Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Wyspa Hvar

Opis

WYSPA HVAR

Ciepłe zimy, przyjazne lata, pełne słonecznych dni. Hvar uznawany jest za jedną z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie. Odseparowanie od stałego lądu często uznawane jest za wadę, jednakże nie w tym przypadku. Wyspa oddalona jest od zanieczyszczeń płynących z zakładów przemysłowych czy  komunikacji miejskiej. W zamian za to na Hvarze znajdziemy pola lawendy, stare drzewa oliwne, winnice oraz niespotykaną jedność człowieka i przyrody. W ciągu mijających lat i bogatej historii, wyspa stała się oazą kultury, świadectwem świadomości narodowej. W 2008 roku krajobraz wyspy został wpisany na listę UNESCO jako "Równina Starego Gradu”. Największym miastem wyspy jest Hvar. Miejscowość ta szczyci się najstarszym zachowanych teatrem w Europie (założony w 1612 roku). Na wyspie znajduje się wiele miejsc noclegowych, turystyka zaczęła się rozwijać już w XIX wieku.

STARI GRAD

To najstarsze miasto na wyspie Hvar, rówieśnik Arystotelesa. Zbudowane w miejscu, w którym morski zalew przechodzi w ziemię wyspy, która już od wtedy bogata jest w winorośle i oliwne drzewa. Ze względu na swoje zabytki jest to ulubione miejsce, do którego przybywają turyści. Zamek Tvrdalij z XVI w., znany z wewnętrznego basenu, wybudowany przez księcia poetów Hektorovića, 9 metrowy mur z czasów antycznych oraz sama starówka, cudowna szczególnie podczas wieczornych spacerów z licznymi restauracyjkami kawiarenkami. Śródziemnomorska roślinność otacza wyspę, a ogromne wrażenie na podróżnych robi także niespotykanie krystaliczna woda. Osoby, które nie chcą korzystać z ogólnych plaż i poszukują odrobiny intymności i spokoju w niewielkiej odległości od hoteli znajdą maleńkie dzikie plaże, na których będą mogli wypoczywać tylko z najbliższymi.
Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest Pałac Hektorovića. Jest to twierdza, pałac i willa w jednym. Panuje w nim renesansowy klimat, można poczuć się w nim tak, jakby czas staną w miejscu. Twierdza wraz z ogrodem, będąca jedyną w swoim rodzaju oazą spokoju, refleksji i skupienia.

Wycieczki fakultatywne

Fish Picnic

Program wycieczki: 1. Rejs statkiem. 2. Przerwa na relaks - czas wolny przeznaczony na plażowanie i kąpiel w Adriatyku. 3. Powrót do hotelu. Fish picnic jest idealną propozycją dla osób, które lubią spędzać wakacje w otoczeniu pięknej natury. Od samego początku podróży będzie można zachwycać się krystalicznie czystą wodę oraz unoszącym się w powietrzu zapachem ryb i soli. Podczas przerwy można zrelaksować się podczas kąpieli w przejrzystej wodzie, ciesząc się słoneczną chwilą spokoju, a także w klimatycznych kafejkach i barach przy samej plaży. W programie zawarty jest posiłek składający się z miejscowych morskich specjałów.

W cenie: rejs łodzią, lunch

Cena orientacyjna: 25 €

Lawendowe Pola

Program wycieczki: 1. Wyjazd w głąb wyspy Hvar. 2. Podziwianie niezwykłej hvarskiej przyrody. 3. Pobyt na Farmie Hora - poczęstunek regionalnymi przysmakami oraz degustacja win. 4. Powrót do hotelu. Podczas wycieczki będzie można podziwiać piękne krajobrazy i archipelag piekielnych wsyp. Wyobraźnię turystów pobudzi festiwal zapachów unoszących się nad wyspą. Gaje oliwne, pola lawendowe i różne rodzaje ziół tworzą unikatowy klimat wyspy Hvar. Natomiast smaki wyspy będzie można poznawać na Farmie Hora, znajdującej się na starogradzkich polach wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO. Tam również, przewidziana jest degustacja 4 rodzaje win i ekologiczne przystawki. Jedno z win, które jest tam wytwarzane, zdobyło III miejsce w Chorwacji w kategorii białych win.

W cenie: przejazd, degustacja, obiad, opieka polskiego pilota

Cena orientacyjna: 30 €

Filmy

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo