Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00

Riwiera Makarska

Opis

Riwiera Makarska

Makarska zdobyła wiele nagród za jakość i rozmaitość usług hotelarskich i turystycznych. Rozciąga się pomiędzy miastami Brela i Gradach. Słynie ze żwirkowych, kilometrowych plaż o łagodnym zejściu do krystalicznie czystej i przejrzystej morskiej wody. Teren cieszący się dużą popularnością. Znajdują się tutaj liczne idylliczne wioski, duża ilość zieleni – drzewa figowe, migdałowe, gaje oliwne, które dodają okolicy uroku. Makarska to jedna z najcieplejszych miejscowości w Chorwacji. Charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, lata są gorące i suche, natomiast zimy łagodne i deszczowe. Największy rozkwit tego regionu nastąpił w latach 60 i 70 XX wieku, kiedy to wybudowana została droga krajowa ze Splitu do Dubrownika. W trakcie trwania sezonu letniego Makarska tętni życiem i w licznych restauracjach można poznać lokalną kulturę podczas wieczorów folklorystycznych. W marinie natomiast cumuje wiele jachtów. Stąd też można udać się w promową podróż np. na wyspę Hvar. Na Makarskiej Riwierze znajduje się wszystko, co potrzebne do odbycia wakacji. Słoneczne plaże zapełnione są turystami po brzegi, wszyscy zachwycają się ciepłem i przejrzystą wodą. Warto zaopatrzyć się w gogle oraz płetwy, aby móc w pełni eksplorować morskie dno. Z roku na rok władze coraz mocniej inwestują w rozwój tego regionu, co skutkuje zwiększaniem się ilości przyjezdnych.

Podgora

Malownicza miejscowość Riwiery Makarskiej. Z biegiem czasu stała się najbardziej atrakcyjną osadą turystyczną w Dalmacji. Znajduje się ok. 9 km od miejscowości Makarska. Znaleźć w niej można port dla łodzi rybackich oraz promenadę z pięknym kamiennym bulwarem. Miasteczko „pod górą” nazwę swoją zawdzięcza malowniczemu położeniu u stóp masywu Biokovo. Harmonijnie dopasowała nowe usługi turystyczne do uprzednio istniejącej osady starych domów rybackich. Ponadto miasteczko posiada bogatą ofertę aktywnego wypoczynku, która skierowana jest dla miłośników sportów wodnych. Ciekawym elementem wartym obejrzenia jest pomnik założenia jugosłowiańskiej marynarki wojennej, o kształcie skrzydeł mewy. Historia turystki w Podgorze sięga roku 1962. Podczas trwania sezonu letniego w mieście organizowane są festyny oraz różnego rodzaju uroczystości, jak np. wieczorki rybackie i folklorystyczne i wiele innych interesujących wydarzeń. Wakacje w tym miejscu to odpoczynek od wielkich tłumów, w otoczeniu śródziemnomorskiej roślinności i krystalicznej wody.

Igrane

Miejscowość, nad którą góruje szczupła dzwonnica kościoła Gospy od Rużarija, wydawać się może, że czuwa ona nad mieszkańcami miasta. Dziś Igrane znane jest jako ośrodek turystyczny z rozwiniętą bazą turystyczną, który przyciąga coraz większe ilości turystów. Długie plaże, gaje oliwne, klimatyczne kawiarnie i restauracje – to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter malowniczej miejscowości na Wybrzeżu Makarskim. To miejsce, gdzie góry stykają się z turkusową tonią Morza Adriatyckiego, a słońce zachodzi za wzniesieniami wyspy Brač. Wzdłuż długiej plaży ciągnie się promenada, gdzie wybudowano wiele komfortowych willi i domów, a także restauracji, kawiarni i sklepów. Igrane słynęło kiedyś również z uprawy oliwek, do dzisiejszego dnia mieszkańcy nie zaniedbali swoich gajów oliwnych i wciąż produkują z nich różne wyroby. Miejscowość ta jest popularna zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, ze względu na jej spokojny charakter. Jednym słowem Igrane to przyjemne letnisko z cudownym pasmem górskim Biokovo ciągnącym się w tle, przyciągające turystów z całego świata.

Wycieczki fakultatywne

Biokovo

Biokovo – pasmo górskie dominujące nad Riwierą Makarską, z drugim co do wysokości szczytem Chorwacji - Świętym Jerzym (1762 m n.p.m.). Podczas wycieczki przeżyjecie jazdę półkami skalnymi Biokova i najwyżej położoną drogą asfaltową w Chorwacji. Zobaczycie różnorodne okazy flory i fauny oraz będziecie mieli okazję podziwiać niepowtarzalną panoramę Riwiery Makarskiej.

Program wycieczki: Wyjazd według rozkladu jazdy, przejazd malowniczą drogą prowadzącą na szczyty Biokova. Dla chętnych wspinaczka na szczyt św. Jerzy 1762 m n.p.m., trwająca okolo 40 minut, wzdłuż specjalnie przygotowanej poręczy. Krótka przerwa na szczycie, Przejazd do doliny, z której spacerem udacie się Państwo na szczyt Vošac 1422 m. n.p.m., gdzie znajduje się schronisko spaleologów. Rozkoszowanie niepowtarzalnym widokiem na pobliskie pasma górskie, kurorty na wybrzeżu i wyspy. Powrót pieszo do doliny. Krótki odpoczynek. Powrót na Riwierę Makarską.

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym mini busem, opiekę pilota/przewodnika podczas wycieczki, bilet wstępu do Parku Przyrody Biokovo, podatek VAT. Minimalna liczba uczestników - 6 osób.

Cena orientacyjna: 250 KUN (ok. 35 euro), dzieci do lat 6 - gratis, do 6 do 12 lat - 20% zniżki.

Dubrovnik nocą

Miasto, nie bez powodu nazwane Perłą Adriatyku, jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Miasto muzeów i festiwali… Plan filmowy wielu znanych seriali i filmów. Przyciąga turystów niepowtarzalną atmosferą, wspaniałą architekturą, uroczymi, wąskimi uliczkami oraz ciekawą historią Opasane kamiennymi murami obronnymi, które broniły go przez wieki. W 1979 roku wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Program wycieczki: Wyjazd wg. rozkładu jazdy. Krótki postój w miejscowości Neum. Możliwość skorzystania z toalety, zakupów, wypicia kawy. Przyjazd do Dubrovnika. Zwiedzanie miasta: najdłuższa i najszersza ulica miasta Stradun, Fontanna Onofriego, Kościół i Klasztor Franciszkanów, Dzwonnica Miejska, Pałac Sponza, Kościół Św. Błażeja – patrona miasta, Pałac Książęcy, Katedra Dubrovnicka, Stary Port. Czas wolny (w godzinach wieczornych nie ma możlwiości zwiedzania muzeów ani wejścia na mury obronne). Możliwy jest wyjazd kolejką linową na wzgórze Srđ, znajdujące się nad miastem. Powrót około 24.00 - 01.00 w nocy.

Minimalna liczba uczestników - 30 osób.
Instnieje możliwość wzięcia udziału w dziennej wycieczce do Dubrownika - program jak wyżej (w czasie wolnym jest możliwość indywidualnego zwiedzania muzeów i murów obronnych).

Cena zawiera: Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota na trasie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym, podatek VAT; cena nie zawiera: ewentualnych biletów wstępu. 

Cena orientacyjna: 350 KUN (ok. 48 euro), dzieci: do lat 6 - gratis, dzieci od 6 do 12 lat - 50% zniżki 

Fish Picnic

Spotkanie przed hotelem. Program wycieczki: 1. Przejazd. 2. Rejs statkiem na wyspę Hvar. 3. Wizyta w rybackiej wiosce Vrboska. 4. Rejs na wyspę Brać, do miejscowości Bol. Czas wolny przeznaczony na plażowanie. 5. Powrót do hotelu. W planie wycieczki jest rejs stateczkiem wycieczkowym na wyspę Hvar. Tam zaplanowany jest spacer po starej, dalmatyńskiej wiosce rybackiej Vrboska. Kolejnym punktem wycieczki będzie przepłynięcie na wyspę Brać do miejscowości Bol, gdzie atrakcją jest plaża "Złoty Róg" (Zlatni Rat). Fenomenem Złotego Rogu jest to, że cypel, na którym znajduje się plaża, zmienia swoje położenie w zależności od prądów morskich i kierunku wiatru. Podczas rejsu na statku serwowana jest ryba z grilla oraz rakija i wino.

W cenie: przejazd, rejs stateczkiem, poczęstunek m.in. grillowanie, sałaty, owoce, wino

Cena orientacyjna: 30 €

Fotosafari Deltą Neretwy

Rzeka Neretwa najdłuższa rzeka wpływająca do Adriatyku. Źródło ma na terenie Bośni i Hercegowiny na wysokości 1.095 m n.p.m.. Około 200 km swojej długości płynie przez terytrorium Bośni i Hercegowiny a zaledwie 22 kilometry przez terytorium Chorwacji. W dolnym toku tworzy rozległą deltę, zajmującą powierzchnię 170 km², z czego 70% jest na terenie Chorwacji. Bogata fauna i flora oraz żyzna ziemie przyczyniły się do tego, że często nazywana jest CHORWACKĄ KALIFORNIĄ. Ludzie głównie zajmują się rolnictwem; uprawia się tutaj wszelkiego rodzaju owoce i warzywa, a najbardziej znane są mandarynki i pomarańcze oraz arbuzy i melony. Specjałem kulinarnym w Delcie Neretwy są; żaby i węgorze. Tradycyjnym środkiem transportu łódź neretwiańska i „trupica“.

Program wycieczki: Wyjazd według rozkładu jazdy, przejazd autokarem lub mini busem (w zależności od ilości uczestników) do miejscowości Krvavac. Zmiana środka transportu na Łódź neretwiańską, zwiedzanie Delty pływając jej kanałami. Poza dziewiczą przyrodą, zobaczyć będziecie mogli plantacje owoców cytrusowych, stare wioski i urocze kapliczki, które przybliżą nam niegdysiejszy styl życia Neretwian. Na łodzi symboliczny poczęstunek (figi suszone i rakija), a po wyczerpującej przejażdżce kanałami obiad w restauracji (filet z kurczaka z grilla, przystawki, sałatka, deser, lampka wina, woda mineralna), żywa muzyka. Po obiedzie powrót do autokaru, wyjazd w kierunku Makarskiej Riwiery. Powrót w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem, opieka polskojęzycznego pilota - przewodnika podczas wycieczki jazda łodzią neretwiańską, poczęstunek na łodzi według programu, obiad wg programu, żywa muzyka podatek VAT. Minimalna liczba uczestników 20 osób.

Orientacyjna cena:  400 KUN (ok. 55 euro), dzieci: do lat 6- gratis, do lat 12 - 50% zniżki

Rafting Kanionem Rzeki Cetiny

Rzeka Cetina wpada do Adriatyku w pirackim mieście Omiš, płynie jednym z najpiękniejszych kanionów Europy. Barwny krajobraz i nienaruszona przyroda przyciągają ogromną liczbę turystów uprawiających rafting, którzy przyjeżdżają w te rejony, aby poczuć i cieszyć się z przyjemności jakie daje Cetina i otaczająca ją przyroda. PROGRAM WYCIECZKI Wyjazd według rozkładu jazdy, przejazd autokarem lub mini busem (w zależności od ilości uczestników) do miejscowości Slime, gdzie zaczyna się spływ. Po krótkim instruktażu odbywa się spływ trasą o długości około 9 kilometrów (czas trwania około 2,5 godziny), z krótką przerwą na kąpiel w zimnej wodzie rzeki Cetiny. Dla odważnych możliwość skoków ze skały. Po zakończeniu spływu możecie Państwo zakupić płytę z pamiątkowymi zdjęciami. Powrót na Riwierę w godzinach popołudniowych (13:00-14:00).
(Możlwie nawet w przypadku tylko 1 zainteresowanej osoby - grupa łączona).

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem, niezbędny sprzęt (kamizelkę ratunkową, kask, wiosło), opiekę licencjonowanego skipera, ubezpieczenie podczas spływu, podatek VAT. 

Cena orientacyjna: 250 KUN (ok. 35 euro), dzieci do lat 12 - 20% zniżki 

Šibenik i Park Narodowy Krka

Šibenik- Wizyta w najstarszym, chorwackim mieście słowiańskim z pewnością przyniesie dużo niezapomnianych wrażeń, spacer wąskimi uliczkami Starówki i wizyta w budowanej 100 lat Katedrze św. Jakuba Park Narodowy Krka – założony w 1985 roku jako siódmy Park Narodowy Chorwacji. Rzeka Krka płynąca kanionem przez 75 kilometrów zachwyca swoimi wodospadami i kaskadami oraz otaczającą ją przyrodą. PROGRAM WYCIECZKI Wyjazd według rozkładu jazdy w kierunku Splitu. Zwiedzanie miasta: Pałac cesarza Dioklecjana – Perystyl, Katedra Św. Duje, Baptysterium, Ratusz. Krótki czas wolny. Przejazd do Trogiru, zwiedzanie: plac Jana Pawła II, loggia, wieża zegarowa, katedra św.Wawrzyńca, promenada. Czas wolny. Przejazd do Parku Narodowego Krka spacer przygotowaną specjalnie dla turystów trasą widokową. Czas wolny, możliwość kąpieli pod wodospadem Skradinski Buk. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.
MInimalna liczba uczestników - 30 osób. 

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota podczas wycieczki, zwiedzanie Šibenika z przewodnikiem, bilet wstępu do katedry św. Jakuba w Šibeniku, podatek VAT.

Cena orientacyjna: 370 KUN (ok. 50 euro) + obligatoryjnie bilet wstępu do parku (płatne w autobusie w kunach: 140 kun lipiec i sierpień, 90 kun czerwiec i wrzesień), dzieci: do lat 6 - gratis, do 12 lat - 50% zniżki

Split i Trogir

Split – miasto i port słynące z wspaniale zachowanej architektury z czasów rzymskich, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To właśnie tutaj cesarz Dioklecjan postanowił wznieść swoją letnią rezydencję. Dziś mury pałacu częściowo zaadoptowane są na lokale mieszkalne i handlowe, ale w jego wnętrzu odczuwalna jest atmosfera rzymskich czasów. Trogir - miasteczko portowe ze średniowieczną starówką, również wpisaną na listę UNESCO. Miasto greckiego bożka szczęścia Kairosa, wąskich uliczek i wspaniałych zabytków…

Program wycieczki: Wyjazd według rozkładu jazdy w kierunku Splitu. Zwiedzanie miasta: Pałac cesarza Dioklecjana – Perystyl, Katedra Św. Duje, Baptysterium, pomnik Grzegorza z Ninu, Ratusz. Krótki czas wolny. Przejazd do Trogiru, zwiedzanie: loggia, wieża zegarowa, katedra św.Wawrzyńca, promenada, twierdza Kamerlengo. Czas wolny. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.
Minimalna liczba uczestników 30 osób. 

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota podczas wycieczki, zwiedzanie Splitu i Trogiru z przewodnikiem lokalnym, bilet wstępu do katedry św. Wawrzyńca w Trogirze, podatek VAT. 

