Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimach to jeden z najbardziej niezwykłych emiratów zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym. Już 2 lata z rzędu ten niewielki region został uznany za turystyczną stolicę Zatoki Perskiej w zasłudze za rozwój zrównoważonej turystyki.

Położony na północno-wschodnim krańcu kraju, zajmuje większość półwyspu, który oddziela Zatokę Perską od Morza Arabskiego. Ras Al Khaima dzieli zaledwie 120 km od tętniącego życiem Dubaju, ale pomimo niewielkiej odległości wszystko jest tu zupełnie inne. W przeciwieństwie do gwarnej metropolii, panuje tu cisza i spokój, a turyści mogą poczuć prawdziwy klimat arabskiego świata. O wyjątkowości Ras Al Khaimah decyduje jego zróżnicowany krajobraz, na który składają się: długie na ponad 60 km malownicze wybrzeże z pięknymi piaszczystymi, często dzikimi plażami, od strony wschodniej pasmo górskie z najwyższym szczytem kraju Dżabal aj-Dżajs, a od południa majestatyczna pomarańczowa pustynia.

Spokojny charakter Ras Al Khaimah wcale nie musi oznaczać nudnych wakacji. Region oferuje wiele atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych, jak i miłośników historii i kultury. Na terenie gór Hajar czekają piękne trasy trekkingowe i rowerowe, oferujące wspaniałe widoki na górskie szczyty i kaniony, przez niektórych porównywane do Wielkiego Kanionu Kolorado. Miłośnicy wodnych aktywności znajdą tu doskonałe warunki do żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfing i nurkowania. Tutejsze wody są ciepłe przez cały rok i należą do najbardziej przejrzystych w całych Emiratach Arabskich. Sporą dawkę adrenaliny dostarczy jeep safari po pustyni oraz zjazd jedną z najdłuższych i najszybszych na świecie kolejek tyrolskich, która pozwala się rozpędzić do ponad 100 km/h.

Ras Al Khaimach to region, który szczyci się swoją bogata historią i dziedzictwem kulturowym. W tym niewielkim emiracie, którego powierzchnia jest tylko 5 razy większa od Warszawy, znajdują się aż 4 obiekty wpisane na listę UNESCO. Warto udać się do stolicy Ras Al Khaimach i odwiedzić tutejsze muzeum z eksponatami, których historia sięga ponad 2500 lat.
Najbardziej na wschód wysunięty emirat to również wspaniała baza wypadowa. Warto połączyć wakacje w Ras Al. Khaimach z kilkudniowym wypadem do Dubaju, lub do pobliskiego Omanu,  słynącego z pięknych pustynnych krajobrazów.

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.