Czy w Albanii jest bezpiecznie?

Albania niestety ciągle postrzegana jest stereotypowo – jako dziki, słabo rozwinięty kraj, pełen komunistycznych reliktów i bunkrów. Nic bardziej mylnego! Albania to przede wszystkim kraj pełen historii i co zachwyci niejednego turystę  – pełen pięknych plaż. No i albańska kuchnia – wyjątkowo pyszna mieszanka kuchni bałkańskiej i śródziemnomorskiej. Ale najważniejsze – absolutnie Albania jest bezpiecznym krajem! Oczywiście trzeba uważać na swoje rzeczy osobiste, ale ostrożnym należy być zawsze i wszędzie... Co ważne – Albania nie znajduje się na liście krajów niebezpiecznych dla turystów według Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nie występują tam też żadne zagrożenia epidemiologiczne. Albania przyciąga swoimi pięknymi krajobrazami i naturą, wśród której na prawdę można wypocząć, a albańskie plaże to pejzaże wprost z pocztówek. Od kiedy dostrzeżono w Albanii potencjał w turystyce, zaczęto dbać o czystość plaż, miast i o porządek w ogóle. Albania to spokojny kraj, ludzie oprócz swojej niezwykłej serdeczności są pracowici i porządni. Na coraz lepszy wizerunek Albanii pracują gospodarni Albańczycy, którzy są dumni ze swojego kraju i chcą reprezentować go jak najlepiej.

Duże miasta i turystyczne kurorty są wyjątkowo bezpieczne, nawet po zmroku. Albania to kraj, który zostaje dopiero odkrywany przez turystów – z roku na rok jest ich co raz więcej. Pojawiają się więc nowe atrakcje, kurorty nadmorskie stają się większe, a co za tym idzie – dobrze strzeżone. W Albanii ulice są czyste, ludzie elegancko ubrani, a restauracje serwują wyśmienite dania.

W Albanii zachwyci nie tylko wspaniała kultura czy malownicze plaże, ale także cały krajobraz – to mnóstwo klifów, górzyste tereny i doliny. To też wspaniała kuchnia, która jest połączeniem smaków bałkańskich i śródziemnomorskich.

Jedyne na co można uważać w Albanii to... język. Może wydawać się, że będzie łatwo się porozumieć - w końcu słowiańskie języki wydają się być podobne do bałkańskich, ale nic bardziej mylnego. Chociaż faktycznie mamy podobnie brzmiące słowa, mogą one mieć zupełnie inne znaczenie. Z angielskim u Albańczyków nie jest najlepiej, planując wypady na miasto warto zaopatrzyć się w mini-rozmówki polsko-albańskie lub słownik z prostymi zwrotami - zdecydowanie ułatwi to komunikację i unikniemy nieporozumień.

Albania to kraj, który ciągle się rozwija. Warto tu przyjechać ze względu na fantastyczne widoki, pełne historii krajobrazy czy wspaniałą bałkańską kulturę. Albania to cudowne plaże, na których można wypocząć, nadmorskie kurorty pełne atrakcji i miasta, w których można poczuć ducha starożytnych czasów. Jest bardzo przyjemnie, a albańska atmosfera pozwoli poczuć się tutaj jak we własnym domu.

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę