Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00
Wakacje w Neum

Neum

Opis

NEUM

Neum to urokliwe miasto leżące w Bośni i Hercegowinie. Jest to jedyna miejscowość z dostępem do Morza Adriatyckiego. Miasto to oddziela północną część kontynentalnej Chorwacji od południowej. Położone jest na kilkunastokilometrowym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami. Neum leży na południowym zachodzie kraju, w Dalmacji, oddalone 60 km od chorwackiego Dubrownika i 80 km od lotniska dubrownickiego. Od Mostaru dzieli to je odległość ok. 70 km. Posiada szeroko rozwiniętą bazę turystyczną. Oferują liczne hotele, motele i kwatery prywatne. Plaże są piaszczyste. Neum jest doskonałą bazą wypadową dla turystów chcących zwiedzić pobliski Dubrownik, Mostar, Medjugorje czy Czarnogórę. Do atrakcji tego miasta należą również pomniki i nekropolie z okresu starożytności, będące pozostałością po kulturze Ilirów. Są to m.in. : Donje Hrasno – nekropolia z II wieku, Glumina – nekropolia z III wieku, Hutovo – nekropolia z III wieku. Klimat tego obszaru jest śródziemnomorski, charakteryzujący się łagodnymi zimami i suchymi latami. Turystów do kurortu Neum przyciągają różne atrakcje zarówno przyrodnicze, jak i rekreacyjne. W wolnym czasie można wybrać się na zwiedzanie jaskiń Vjetrenica czy Parku Przyrody Hutovo Blato z ruinami twierdzy Hadzibegova Kula. Poza tym warto zobaczyć XVII-wieczny kościółek św. Anny.

Wycieczki fakultatywne

Biokovo

Biokovo zwane górą z korzeniami w morzu i głową w chmurach. Podróż dostarcza adrenaliny podczas przejazdu półkami skalnymi gór Biokovo oraz wrażeń zmysłowych przez podziwianie niepowtarzalnej panoramy Riwiery Makarskiej.

Chętni będą mogli wspiąć się na szczyt św. Jerzy oraz Vošac. Wycieczka dla miłośników górskich spacerów i pięknych widoków.

Jednym ze wspaniałych miejsc w tym regionie jest Skywalk Biokovo, nowa atrakcja ulokowana wysoko w Parku Przyrody Biokovo, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże: Adriatyku i wyspy, a nawet odległe Włochy widoczne w pogodny dzień. Szklany spacer nad przepaścią jest wielką atrakcją dla wszystkich turystów!

Skywalk znajduje się 1228 metrów nad poziomem morza i został zaprojektowany jako konstrukcja, która wznosi się nad klifem z widokiem na Riwierę Makarską, Adriatyk, wyspy i otwarte morze.

Na głównej konstrukcji położono szklany chodnik, aby zapewnić widok z lotu ptaka we wszystkich kierunkach, tworząc wyjątkowe doznania.

W cenie: przejazd w obie strony, bilet na SKYWALK (50 kun- ok 6,50 €) i opłatę za lokalnego przewodnika.

Cena orientacyjna: 55 € za osobę

Informacje dodatkowe: wycieczka organizowana z Riwiery Makarskiej. Wyjazd ok. godziny 9.00, powrót zależy od czasu wolnego na zdjęcia

Dubrownik

Wycieczka do Dubrownika nazywanego także „Perłą Adriatyku” to idealna opcja dla turystów chcących zaczerpnąć trochę więcej z uroków oferowanych przez Chorwację.

Z pewnością jest to najbardziej znane i intrygujące miasto w tym regionie. Jego ciekawa zabudowa i architektura spowodowała, że służył jako plan zdjęciowy wielkich produkcji filmowych takich jak „Gwiezdne Wojny” czy „Gra o tron”.

Liczne turystyczne atrakcje ukryte są w obrębie średniowiecznych murów otaczających miasto.

Należą do nich m.in. Stari Grad, czyli Stare Miasto oferujące widoki obfite w zabytkową architekturę, Wzgórze Srd (Mount Srđ) mające wysokość 412 m.n.p.m, z którego szczytu można zobaczyć najpiękniejsza panoramę rozpościerającą się na cały Dubrownik, czy Klasztor i kościół Franciszkanów z  trzecią najstarszą działającą apteką na świecie otwartą w 1317 roku.

Wrażenie na odwiedzających zrobi z pewnością starówka, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 Czas trwania ok. 8 godzin, wyjazd ok. 09:00, powrót ok. godziny 17:00

Cena: 45 EUR za osobę

Cena zawiera: przejazd w dwie strony, opłatę za lokalnego przewodnika po Dubrowniku

Cena nie obejmuje: biletu wstępu na mury Dubrownika, który wynosi 200 kun (około 28 EUR) dla dorosłych i 50 kun dla dzieci (około 6,50 EUR).

 

 

Fish picnic na wyspie Hvar

 • Wyjazd autokarem z Neum w godzinach porannych
 • Przejazd do Chorwacji
 • Wypłynięcie statkiem z Gradac
 • Podróż na wyspę Hvar
 • Czas wolny
 • Lunch na pokładzie statku
 • Po południu powrót do Neum

Wycieczkę zaczynamy ok. godziny 8-9 od przekroczenia granicy bośniacko-chorwackiej.

