Jak przejść kontrolę na lotnisku?

Jak przejść kontrolę na lotnisku - co zabrać, a czego nie zabierać


Pierwsze wakacyjne podróże przed nami! Podpowiemy, jak sprawnie przejść kontrolę na lotnisku. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od odpowiedniego spakowania bagażu rejestrowanego i bagażu podręcznego. Do rejestrowanego nie pakujemy kruchych rzeczy (np. szkła) - to zawsze jest ryzyko. Nie powinniśmy też pakować wartościowych rzeczy - aparat fotograficzny, telefon, biżuterię, ładowarkę, a przede wszystkim cenne dokumenty. Do bagażu podręcznego pakujemy tylko te leki i w takiej ilości, jaka będzie nam potrzebna podczas całej podróży. Pamiętajmy też, że niektóre leki muszą być zgłoszone obsłudze, a ich posiadanie pisemnie potwierdzone przez lekarza. Na lotnisku obowiązują surowe zasady dotyczące bezpieczeństwa, w związku z czym w bagażu podręcznym nie mogą znaleźć się ostre narzędzia (takie jak noże, a nawet większe śrubokręty). I najważniejsze - bagaż musi być szczelnie zapakowany i mieścić się w wadze do 20 kg.


Każdy wie, że lotniskowa odrpawa może być naprawdę stresująca. Dlatego też zawsze staramy się uprzedzić naszych Klientów, którzy podróżują samolotem, jak to wygląda. Ważne też jest, by wiedzieć, jak powinien być zapakowany bagaż i co może, a czego nie może zawierać. Nie można także zwlekać z dotarciem na lotnisko - najlepiej być przynajmniej 2 godziny przed planowanym odlotem.

 

W trakcie kontroli należy zachować powagę i poszanować obsługę lotniska. Kiedy już przejdziemy kontrolę osobistą, a nasz bagaż przesunie się przez taśmy i rentgen, możemy spokojnie czekać na samolot w wybranym wakacyjnym kierunku.
 

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę