Ajman

AJMAN

Ajman to najmniejszy z siedmiu emiratów tworzących państwo Zjednoczone Emiraty Arabskie. Położony jest na Półwyspie Arabskim i graniczy z Emiratem Sharjah oraz z wodami zatoki Perskiej od Północy. Zdecydowana większość ludności emiratu bo aż 95% zamieszkuje miasto Ajman - półmilionową stolicę prowincji, która jest częścią ogromnego obszaru metropolitalnego liczącego ponad 6 milionów mieszkańców i obejmującego również miasto Dubaj i Sharjah.

Położenie na wybrzeżu oraz bliskość słynnych atrakcji Emiratów stwarza dogodne warunki do rozwoju turystyki. W mieście w sąsiedztwie piaszczystej plaży powstało kilkadziesiąt hoteli, od skromnych 2 i 3* obiektów, aż po wysokiej klasy 5* kurorty znanych międzynarodowych sieci. Miasto pomimo dynamicznego rozwoju wciąż zachowało swój kameralny charakter i jest spokojniejsze niż nieodległy Dubaj. Nawet w wysokim sezonie nie uświadczymy tu tłumów turystów, a ceny zarówno zakwaterowania jak i posiłków w restauracjach są dużo bardziej atrakcyjne.

Ajman, który nie oferuje zbyt wielu atrakcji można potraktować jako doskonałą bazę wypadową choćby do sąsiedniego Emiratu Sharjah. Przepisy w Ajmanie są bardziej liberalne, a w zaledwie kilkanaście minut można przekroczyć granicę i zwiedzać atrakcje kulturowej stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ze słynnym bazarem złota, meczetem czy Sharjah Heritage Museum.

Również kosmopolityczny Dubaj jest na wyciągniecie ręki. Pomiędzy emiratami kursuje dobrze zorganizowany transport zbiorowy, który w kilkadziesiąt minut pozwala dostać się do największych centrów handlowych Dubaju, do parków rozrywki, na sztuczną wyspę w kształcie palmy czy pod słynny wieżowiec Burj Khalifa.

Wakacje w Ajmanie to doskonała propozycja na niedrogi i spokojny wypoczynek w Emiratach w kameralnej atmosferze.

Nie znaleziono ofert. Proszę zmienić kryteria wyszukiwania.