Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 16:00

Riwiera Czarnogórska

Opis

Riwiera Czarnogórska

Boka Kotorska to największa atrakcja turystyczna Czarnogóry. Jest to największa zatoka Adriatyku, która wcina się w północno-zachodnią część wybrzeża. Niezwykły akwen wciśnięty między górskie szczyty składa się z kilku mniejszych zalewów, które zwieńczone są najbardziej imponującymi zalewami: Risanskim i Kotorskim wraz z turystyczną perełką – miastem Kotor. Każde miasto, które leży w Zatoce Kotorskiej zachwyca. Budva, Perast, Ulcinj, Tivat, Igalo – piękne porty, kościoły, mury obronne i wiele więcej. Wakacje na Riwierze Czarnogórskiej to czas spędzony wśród bujnej, śródziemnomorskiej roślinności oraz pośród licznych skalistych wysp. Co więcej urlop uświetniony jest zapachami pochodzącymi z gajów oliwnych, modrzewi i cyprysów porastających ląd. Najlepszą pamiątką przywiezioną z Czarnogóry są z pewnością wspomnienia oraz fotografie pięknych, piaszczystych plaż, błękitnego morza, a także pereł architektonicznych, których w tym kraju nie brakuje.

Herceg Novi

Miasto, które znane jest z bogatej historii, gdzie średniowieczne twierdze królują na stromych wzgórzach. W przeszłości miasto było pod panowaniem między innymi Tureckim czy Hiszpańskim, dzięki czemu dziś możemy podziwiać w nim niezwykłe turystyczne perły. Ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe i architektoniczne Herceg Novi zwie się także miastem fortec, murów, kościołów i dzwonnic. Inne nazwy to także skaliste miasto, miasto pisarzy i malarzy, słońce i mimoza. Widoki zapierające dech w piersiach rozciągają się z murów twierdz, a wyjątkowe plaże znajdziecie spacerując wzdłuż 7-kilometrowej promenady. Herceg Novi posiada niesamowite walory przyrodnicze i kulturowe. Jedna wizyta w tym czarnogórskim mieście zostanie w sercach odwiedzających na zawsze. Miasto słynie również z przeróżnych, licznych wydarzeń kulturalnych – koncerty, wieczory literackie, recitale, wystawy sztuki znanych oraz mniej popularnych artystów z całego świata. To wszystko to okazja dla turystów do poznania kultury bałkańskiej jak i lokalnego folkloru. Warto zatem przy planowaniu swoich wymarzonych wakacji spojrzeć na kalendarz lokalnych imprez i dać się ponieść niesamowitej czarnogórskiej atmosferze.

Igalo

Niewielkie miasteczko, znane jako miejscowość uzdrowiskowa ze względu na występujący tam charakterystyczny muł, typowy dla tej części Zatoki Kotorskiej. Przybywają tutaj często odwiedzający z dolegliwościami reumatycznymi czy chorobami układu krążenia. Jest to również idealne miejsce na spokojne wakacje dla rodzin z dziećmi, które doceniają spokojną atmosferę tego zakątka. W pobliżu znajduje się atrakcyjne dla turystów miasto Herceg Novi, do którego dostać się można udając się na spacer promenadą z niezwykłymi widokami na zatokę oraz góry. Przy promenadzie dostępne dla turystów są również restauracje i bary serwujące potrawy lokalne, owoce morza, ale też nie ma problemu ze znalezieniem kuchni międzynarodowej. Plaże są zarówno żwirkowe jak i kamieniste, w większości przypadków z łagodnym zejściem do wody. Bez problemu można znaleźć również ustronne miejsca do kąpieli, okolone skałami, często dostępne jedynie od strony morza.

Budva

To najstarsze miasto na wybrzeżu Czarnogóry i zarazem modny kurort wakacyjny, który często nazywa się „Dubrownikiem w miniaturze”. Taką nazwę zawdzięcza swojemu Staremu Miastu, które położone na półwyspie otoczone jest murami obronnymi. Starówka licząca 2500 lat bardzo ucierpiała podczas trzęsienia ziemi w 1979 roku, jednakże dziś wiele z zabytków, które uległy zniszczeniu jest odrestaurowanych. Według archeologów to miasto jest najstarszym zurbanizowanym miejscem na wybrzeżu adriatyckim. Znajdują się tutaj liczne bary restauracje, zagospodarowane plaże oraz wiele obiektów wypoczynkowych o wysokim standardzie usług. Słynie również z wielu fantastycznych koncertów i festiwali. Często odwiedzający uznają to miasto za turystyczną stolicę Czarnogóry. Oprócz kąpieli w czystym i ciepłym morzu, Budva oferuje także wiele atrakcji dla najmłodszych i zarazem najbardziej wymagających turystów. W okolicy znajdują się liczne mini-parki dziecięce i zjeżdżalnie, a w godzinach wieczornych miejskie place zapraszają dzieci na karaoke, quizy i przedstawienia….

Ulcinj

Czarnogóra charakteryzuje się tym, że każde jej miasto odznacza się niepowtarzalnym klimatem i jednocześnie jest popularnym kurortem wypoczynkowym. Ulcinj to miasto z długą historią, które wiele lat temu funkcjonowało jako stolica piratów. Od strony morza zabytkowa twierdza strzeże miasta i stanowi bardzo popularną turystyczną atrakcje. W mieście znaleźć można również wiele pozostałości po Turkach oraz Albańczykach. Są to np. cerkiew Świętego Mikołaja oraz meczet Namadjah.
W Ulcinju odnajdziecie możliwość na zrelaksowanie się oraz wypoczynek w najlepszy możliwy sposób niezależnie od tego, czy wybierzecie kąpiel w krystalicznie czystych wodach Adriatyku podczas upalnego dnia na plaży, czy też wśród licznych skał, które oferują odrobinę cienia osobom zmęczonym ciepłem.
Dla dzieci to miejsce również będzie odpowiednie na udany wypoczynek bez ani chwili nudy. A przecież szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice i wymarzony urlop. W centrum miasta organizowanych jest bardzo dużo wydarzeń kierowanych do najmłodszych. Można również postawić na zabawę w piasku i kąpiele w wodzie, szczególnie w niektórych miejscach, które zmieniają się w place zabaw dla dzieci.
Ulcinj nie pozostaje w tyle za innymi miastami Czarnogóry. Bogaty jest w ofertę w zakresie rozrywki i relaksu i dzięki temu stał się miejscem najwyższej jakości i godnym polecenia na udane wakacje.

Čanj

Čanj to mała miejscowość wypoczynkowa, zlokalizowana około 7 km na północ od Sutomore. To właśnie w Sutomore można skorzystać z najbliższego bankomatu i innych punktów usługowych. Čanj to typowo wakacyjny kurort z przepiękną plażą, zwaną czasami „perłowym brzegiem”, restauracjami i kawiarniami. Miejsce wprawia w zachwyt i obfituje w rajskie krajobrazy. Nieopodal, około 8 km od miejscowości, zlokalizowana jest także Buljarica, czyli miejsce jednego z największych organizowanych na Bałkanach festiwali muzycznych – Sea Dance. Okolice Čanja kuszą licznymi rozrywkami, same miasteczko jest jednak bardzo spokojne, sprzyja odpoczynkowi, korzystaniu z uroków plaży i malowniczego wybrzeża. Może być dobrym wyborem na rodzinny wypoczynek, lub punktem wypadowym na wycieczki po okolicy. Kurort wraz ze zlokalizowanymi tu hotelami znajduje się wzdłuż 1,2 kilometrowej żwirowej plaży, której kolor jest niezwykle jasny. Stąd nazwa „Perłowy Brzeg”. W okolicy znajduje się też kilka piaszczystych zatoczek, wśród których najbardziej znana jest Queen's Beach.

