Dlaczego wybrać Macedonię na wakację lub obóz młodzieżowy?Kiedy po raz kolejny szukamy wyjazdów wakacyjnych lub obozów dla dzieci często spotykamy te same kierunki. Oczywiście klasycznie Grecja, Tunezja, Egipt, Hiszpania, czy Włochy. I od razu zwracamy uwagę na standard, cenę i bezpieczeństwo. W różnej kolejności. I właśnie z różnych powodów odrzucamy poszczególne możliwości. Wtedy przychodzi nam na myśl, że może warto zobaczyć coś nowego. Albania, Czarnogóra, Macedonia … To ostatnie, a gdzie to jest? Mapa... Bałkany... Jezioro Ochrydzkie, może w tym roku to tam spędzimy urlop?


Dlaczego wybrać się więc do tego kraju, a nie turystycznych klasyków, dostępnych w każdym wakacyjnym katalogu?


Dużym plusem są możliwości. Jako, że ruch turystyczny skupia się nad Jeziorem Ochrydzkim jest tam rozbudowana infrastruktura z restauracjami, barami i sklepikami. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie jest tłoczno. Oprócz typowo wakacyjnych atrakcji, mamy połączenie wody i gór: przebywanie nad jeziorem, ale też obcowanie z górskim krajobrazem- Park Narodowy Galicica daje szanse zobaczenia Ochrydy i jeziora z zupełnie innej perspektywy. I trzeba przyznać, że szczyty wznoszące się na ponad 2000 m n.p.m. mogą robić wrażenie! To co zwraca uwagę przyjezdnych to nie tylko widoki, ale także smaczna ochrydzka kuchnia. Macedończycy mają przepyszne jedzenie, które przez lata kształtowane było wpływami różnych kultur.


Muzyka i taniec
to kolejne wielkie plusy temperamentnych mieszkańców regionu. Jeżeli będziemy mieli szczęście to trafimy na wieczór macedoński i wsłuchamy się w tamtejsze rytmy. Jest też możliwość zwiedzania korzystajac z wycieczek fakultatywnych: Ochryda, Św. Naum i stolica kraju – Skopje, nazywane miastem pomników, lub miastem kontrastów, znane przede wszystkim jako miejsce urodzenia Matki Teresy.


Przyroda, kultura, zabytki, kuchnia, bezpieczeństwo i stosunek ceny do jakości – czego chcieć więcej ?

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę