Dlaczego młodzież wybiera Hiszpanię na wakacje?

Czemu Hiszpania jest tak popularna wśród młodzieży?

Niewątpliwie od dłuższego czasu możemy zaobserwować duży wzrostu zainteresowania i popularności Hiszpanii, jako celu wyjazdów wakacyjnych wśród polskiej młodzieży. Pierwszym pytaniem, które nasuwa się w związku z ta sytuacją to – dlaczego?


W czym Hiszpania jest lepsza od innych destynacji?


Pierwszą kwestią jest bardzo sprzyjający klimat, który przyczynia się do rozwoju turystyki w tym kraju. Południe Europy, półwysep Iberyjski, wybrzeże Morza Śródziemnego, temperatury przekraczające 30 stopni. Ponadto Hiszpania posiada długą linię brzegową i co ważne- głównie piaszczyste plaże. Kolejną kwestią jest wysoce rozbudowana infrastruktura turystyczna z całym zapleczem gastronomicznym i dobrą bazą hotelową, czyli oprócz wysokich, miejskich hoteli mamy tu do czynienia z licznymi barami, restauracjami, sklepami- a wszystko to jest na wyciągnięcie ręki.

A może nie tylko chodzi o plaże i leniwy wypoczynek?


Jako kraj europejski nasza młodzież odnajduje się w tamtejszej rzeczywistości – wyznaniowej, społecznej i etnicznej. Oczywiście nie można pominąć kwestii zabytków i muzeów, które pozwalają zaspokoić potrzebę odkrywania. Jako najlepszy przykład wskazać można Barcelonę. Miasto, największe w Katalonii, położone nad morzem Śródziemnym. Z jednej strony jedne z najlepsze plaż miejskich w Europie, z drugiej wysokie na ponad 500 m n.p.m. wzgórze Tibidabo. Masa atrakcji, klubów rozrywki, zabytków. Bo któż nie słyszał o bazylice Sagrada Familia, słynnej ulicy La Rambla, Parku Guell, czy wreszcie stadionie Camp Nou na którym gra słynna F.C. Barcelona!


Opierając się tylko na powyższych atutach (choć jest ich wiele więcej) można przypuszczać dlaczego Hiszpania jest tak chętnie wybierana przez młodzież i nie tylko. Przy tym co Hiszpania ma do zaoferowania- ocena pobytu w zdecydowanej większości będzie pozytywna. I dlaczego nie wrócić, przecież tyle jeszcze do odkrycia!
 

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę