Sharjah

Sharjah

Sharjah jest jednym z siedmiu emiratów tworzących monarchię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Położony na Półwyspie Arabskim jako jedyny ma dostęp zarówno do Zatoki Perskiej jak i Omańskiej oraz graniczy z wszystkimi pozostałymi emiratami.
Z populacją przekraczająca 1,5 mln mieszkańców jest trzecim najludniejszym emiratem po Dubaju i Abu Dhabi. Większą część księstwa zajmuje rozległa pustynia, a na wybrzeżach można znaleźć piękne piaszczyste plaże.
Sercem Emiratu Sharjah jest jego stolica – milionowe miasto o tej samej nazwie, które jest częścią ogromnego obszaru metropolitalnego liczącego ponad 6 milionów mieszkańców i obejmującego również Dubaj i Ajman


Tym co wyróżnia Sharjah na tle innych emiratów jest bogate dziedzictwo i liczne zabytki kultury arabskiej. W przeciwieństwie do sąsiedniego, kosmopolitycznego Dubaju, Sharjah zachował bardziej autentyczny a zarazem konserwatywny charakter. Nie jest to typowy kurort pełen barów, sklepów i dyskotek. W dalszym ciągu obowiązuje tu prawo szariatu, co obliguje turystów do przestrzegania zasad dotyczących ubioru oraz zabrania sprzedaży i spożywania alkoholu. Nie oznacza to jednak, że wakacje w Szardży musza być nudne. Na spragnionych słońca wczasowiczów czekają piaszczyste, skąpane w słońcu plaże, przy których powstały liczne komfortowe hotele. Miłośnicy kultury powinni odwiedzić Sharjah Heritage Museum z bogatymi zbiorami regionalnych artystów, a także muzeum archeologiczne gromadzące dzieła z regionu Zatoki Perskiej. Na terenie miasta zachowały się również dwa forty, które pełnią dziś funkcje muzealne, a z 60-metrowego, znajdującego się na wybrzeżu diabelskiego młyna, można podziwiać nowoczesną panoramę Sharjah z licznymi drapaczami chmur.


Turyści wypoczywający w Sharjah mogą bez problemu dostać się do sąsiedniego Dubaju. Miasta łączy nowoczesny system transportu, który w kilkadziesiąt minut pozwala osiągnąć wszystkie atrakcje jednego z najbardziej niezwykłych miast świata. Najwyższy wieżowiec – Burj Khalifa, największe centra handlowe, sztuczne wyspy, wspaniałe parki rozrywki i ekskluzywne nocne kluby to tylko kilka z niezliczonej ilości atrakcji, które można odwiedzić w czasie wakacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.