Cena orientacyjna: 350 KUN (ok. 48 euro), dzieci: do lat 6 - gratis, do 12 lat - 50% dzieci 

Mostar i Medziugorie

Međugorje. W 1981 roku w Međugorje na wzgórzu zwanym dziś "Brdo Ukazanja" (Góra objawień), miały miejsce objawienia Matki Boskiej, ktore trwaja do dziś. Međugorje – Santuarium Matki Boskiej Pokoju jest jednym z najliczniej odwiedzanych miesjc pielgrzymkowych w Europie. Mostar - miasto, którego symbolem jest kamienny Stary Most z XVI w. zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Poza okazałymi meczetami, warta uwagi jest Caršija – starówka na prawym brzegu rzeki Neretwy. Znajduje się tu wiele domów z czasów tureckich, a także ruiny starego fortu. Na miejscowym tureckim bazarze (Kujundžiluk) można zaopatrzyć się w lokalne pamiątki. Miasto zamieszkane jest przez ludność katolicką w nowej częsci miasta oraz muzułmańską w mostarskiej starówce. Stanowi barwną mozaikę narodów, kultur i religii.

Program wycieczki: Wyjazd wg. rozkladu jazdy, przejazd przez Bośnię i Hercegowinę do Međugorje. Wejście na Góre Objawień, czas wolny w miejscu objawień, idywidualna modlitwa. Przejazd do centrum miasta, indywidualna modlitwa w Sanktuarium, przy pomniku Jezusa Zmartwychwstłego bądź w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Czas wolny. Przejazd do Mostaru, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Podczas zwiedzania poznacie Państwo burzliwą historię Mostaru, zobaczycie: Stary Most kamienny, dom turecki, jeden z meczetów, bazar turecki. Czas wolny. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.

UWAGA! Wymagany odpowiedni strój – przykryte ramiona dekolt i kolana, zalecane wygodne obuwie.

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autobusem, opieka pilota podczas wycieczki, bilety wstępu-dom turecki, meczet, zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem lokalnym. Podatek VAT. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.

Cena orientacyjna: 350 KUN (ok. 48 euro), dzieci: do lat 6 – gratis, od 6 do 12 lat - 50% zniżki 

Sarajewo

Sarajewo - stolica dzisiejszej Bośni i Hercegowiny, założona w XV w. przez Turków Osmańskich nad rzeką Miljacką. Miasto, które ma duszę i którego nie da się nie pokochać. Charakteryzująca je mieszanka kultur i religii dosłownie pozwala czuć się jak w innym świecie; meczety, kościoły katolickie i prawosławne oraz synagoga w bezpośrednim sąsiedztwie. To właśnie tu, po zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, rozpoczęła się pierwsza wojna światowa. Tradycyjne warsztaty rzemieślnicze w wąskich uliczkach,sukiennice, najlepsze na Bałkanach „čevapčići“, „burek“ i „pita“ PROGRAM WYCIECZKI Wyjazd według rozkładu jazdy, przejazd jedną z najpiękniejszych tras bałkańskich przez Bośnię i Hercegowinę do Sarajewa. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem lokalnym: Baščaršija, Katedra, meczet Gazi Husrev-Bega, sarajewska studnia – Sebilj, Ratusz Miejski, Przekorny dom, sarajewskie mosty. Czas wolny i obiad w lokalnej restauracji: čevapčići, burek i pita. Powrót w miejsce wyjazdu w godzinach wieczornych.
Minimalna liczba uczestników - 30 osób. 

Wymagany odpowiedni strój – przykryte ramiona dekolt i kolana, panie chusty na głowę, zalecane wygodne obuwie.

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota podczas wycieczki, zwiedzanie Sarajewa z przewodnikiem lokalnym, bilet wstępu do meczetu Gazi Husrev-Bega, obiad w lokalnej restauracji, podatek VAT.

Cena orientacyjna: 550 KUN (ok. 75 euro), dzieci: do lat 6 - gratis, do 12 lat - 50% zniżki

Filmy

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo