Czy warto odwiedzić Czarnogórę?

Czarnogóra jest absolutnie atrakcyjnym miejscem wypoczynku wczasowiczów spragnionych niezapomnianych wrażeń. Montenegro zachwyca swoją naturą, potrafi też zaskoczyć niezwykłą architekturą - Czarnogóra ze względu na położenie szczyci się pięknie zachowanymi renesansowymi miasteczkami takimi jak np. Kotor. Czarnogórskie widoki zachwycają również filmowców i milionerów. Twórcy Jamesa Bonda postanowili umieścić akcję jednego z filmów serii właśnie tutaj, a miejscowość Tivat słynie z portu jachtowego, w którym cumuje m.in. Michael Douglas.

Jeżeli wielkie filmy i nazwiska nie robią na nas wrażenia, w Czarnogórze na pewno skusi nas wypoczywanie na jednej z pięknych plaż. Najpiękniejsze plaże odnajdziemy w Barze, Budvie (zwanej czarnogórskim Miami), Peraście (porównywanym do Wenecji), Sveti Stefan z kompleksem hotelowym czy Velikej Plazy w Ulcinju.

Podróżując w głąb lądu w Czarnogórze ujmą nas piękne widoki. I choć można powiedzieć, że całe Bałkany są piękne ze względu na swoją naturę – Czarnogóra jest naprawdę wyjątkowa. Wśród cudów natury wymienić można Jezioro Szkoderskie – jeden z największych zbiorników wodnych, przy którym odnaleźć można endemiczne gatunki. Również tutaj zobaczyć można przepiękny kanion rzeki Tara z miejscowością Žabljak, słynącą z wyjątkowo głośnego kumkania żab. To właśnie w Czarnogórze znajduje się jedyny fiord w tej części Europy – Boka Kotorska z pięknym miasteczkiem Kotor. Czarnogórskie miasteczka mogą zadziwić niejedną osobę – to przegląd różnych wpływów architektury, od miasteczek przypominających te z Europy Środkowej przez wenecką, renesansową zabudowę w nadmorskich kurortach. Na przykład miejscowość Bar pierwotnie nazywała się Antibari, gdyż znajduje się naprzeciwko włoskiego Bari. Równie ciekawą historię ma Ulcnij, który niegdyś był słynnym miastem… piratów!

Czarnogóra to przepiękny kraj i jeżeli już raz tam się pojedzie – chce się wracać cały czas. Przyciągają porywające widoki i magia zaklęta w pozostałościach dawnych miast. Czarnogóra, jak każdy bałkański kraj jest wyjątkowa i zdecydowanie powinna się znaleźć wśród wakacyjnych destynacji każdego turysty żądnego nowości.

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę