Jak najlepiej dotrzeć na lotnisko?

Katowice - Pyrzowice

Z przystanku Katowice Dworzec PKP odjeżdża specjalny autobus w kierunku lotniska Katowice-Pyrzowice – linia „Lotnisko”. Rozkład jazdy na bieżąco śledzić można na stronie internetowej KZK GOP.  

Również dotarcie własnym samochodem powinno być bezproblemowe, szczególnie jeśli nie mieszkasz w Katowicach. Należy pamiętać o opłatach parkingowych – aktualnie jest to 6 zł za pierwszą godzinę parkowania i 72 zł za 8 dni. Aktualny cennik można sprawdzić na stronie katowickiego lotniska.

 

Warszawa - lotnisko Chopina

Z Warszawy na lotnisko Chopina dojazd jest bardzo prosty. Kursują tam pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) – linie S2 i S3 dojeżdżają bezpośrednio na lotnisko. Bilety zakupić można w biletomatach, które znajdują się w pociągach – należy mieć ze sobą kartę płatniczą, gdyż w większości biletomatów nie można płacić gotówką.

W Warszawie na lotniskowym parkingu obowiązuje zasada „Kiss&Fly”, czyli darmowe parkowanie do 7 minut – dokładnie tyle wystarczy, by wypakować bagaż i pożegnać się z ukochaną osobą. Gdy planujesz zostawić swój samochód na dłużej jest to koszt 220 zł za okres od 6 do 10 dni. 

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę