Bezpieczne wakacje 2020

Rego-Bis, 24.08.2020

Lato 2020 było nietypowe pod każdym względem. Tegoroczne wakacje wyglądały inaczej niż wszystkie poprzednie - ograniczenia dotyczące limitów osób, noszenia maseczek, dystansu społecznego, ale też puste plaże, spokój i cisza, czyli warunki sprzyjające prawdziwemu beztroskiemu wypoczynkowi. Jak organizacja wypoczynku wygląda w Bułgarii, Chorwacji, Albanii i Czarnogórze według rezydentów BP Rego Bis?

Wakacje w czasie COVID 19 w Bułgarii - w Słonecznym Brzegu

Drodzy Państwo,
przyszło nam żyć w czasach trudnych, wymagających od nas większe zdyscyplinowanie i odpowiedzialności niż dotychczas. Nigdy nie przypuszczałam, że będę świadkiem pandemii na skali światowej, a jednak stało się. Covid-19 wymusił wiele obostrzeń, które mają nas chronić przed zakażeniem. Uważam, że są potrzebne i zdrowy rozsądek nakazuję dbać o bezpieczeństwo nasze o osób wokół nas.

W Słonecznym Brzegu życie toczy sie normalnie. Turyści akceptują i rozumieją konieczność noszenia masek w sklepach i w autobusach, konieczność korzystania z dezynfektantów dla własnego bezpieczeństwa i przestrzeganie bezpiecznej odległości. W hotelach są zmiany w restauracjach - goście wskazują, a personel podaję jedzenie. Ale to wszystko jest do zaakceptowania - naprawdę nie jest trudne - a jednak bardzo ułatwia podejście do obecnej sytuacji! Wierzę, że osoby, które wybrały Bułgarię na wakacje nie pożałowały tej decyzji. Pogoda jest wspaniała, szeroka plaża otula drobnym złocistym piaskiem, a morze jest cieple i jednocześnie orzeźwiające. Jest mnóstwo miejsca na plaży (jeden z niewielu plusów obecnej sytuacji), jest spokojnie, normalnie i naprawdę można odpocząć i poczuć się wspaniale. Zapraszam do odpoczynku nad Morzem Czarnym! Pozdrawiam serdecznie!


Wakacje w czasie COVID 19 w Chorwacji - na Riwierze Makarskiej

W Chorwacji jesteśmy od 3 lipca. Z każdym tygodniem przybywa turystów z Polski i z całej Europy. Chorwacja może się pochwalić niewielka liczba pozytywnych przypadków. Jeżeli pojawiają się ogniska, to najczęściej jest to efekt wesel… W kwestii reżimu sanitarnego Chorwacja jest dosyć liberalna. Naszych turystów obowiązują maseczki tylko w sklepach i ewentualnie w transporcie publicznym, jeżeli ktoś decyduje się podróżować na własna rękę. Na ulicach, plażach, restauracjach - maseczki nie są potrzebne. W naszych pensjonatach na każdym kroku mamy do dyspozycji pojemniki z płynami do dezynfekcji. Podczas posiłków, tam, gdzie wyżywienie jest w formie bufetu, korzystamy z jednorazowych rękawiczek na czas nakładania posiłków. Rękawiczki oczywiście zapewniają restauracje. Warto wspomnieć, że w tym roku nasze grupy korzystają z autokarów, które są dedykowane dla każdej grupy na wyłączność. Przyjeżdżamy i wyjeżdżamy tym samym autokarem, na tych samych miejscach. Żeby zminimalizować ryzyko ewentualnych zakażeń, nasi goście przyjeżdzający i wyjeżdzający nie maja ze sobą kontaktu w obiektach. Jest pięknie, pogodnie i bez tłumów na plażach. Ceny w sklepach, restauracjach nie wzrosły w stosunku do roku ubiegłego. Przed nami jeszcze trzy tygodnie wakacji - szkoda przesiedzieć je w domu.
 

Ksamil, Albania,  Bałkany, Albania wczasy,

Wakacje w czasie COVID-19 w Albanii

Północ Albanii, czyli Durres
W Albanii sytuacja z Covid19 jest spokojna. Obowiązują pewne obostrzenia, ale nie utrudniają letniego wypoczynku. Na lotnisku po przylocie do Albanii badana jest temperatura i wszyscy przylatujący turyści przechodzą przez bramkę odkażającą. W środkach publicznego transportu obowiązuje noszenie maseczek ochronnych. Maseczki też trzeba mieć wewnątrz sklepów w centrach miast. W dzielnicach turystycznych maseczki w sklepach nie są wymagane. W hotelach recepcjoniści i kelnerzy noszą maseczki, ale turyści nie muszą ich mieć. Ogólnie obostrzenia są małe i można w pełni wypoczywać ciesząc się morzem i piękną, albańską pogodą.


Południe Albanii, czyli Ksamil i Saranda
Południowa Albania to miejsce, które dzielnie broni się przed pandemią. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Saranda oraz Ksamil odnotowały nieliczne przypadki zakażeń co czyni cały rejon jednym z bezpieczniejszych w kraju. Wielu Albańczyków wybiera właśnie naszą okolicę na swoje wakacje czy weekendowe wypady. 
Na całym świecie zastała nas nowa rzeczywistość w tym restrykcje, najważniejszym obostrzeniem są maseczki w autobusach oraz większości zamkniętych miejsc. Na szczęście większość  restauracji, kawiarni oraz atrakcji znajduje się na świeżym powietrzu. W hotelach obsługa nosi maseczki, przed zameldowaniem mierzona jest temperatura ciała, wszędzie znajdziemy płyny do dezynfekcji a odstępy leżaków na plażach powinny zdecydowanie większe niż w poprzednich latach. Wiele atrakcji turystycznych świeci pustkami więc jest to idealny czas na zwiedzanie oraz unikatowe zdjęcia. Albańczycy bardzo się cieszą z obecności Polaków, którzy mogą korzystać z wielu uroków wybrzeża jońskiego. 

Wakacje w czasie COVID-19 w Czarnogórze, w regionie Herceg Novi

Dzięki czarnogórskiemu podejściu do życia, mimo wdrożenia wielu procedur, życie w tutejszych kurortach emanuje spokojem i słoneczną energią. Pracownicy dbają o zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy leżakami na plaży i stolikami w barach i restauracjach oraz regularnie wszystko dezynfekują. Wszędzie dostępne są środki do dezynfekcji rąk, nawet w autobusach komunikacji miejskiej, z czym w Polsce się nie spotkałam. Taksówką jednocześnie może jechać tylko dwóch pasażerów. Obowiązkowe jest noszenie maseczek wszędzie, poza plażami, parkami narodowymi oraz restauracjami i barami – gdy już usiądzie się przy stoliku, można je zdjąć. W Czarnogórze można poczuć się naprawdę bezpiecznie. Dzięki mniejszej liczbie turystów, nie ma problemów z zachowaniem dystansu społecznego. Osoby chętne mogą mieć tu dla siebie na plaży i 5-10 metrów, a nie rekomendowane 2. Bary i restauracje przy promenadzie otwarte są do pierwszej w nocy. Wszystko, co może być potrzebne podczas beztroskiego wypoczynku, jest dostępne! Dodatkowo plaże są niemal puste, woda niezwykle czysta, a słońce rzadko kiedy chowa się za obłoczkami.
 

Biuro Podróży Rego Bis dokłada wszelkich starań, by tegoroczni Klienci czuli się w pełni bezpiecznie i mogli rozkoszować się wakacyjnycm wypoczynkiem! W tym roku wszystkie grupy, wyjeżdżające do wszystkich z wyżej wspomnianych krajów, korzystają z autokarów, które są przeznaczone dla każdej grupy na wyłączność. Goście przyjeżdżają i wyjeżdżają tym samym autokarem, na tych samych miejscach. Dodatkowo by zminimalizować kontakt do minimum, Goście przyjeżdzający i wyjeżdzający nie spotykają się w obiekcie. Warto zaznaczyć, że w podstawowym wariancie polisy ubezpieczeniowej zapewnianej wszystkim podróżnym przez Rego Bis, zawarte jest także ubezpieczenie na  wypadek zarażenia się koronawirusem (bądź zachorowania w skutek innej epidemii) podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano jej wybuchu. Dla każdego Klienta, który wykupił wyjazd w 2019 i 2020 roku w oraz na pierwszym etapie promocji Soczyste Lato 2021 (trwającej do końca września 2020 r.) koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży pokrywane są przez ubezpieczyciela