 

Šušanj

Šušanj to mała letniskowa miejscowość położona na Riwierze Barskiej, około 2 km od miasta Bar, stanowiącego główny port kraju. Miejscowość połączona jest z miastem portowym nadmorską promenadą, spacer do Baru trwa około 20 minut. Jest to więc spokojny kurort zlokalizowany niezwykle blisko tętniącego życiem miasta, pełnego licznych atrakcji. Wzdłuż promenady znajdują się bary, restauracje, kramy z pamiątkami oraz Wesołe Miasteczko. W Barze można skorzystać z bankomatu bądź z zakupów w większym supermarkecie. Nieopodal zlokalizowane jest także zabytkowe stare miasto Stari Bar. Šušanj dzięki temu, że nie jest wielkim, obleganym kurortem, nazywane jest najczystszym czarnogórskim miasteczkiem wybrzeża! Główna plaża jest piaszczysta i ciągnie się przez około 2 km długości wybrzeża. Okolica sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Tutejsze powietrze wykazuje specjalne walory, cenione przez Czarnogórców cierpiących na choroby układu oddechowego. Okoliczna śródziemnomorska roślinność jest niezwykle bujna. Wszystko to sprawia, że miasto charakteryzuje się absolutnie unikatową rajską atmosferą. Šušanj może stanowić idealny kurort do spokojnego odpoczynku i relaksu, miejsce rodzinnych wakacji jak i dobrą bazę wypadową na wycieczki po okolicy.

Wycieczki fakultatywne

Z rejonu Herceg Novi - Mini Montenegro Tour

Mini Montenegro Tour
(Wyspa Matki Boskiej na Skale, Kotor, Budva, Porto Montenegro)

Program wycieczki: 1. Wyjazd z Herceg Novi w stronę Perastu o 8.00, 2. Przepłynięcie łódką z Perastu na Wyspę Matki Boskiej na Skale (zwiedzanie Kościoła oraz Muzeum na Wyspie), 3. Zwiedzanie Kotoru., 4. Zwiedzanie Budvy, 5. Spacer po porcie ekskluzywnym porcie jahtowym Porto Montenegro, 6. Powrót do Herceg Novi ok. 17.00

Mini Montenegro, czyli Czarnogóra w pigułce - najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas wakacji! Przejazd z Herceg Novi będzie prowadził przez jedną z najbardziej malowniczych tras położonych w Zatoce Kotorskiej, która zaliczana jest do 20 najpiękniejszych zatok na świecie. Pierwszym przystankiem będzie Perast - stare, niewielkie, nadmorskie miasteczko, zwane „klejnotem Zatoki Kotorskiej”. Zachwyca niesamowitą, melancholijną atmosferą miasta, które niegdyś było potęgą. Znajduje się tutaj m.in. 16 kościołów i 17 pałaców weneckich - niektóre zachowane są w niemalże idealnym stanie, jednak po niektórych zostało niewiele. Z Perastu, kliamtycznego miasteczka, przepłyniemy do  wysepki Gospa od Škrpjela (czyli Matki Boskiej na Skale), gdzie znajduje się przepiękny XVII-wieczny kościółek oraz muzeum z kolekcją kamiennych pomników, fresków i relikwii. Następnym punktem będzie wyprawa do zachwycającego, przepięknie położonego w Zatoce Kotorskiej miasta - Kotoru. Ze względu na doskonale zachowaną, unikatową starówkę, Kotor został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto otaczają czterokilometrowe mury obronne, które w nocy, ze względu na oświetlenie, przypominają głowę lwa. Najbardziej znane zabytki Kotoru to m.in. weneckie place i pałace, średniowieczna katedra i Muzeum Morskie. W czasie pobytu w Kotorze można wspiąć się na mury obronne, z których roztacza się fantastyczny widok na niemalże całą Zatokę Kotorską lub odpocząć w jednej z wielu stylowych kawiarni. Kolejny punkt w programie to Budva, czyli „Monte Carlo Bałkanów” - najsłynniejszy kurort Czarnogóry. Spacer po urokliwej, pięknie położonej starówce, pełnej starych kościołów, muzeów i galerii, zdecydowanie można zaliczyć do najbardziej romantycznych. Po zwiedzaniu z przewodnikiem będzie czas wolny, aby np. napić się doskonałej, świeżo parzonej kawy w eleganckich kawiarniach starego miasta. Ostatnim punktem będzie Tivat, w którym zwiedzić można Porto Montenegro – jeden z najbardziej prestiżowych portów jachtowych w Europie. Będzie możliwość zobaczenia spektakularnych, luksusowych jachtów, modnych restauracji, a także zakosztowania elitarnej atmosfery słynnej mariny. Powrót do Herceg Novi odbędzie się promem, który przepływa przez Zatokę Kotorską.

W cenie: przejazd klimatyzowanym busem, profesjonalny, licencjonowany polskojęzyczny przewodnik, podatek miejski (bilet wstępu) do miasta Kotor, Budva, Gospa od Škrpjela - rejs statkiem do wysepki Gospa od Škrpjela (czyli Wyspa Matki Boskiej na Skale). 

Cena orientacyjna: 40 €, dzieci poniżej 12 roku życia 50% zniżki

Z rejonu Herceg Novi - Rafting, wycieczka 1-dniowa

Rafting po rzece Tarze

Program wycieczki: 1. Wyjazd z Herceg Novi ok. 6.00, przejazd do kanionu rzeki Tary, przystanek na zrobienie pamiątkowych fotografii w punktach widokowych. 2. Śniadanie w tradycyjnej restauracji w Nikšiću, 3. Przejazd do górskiego miasteczka Plužine, 4. Przejazd do kempingu „Brijeg” w Šćepan Polje, a stąd do oddalonej o 7 km Brštanovicy, 5. Rafting rzeką Tara - spływ o długości 18 km (czas spływu ok. 3h), 6. Lunch w tradycyjnej czarnogórskiej restauracji, 8. Powrót do hotelu ok. 18.00.

Spływ dziką i nieposkromiona rzeką Tara to oferta dla osób, które lubią aktywne wakacje. Rzeka ta tworzy drugi co do wielkości kanion na świecie (po kanionie Kolorado). Wycieczka zaczyna się od przejazdu busem do kanionu rzeki Tary, podczas którego będzie można zobaczyć oraz rozkoszować się naturalnym i urozmaiconym czarnogórskim krajobrazem. W czasie jazdy przewidziane będą liczne postoje na zdjęcia zapierających dech w piersiach widoków, m.in. bajecznej panoramy Zatoki Kotorskiej z wysepkami Gospa od Škrpjela i św. Jerzego czy jeziora Slano. Pierwsza przerwa będzie miała miejsce w Nikšiću, w tradycyjnej restauracji Vukov Most, gdzie zostanie podane śniadanie. Po śniadaniui dalszy przejazd do górskiego miasteczka Plužine, które znane jest z niewiarygodnie dziewiczej przyrody i zachwycającego jeziora Piva — sztucznego zbiornika doskonale wpasowanego w otaczającą je przyrodę. Zobaczyć będzie można także elektrownię wodną „Piva”, która jest jedną z najwyższych (220 m) w Europie. W kempingu „Brijeg” w Šćepan Polje odbędzie się spotkanie z licencjonowanymi instruktorami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu raftingu na rzece Tarze. Po otrzymaniu odpowiedniego ekwipunku do raftingu (buty wodne, kombinezon, kask, kamizelkę), odbędzie się przejazd jeepami do oddalonej o 7 km Brštanovicy. Tam rozpocznie się ekscytujący spływ rzeką Tara o długości 18 km. W trakcie pełnego wrażeń, ale bezpiecznego spływu, będzie można podziwiać zachwycającą i niesamowitą przyrodę: bujną roślinność, małe wodospady, jaskinie i mini plaże, których urody nie sposób opisać słowami. Rafting trwa około 3 h wraz z kilkoma postojami na zdjęcia, a także przerwą na kąpiel. Po spływie pontonowym odbędzie się lunch w restauracji zlokalizowanej przy ujściu rzek Piva, Tara i Drina, gdzie posmakować będzie można specjałów lokalnej kuchni. 

W cenie: przejazd busem, śniadanie w tradycyjnej restauracji Vukov Most: szynka Prsut, ser, miód, priganice (lokalny czarnogórski słony "pączek"), herbata, mleko albo kawa, tradycyjny czarnogórski obiad (cielęcina pieczona w glinianych naczyniach), ekwipunek wymagany do bezpiecznego raftingu, profesjonalna, licencjonowana obsługa raftingu, dodatkowe ubezpieczenie. 

Cena orientacyjna: 60 €, dzieci poniżej 12 roku życia 50% zniżki

Z rejonu Herceg Novi - Montenegro tour z Monastyrem Ostrog

Montenegro tour z Monastyrem Ostrog

Plan wycieczki: 1. Ok. 8.00 wyjazd z Herceg Novi, 2. Podróż wzdłuż Zatoki Kotorskiej, 3. Postój z degustacją w restauracji Nevjesta Jadrana, z której jest piękny widok na Zatokę, 4. Przejazd do Parku Narodowego Lovćen, 5. Zwiedzanie Mauzoleum Petra II Petrovicia Njegoša, 6. Przejazd do monastyru Ostrog, 7. Zwiedzanie monastyru, czas wolny, 8. Ok. 18.00 powrót do Herceg Novi.

Widok na Zatokę Kotorską zapiera dech w piersiach. Wycieczka Montenegro tour umożliwi podziwianie tego cudu przyrody przy degustacji lokalnych specjałów: górskiego sera, lokalnej szynki pršut, tradycyjnego pieczywa priganice oraz miodu. Kolejno, piękną trasą widokową nastąpi przejazd do Parku Narodowego Lovćen, obejmującego centralną i najwyższą część góry o tej samej nazwie. Jest ona symbolem prawdziwego ducha, wspaniałej historii I bogatej tradycji Czarnogóry. Dziedzictwo kulturowe stanowi znaczącą wartość dla tego parku. Mauzoleum Njegosa to monumentalny kompleks, w którym pochowany został władyka Petar II Petrovic Njegos. Po odwiedzeniu zapierającego dech w piersiach mauzoleum, nastąpi przejazd w kolejne niesamowite miejsce. Monastyr Ostrog z relikwiami św. Wasilija Cudotwórcy stanowi największe sanktuarium w Czarnogórze i jest trzecim najczęściej odwiedzanym sanktuarium w świecie chrześcijańskim, zaraz po grobie Chrystusa oraz Górze Atos, odwiedzanym przez wszystkich wierzących bez względu na wyznanie. Monastyr wybudowany został w 1650 roku i składa się z górnego i dolnego klasztoru, a także nowo wybudowanego kościoła. Górny klasztor znajduje się 900 m n.p.m I składa się z dwóch kościołów pod wezwaniem Świętego Krzyża i Matki Bożej. Znajdują się tam relikwie św. Wasilija znane z ich uzdrawiającej mocy. Dolny klasztor natomiast poświęcony jest Świętej Trójcy. Podczas trasy powrotnej krótka przerwa zdjęciowa z widokiem na panoramę Zatoki Kotorskiej.

Cena zawiera: transport klimatyzowanym busem, degustację w restauracji Nevjesta Jadrana, opłata za wejście do Parku Narodowego Lovćen, opłata za wejście do kompleksu Monasterów, , ubezpieczenie.

Cena: 45 €, dzieci poniżej 12 roku życia 50% zniżki

Z regionu Herceg Novi – Fish Picnic

Rejs na plażę Žanjica
Program wzcieczki: 1. Przepłynięcie statkiem do plaży Žanjice, 2. Wpynięcie do Błękitnej Jaskini, 3. Czas wolny na plażowanie, 4. Obiad, 5. Powrót.
Fish Picnic to bardziej przyjemny sposób na spędzenie dnia, aniżeli wycieczka pełna zwiedzania. Malowniczy, relaksujący rejs po Zatoce Kotorskiej podczas którego przewidziane jest wpłynięcie do Błękitnej Jaskini (Plava Špilja), przepłynięcie obok ciekawej wyspy Mamuli, na której znajduje się słynna twierdza oraz  poczęstunek na statku. W planie także czas wolny na plażowanie na przepięknej plaży Žanjice, na którą można dostać się tylko statkiem, co czyni ją wyjątkową.
Cena zawiera: rejs statkiem z poczęstunkiem, obiad (tradycyjna ryba, przy zamówieniu podczas zapisów – możliwy filet z kurczaka)
Orientacyjna cena za osobę: 35 €

Z regionu Herceg Novi – Jezioro Szkoderskie

Rejs po Jeziorze Szkoderskim
Program wycieczki: 1. Przejazd do rybackiej miejscowości Virpazar; podczas przejazdu fotopauza przy
wyspie Sveti Stefan, 2. Zwiedzanie małego muzeum poświęconego Parkom Narodowym Czarnogóry,
3. Rejs statkiem wraz z degustacją lokalnych win, serów i miodu, 4. Obiad (tradycyjnie przyrządzone
pstrąg i karp) na wyspie Vranjina, 5. Czas wolny na plażowanie, 6. 10-minutowy rejs statkiem do
Virpazaru, kolejno powrót do hotelu.
W programie ponad godzinny rejs po przepięknym jeziorze pokrytym liliami wodnymi, nad którym
lata piękne, rzadko spotykane ptactwo. Jezioro Szkoderskie to największe jezioro na Półwyspie
Bałkańskim, położone na granicy Czarnogóry i Albanii. Objęte ochroną Parku Narodowego, będącym
rezerwatem unikatowych ryb i ptaków. Jezioro jest długie na 50km a szerokie na 14km. Nasza
wycieczka jest okazją by podziwiać przepiękną czarnogórską przyrodę, odpocząć, zrelaksować się oraz
posmakować lokalne przysmaki.
Cena zawiera: przejazd klimatyzowanym busem, bilet wstępu do muzeum Parków Narodowych, rejs
statkiem, obiad.
Orientacyjna cena: 45 €

Z regionu Herceg Novi – Dubrovnik

Program wycieczki:

1. Przejazd do Dubrownika, 2. Zwiedzanie miasta m.in.: Studnia Onufrego, Katedra Dubrovnicka, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, Dzwonnica Miejska, Stradum, Stary Port. 3. Czas wolny. 4. Powrót do hotelu. 

Dubrownik –  "Perła Adriatyku" - jedno z najpiękniejszych miast w Europie, zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Doskonale zachowane Mury Obronne udostępnione są dla zwiedzających, a wewnątrz między innymi: Studnia Onufrego, Kościół i Klasztor Franciszkanów z jedną z najstarszych aptek w Europie działającą do dziś, Katedra Dubrovnicka, Kościół Św. Błażeja, Kościół Zbawiciela, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, Dzwonnica Miejska oraz Stradum - główny deptak Dubrownika. Będzie również możliwość wycieczki do Starego Portu, gdzie mieściła się niegdyś potężna flota Republiki Dubrownickiej.

W cenie: przejazd klimatyzowanym busem, opieka polskojęzycznego pilota, lokalny licencjonowany przewodnik w Dubrowniku w języku polskim

Cena orientacyjna: 25 euro, dla dzieci poniżej 12 roku życia 25 % zniżki (istnieje możliwość samego przejazdu do Dubrovnika, bez zwiedzania z przewodnikiem w cenie 18 euro)

Z rejonu Ulcinj i Budva - KANION RZEKI TARY

Wycieczka to wyjazd na północ Czarnogóry w najbardziej niedostępne górskie regiony trasą pełną serpentyn i tuneli wydrążonych w skałach docierając do Parku Narodowego Durmitor który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym rejonie Czarnogóry znajdziemy zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Czarnogórskie góry Durmitor nie są ani najwyższe ani największe ale mimo to wiele osób twierdzi że drugich takich nie ma w całej Europie.

