeciw wyspy Mamula lub przesiadka na mniejszą łódkę i wpłynięcie do Błękitnej Groty (Plava Špilja) i nurkowanie w niej, 3. Zwiedzanie Herceg Novi i wolny czas, 4. Zwiedzanie Perastu lub przepłynięcie na piękną sztuczną wyspę zbudowaną przez rybaków Gospa od Škrpjela (Matka Boska na Skale) i zwiedzenie katolickiego kościoła, w którym zgromadzona jest duża ilość dzieł słynnych malarzy, 5. Zwiedzanie Kotoru (i czas wolny) - najstarszego miasta w Czarnogórze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, 6. Powrót autokarem z Kotoru.

W cenie: transport autokarem, rejs statkiem, wstęp do miasta Kotor (tzw. podatek). 
Dodatkowe opłaty (nie są obowiązkowe): 3 € za Błękitną Grotę. 1,50 € za przepłynięcie na wyspę Gospa od Škrpjela.

Cena orientacyjna: 40€ dorośli i dzieci powyżej 10 lat 30€ dzieci do 10 lat

Z rejonu Ulcinj i Budva - Monastyr Ostrog i Jezioro Szkoderskie

Monastyr Ostrog i Jezioro Szkoderskie - wycieczka dwuetapowa

Pierwszy etap malowniczą trasą do Monastyru Ostrog, największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego zbudowanego we wnęce skalnej na wysokości 900m n.p.m.. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zeta i jej dolinę. Ostrog to miejsce bardzo magiczne, idealne dla miłośników wrażeń oraz także dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji. Drugi etap to dwugodzinny rejs po jeziorze Szkoderskim, największym jeziorze na półwyspie Bałkańskim położonym na granicy Czarnogóry i Albanii. Jezioro Szkoderskie to rezerwat ryb i ptaków. Jezioro jest długie na 50km a szerokie na 14km.

W cenie: transport autokarem, wstęp do kompleksu monastyrów Ostrog, rejs po Jeziorze Szkoderskim 

Cena orientacyjna: 35€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat 30€ dzieci do 12 lat.
Dodatkowa opłata 4€ za wejście do parku narodowego.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Montenegro Tour

Montenegro Tour

Program wycieczki: 1. Okolica wyspy Sveti Stefan – panorama Budvy, 2. Cetinje, stara stolica Czarnogóry, 3. Njeguši i przejazd sławnymi serpentynami (agrafkami), 4. Kotor, czyli najstarsze miasto w Czarnogórze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 5. Powrót do hotelu.

Wycieczka ta pozwoli odkryć Czarnogórę w pełne krasie! Czarnogóra to kraj wysokich niedostępnych gór, czystej i przeźroczystej morskiej wody oraz ludzi, którym przyszło żyć w miejscu gdzie natura pokazała całą swoją siłę i moc do stworzenia rzeczy przed którymi kolejne pokolenia czują respekt. Cetinje, Njeguši i Ktor to swoiste symbole tego pieknego kraju.

Cena orientacyjna: 40€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat 30€ dzieci do 12 lat.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Pociągiem przez Czarnogórę

Pociągiem przez Czarnogórę

Program wycieczki: 1. Pierwszy etap - podróż malowniczą trasą z Bar do Kolašin, 2. Czas wolny na stacji Kolašin, 3. Podróż przez kanion Morača - przerwa na zrobienie zdjęć, 4. Zwiedzanie klasztoru Morača, 5. Przejazd przez Podgoricę, Jezioro Szkoderskie, powrót na wybrzeże.

Kolejowe połączenie stolicy Serbii Belgradu z portem morskim Bar w Czarnogórze jest jedną z najbardziej spektakularnych linii kolejowych, która jest dobrze znana miłośnikom pociągów, ale o których rzadko słyszą zwykli turyści. Pociąg jedzie wzdłuż 476 km torów przez góry Czarnogóry, z około 254 tunelami i ponad 435 mostami, co daje niezapomnianą rozrywkę po drodze. Niektóre wiadukty, które pokonuje pociąg są szczególnie wyjątkowe - wiadukt Mala Rijeka ma prawie 200 metrów wysokości i pół kilometra długości. Na stacji w Barze wsiadamy do całkowicie odnowionego i klimatyzowanego pociągu którym jedziemy wzdłuż wybrzeża do Sutomore mijając Jezioro Szkoderskie, największe jezioro na Bałkanach, później kierujemy się w stronę Podgoricy, stolicy Czarnogóry. Teraz pociąg wije się wzdłuż rzeki Morača i wspina się stale w górę (od 3 m nad poziomem morza w Bar do 1030 m nad poziomem morza w Kolašin). Tutaj przejeżdżamy przez najwyższy most kolejowy w Europie „wiadukt Mala Rijeka” (500 metrów długości - 200 metrów wysokości). Najwyższą stacją na trasie jest Kolašin, znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych Czarnogóry. Tam wysiadamy z pociągu i mamy 1h czasu wolnego. Po czasie wolnym wsiadamy do autobusu którym jedziemy przez kanion Morača, który ostatnio widzieliśmy z góry jak z lotu ptaka z jadącego pociągu. W najwęższym i najniższym punkcie można podziwiać zapierający dech w piersiach widok panoramiczny (zatrzymujemy się na foto pauzę). W drodze do Podgoricy zwiedzamy klasztor Morača, który został zbudowany w 1252 r. Następnie przejeżdżamy przez stolicę Czarnogóry Podgoricę, Jezioro Szkoderskie (foto pauza) mijamy góry i wracamy na wybrzeże.

W cenie: przejazd autokarem, bilet na przejazd pociągiem Bar-Kolašin

Orientacyjna cena: 45€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat/ 35€ dzieci do 12 lat; dodatkowa opłata (nieobowiązkowa) – 2€ wejście do klasztor Morača

Filmy

Pogoda

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo