Warunki wylotów - egzotyka

Zasady wylotów na egzotyczne kierunki

PAMIĘTAJ!   

• Przed odjazdem na lotnisko sprawdź czy zabrałeś ze sobą dokumenty i przedmioty niezbędne do podróży, w szczególności: bilet, paszport (dowód tożsamości,  ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

• Zabronione jest parkowanie na poziomie odlotów i przylotów Terminali A i B. Możliwe jest tylko krótkotrwałe zatrzymanie w celu wyjęcia bagażu oraz wyjścia pasażerów z samochodu. Pojazd pozostaw na jednym z lotniskowych parkingów.

• Pamiętaj, aby usunąć z bagażu podręcznego przedmioty zabronione do przewozu, w szczególności ostre narzędzia oraz płyny w opakowaniach większych niż 100 ml. Przedmioty te umieść w bagażu rejestrowanym (tym, który poleci w luku). Swoje bagaże oznacz przywieszkami z imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem.

 

Loty na kierunki egzotyczne w większości przypadków realizowane są z przesiadką w jednym z portów europejskich lub portów Bliskiego Wschodu (Dubaj, Doha).

 

W przypadku lotów rejsowych z przesiadką należy zapoznać się z warunkami przewoźnika (linii lotniczej), a także kraju, w którym odbywa się przesiadka. Może zdarzyć się, iż kraj tranzytowy wymaga okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – zarówno przy wylocie, jak i w drodze powrotnej. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie danego przewoźnika, obsługującego Państwa lot.

 

Dla osób podróżujących liniami Lufthansa z przesiadką w Niemczech (dotyczy osób powyżej 12 roku życia na lotach w obydwie strony) wymagane jest przedstawienie jednego z poniższych dokumentów:

- unijnego certyfikatu COVID (od przyjęcia ostatniej dawki musi upłynąć co najmniej 14 dni)

- lekarskiego zaświadczenia potwierdzającego przebycie COVID

- negatywny wynik testu na COVID-19 nie starszy niż 72 godziny (testy PCR) 48 godzin (test antygenowy) czas liczony od chwili pobrania próbki

BAGAŻ GŁÓWNY:  Waga bagażu uzależniona od kierunku oraz przewoźnika. W przypadku niektórych lotów rezerwacja w taryfie podstawowej nie zawiera w cenie bagażu głównego.

BAGAŻ PODRĘCZNY:  Waga bagażu podręcznego uzależniona od kierunku oraz przewoźnika

NADBAGAŻ:  Opłata za przekroczenie limitu wagowego jest uzależniona od warunków przewoźnika. Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg.

Kraje i obsługujące je linie:

Meksyk: Condor, KLM, Air France, Lufthansa

Dominikana: Condor, KLM, Air France, Lufthansa

Tajlandia: Turkish Airlines, Emirates

Kuba: Condor, Air France, Lufthansa

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Fly Dubai, Emirates i LOT

Sri Lanka: Emirates, Fly Dubai i LOT

 

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi warunkami przewozu każdego z przewoźników.