W trakcie tej wycieczki zobaczą Państwo Crno Ozero, kanion rzeki Tara, sławny most Durdevića na rzece Tara (możliwość za dodatkową opłatą zjazdu na linie pomiędzy brzegami rzeki tzw. ZIP LINE), Monastyr Moraca.

Cena: 40 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
30 euro dzieci do 12 lat

Ceny zawierają opłatę za wstęp do parku narodowego.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Albania

Albania: Szkodra i Kruja 

Program wycieczki: 1. Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45minut do 1h, 2. Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h, (po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni albańskiej w restauracji Panorama; dodatkowa opłata).

Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii, ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę. Piętrowe domy na wysokich fundamentach a jednocześnie zachowano zabudowę typową dla południowych krajów z wąskimi orientalnymi uliczkami. Kruja to niewielkie miasteczko położne na niedużym wzgórzu u stopy góry Kruja. Miasteczko to słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderberga. Jest to jedno z najstarszych miast w Albanii.

W cenie: przejazd, wstępy do kościoła i meczetu w Szkodrze oraz zamku Skandarbega w Kruji.

Cena orientacyjna: 35 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat 25 euro dzieci do 12 lat.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Boka Kotorska Rejs Statkiem

Boka Kotorska - Rejs Statkiem

Rejs po perle Adriatyku, zatkoce nazywanej najbardziej wysuniętym na południe Europy fiordem.

Program wycieczki: 1. Transport autokarem do Tivat gdzie następuje przejście na statek, 2. Plażowanie w urokliwej zatoce Žajnice naprzeciw wyspy Mamula lub przesiadka na mniejszą łódkę i wpłynięcie do Błękitnej Groty (Plava Špilja) i nurkowanie w niej, 3. Zwiedzanie Herceg Novi i wolny czas, 4. Zwiedzanie Perastu lub przepłynięcie na piękną sztuczną wyspę zbudowaną przez rybaków Gospa od Škrpjela (Matka Boska na Skale) i zwiedzenie katolickiego kościoła, w którym zgromadzona jest duża ilość dzieł słynnych malarzy, 5. Zwiedzanie Kotoru (i czas wolny) - najstarszego miasta w Czarnogórze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, 6. Powrót autokarem z Kotoru.

W cenie: transport autokarem, rejs statkiem, wstęp do miasta Kotor (tzw. podatek). 
Dodatkowe opłaty (nie są obowiązkowe): 3 € za Błękitną Grotę. 1,50 € za przepłynięcie na wyspę Gospa od Škrpjela.

Cena orientacyjna: 38€ dorośli i dzieci powyżej 10 lat 28 € dzieci do 10 lat

Z rejonu Ulcinj i Budva - Monastyr Ostrog i Jezioro Szkoderskie

Monastyr Ostrog i Jezioro Szkoderskie - wycieczka dwuetapowa

Pierwszy etap malowniczą trasą do Monastyru Ostrog, największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego zbudowanego we wnęce skalnej na wysokości 900m n.p.m.. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zeta i jej dolinę. Ostrog to miejsce bardzo magiczne, idealne dla miłośników wrażeń oraz także dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji. Drugi etap to dwugodzinny rejs po jeziorze Szkoderskim, największym jeziorze na półwyspie Bałkańskim położonym na granicy Czarnogóry i Albanii. Jezioro Szkoderskie to rezerwat ryb i ptaków. Jezioro jest długie na 50km a szerokie na 14km.

W cenie: transport autokarem, wstęp do kompleksu monastyrów Ostrog, rejs po Jeziorze Szkoderskim 

Cena orientacyjna: 35€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat 30€ dzieci do 12 lat.
Dodatkowa opłata 4€ za wejście do parku narodowego.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Montenegro Tour

Montenegro Tour

Program wycieczki: 1. Okolica wyspy Sveti Stefan – panorama Budvy, 2. Cetinje, stara stolica Czarnogóry, 3. Njeguši i przejazd sławnymi serpentynami (agrafkami), 4. Kotor, czyli najstarsze miasto w Czarnogórze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 5. Powrót do hotelu.

Wycieczka ta pozwoli odkryć Czarnogórę w pełne krasie! Czarnogóra to kraj wysokich niedostępnych gór, czystej i przeźroczystej morskiej wody oraz ludzi, którym przyszło żyć w miejscu gdzie natura pokazała całą swoją siłę i moc do stworzenia rzeczy przed którymi kolejne pokolenia czują respekt. Cetinje, Njeguši i Ktor to swoiste symbole tego pieknego kraju.

Cena orientacyjna: 35€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat 25€ dzieci do 12 lat.

Z rejonu Ulcinj i Budva - Pociągiem przez Czarnogórę

Pociągiem przez Czarnogórę

Program wycieczki: 1. Pierwszy etap - podróż malowniczą trasą z Bar do Kolašin, 2. Czas wolny na stacji Kolašin, 3. Podróż przez kanion Morača - przerwa na zrobienie zdjęć, 4. Zwiedzanie klasztoru Morača, 5. Przejazd przez Podgoricę, Jezioro Szkoderskie, powrót na wybrzeże.

Kolejowe połączenie stolicy Serbii Belgradu z portem morskim Bar w Czarnogórze jest jedną z najbardziej spektakularnych linii kolejowych, która jest dobrze znana miłośnikom pociągów, ale o których rzadko słyszą zwykli turyści. Pociąg jedzie wzdłuż 476 km torów przez góry Czarnogóry, z około 254 tunelami i ponad 435 mostami, co daje niezapomnianą rozrywkę po drodze. Niektóre wiadukty, które pokonuje pociąg są szczególnie wyjątkowe - wiadukt Mala Rijeka ma prawie 200 metrów wysokości i pół kilometra długości. Na stacji w Barze wsiadamy do całkowicie odnowionego i klimatyzowanego pociągu którym jedziemy wzdłuż wybrzeża do Sutomore mijając Jezioro Szkoderskie, największe jezioro na Bałkanach, później kierujemy się w stronę Podgoricy, stolicy Czarnogóry. Teraz pociąg wije się wzdłuż rzeki Morača i wspina się stale w górę (od 3 m nad poziomem morza w Bar do 1030 m nad poziomem morza w Kolašin). Tutaj przejeżdżamy przez najwyższy most kolejowy w Europie „wiadukt Mala Rijeka” (500 metrów długości - 200 metrów wysokości). Najwyższą stacją na trasie jest Kolašin, znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych Czarnogóry. Tam wysiadamy z pociągu i mamy 1h czasu wolnego. Po czasie wolnym wsiadamy do autobusu którym jedziemy przez kanion Morača, który ostatnio widzieliśmy z góry jak z lotu ptaka z jadącego pociągu. W najwęższym i najniższym punkcie można podziwiać zapierający dech w piersiach widok panoramiczny (zatrzymujemy się na foto pauzę). W drodze do Podgoricy zwiedzamy klasztor Morača, który został zbudowany w 1252 r. Następnie przejeżdżamy przez stolicę Czarnogóry Podgoricę, Jezioro Szkoderskie (foto pauza) mijamy góry i wracamy na wybrzeże.

W cenie: przejazd autokarem, bilet na przejazd pociągiem Bar-Kolašin

Orientacyjna cena: 40€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat/ 30€ dzieci do 12 lat; dodatkowa opłata (nieobowiązkowa) – 2€ wejście do klasztor Morača

Filmy

Pogoda

Oferty

Bądź na bieżąco z najnowszymi kierunkami podróży!

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Dotpay
Visa Mastercard
Firma wiarygodna finansowo