Przejeżdżamy przez rzekę Neretwę, Ploče do miejscowości Gradac na Riwierze Makarskiej (ok. 1,5 h).
Niewielkim statkiem wypływamy na wyspę Hvar.

Podczas czasu wolnego będzie możliwość kąpieli w morzu oraz odpoczynku na jednej z hvarskich plaży.
Na pokładzie statku zostanie zaserwowana świeża ryba z sałatką, napoje oraz aperitif z wina i domowej rakiji.

Po południu powrót do Neum.

Czas trwania: ok. 9 godzin, wyjazd ok. 09:00, powrót ok. 18:00.

Cena: 50 EUR za osobę.

Cena zawiera: przejazd autobusem, lunch na pokładzie statku oraz napoje.

Mostar i Medziugorje

Medziugorje to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie.

Corocznie przybywa tam 2,2–2,5 mln pielgrzymów. Głównym punktem dla zwiedzających jest kościół pod wezwaniem św. Jakuba leżący w centralnej części miejscowości, charakterystyczne dwie wieże kościoła widać z różnych części Medziugorje.

W pobliżu sąsiednich wsi Bijakovići i Zvirovići znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) położone ok. 3 km od centrum miasta, powyżej wsi Bijakovići oraz Góra Krzyża (Križevac) mająca 520 m n.p.m, na jej wierzchołku znajduje się biały krzyż, mający nieco ponad 8 m wysokości.

Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most. W 2005 obiekt ten i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do pozostałych atrakcji należą także: Meczet Koski Mehmed Pasha, Wieża Pokoju z której można podziwiać ciekawe położenie samego Mostaru, jego niską zabudowę i otaczające wzgórza.

Czas trwania: ok. 9 godzin, wyjazd o 09:00, powrót ok. 18:00

Cena: 45 EUR za osobę

Cena zawiera: przejazd w dwie strony, opłatę za lokalnego przewodnika po Medziugorje i Mostarze

 

 

 

 

Korčula

 • Wyjazd autokarem z Neum w godzinach porannych
 • Przejazd przez most Perjesač oraz przez półwysep Perjesač
 • Przeprawa promowa na wyspę Korčula
 • Zwiedzanie miasta Korčula z przewodnikiem
 • Czas wolny (ok. 3 h)
 • Po południu powrót po Neum

Wycieczkę zaczynamy ok. godziny 8-9 od przekroczenia granicy bośniacko-chorwackiej. Przejeżdżamy przez most Pelješac, łączący półwysep z kontynentalną częścią Chorwacji.

Następnie jedziemy krętymi drogami, podziwiając piękne widoki i mijając liczne pola winorośli. Podróż zajmie nam około 90 min.

Promem płyniemy do Korčuli (ok. 20 min.). To miasto otoczone murami obronnymi. Ma taką samą nazwę jak wyspa, na której się znajduje.

Stara część Korčuli jest niemal całkowicie otoczona przez morze. Wzniesiona z białego kamienia, swoim kształtem przypomina rybi szkielet. Według legendy urodził się tam słynny podróżnik Marco Polo.

Miasto zwiedzamy z licencjonowanym przewodnikiem (ok. 1 godz.). Podczas spaceru opowie o historii miejscowości oraz pokaże najpiękniejsze zakątki starówki.

Po zwiedzaniu zaplanowaliśmy około 3 godziny czasu wolnego. Zachęcamy do plażowania, spacerów po starym mieście oraz do degustacji lokalnych specjałów i win.

Po południu powrót promem i wyjazd autokarem do Neum.

Czas trwania: ok. 8 h.
Cena: 50 EUR.
Cena zawiera: przejazd autobusem, przeprawę promową, zwiedzanie z przewodnikiem, opiekę pilota.
Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Wodospady Kravica

 • Wyjazd autokarem z Neum w godzinach porannych
 • Przyjazd do miejscowości Kravica (ok.1,5 h)
 • Czas wolny – spacer, kąpiel, lunch (5-6 h)
 • Po południu powrót po Neum

Wodospady Kravica są grupą wodospadów w dorzeczu rzeki Trebižat.
Krystalicznie czysta woda rozlewa się tworząc liczne kaskady.
Cały kompleks wodospadów ma około 100 m szerokości.
Najwyższy z nich ma ok. 25 m wysokości.

Wycieczkę zaczynamy od wyjazdu autokarem z Neum.
Przejazd trwa około 1,5 h.
Na miejscu spędzamy ok. 5-6 godzin.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości kąpieli nieopodal wodospadów. Także do podziwiania piękna wodospadów podczas spaceru brzegiem rzeki.

W cenie wycieczki zapewniony jest lunch w jednej z restauracji z widokiem na kaskady wodospadu (napoje dodatkowo płatne).

Po południu powrót do hotelu.

Czas trwania: ok. 8 h.
Cena: 50 EUR.
Cena zawiera: przejazd autobusem, bilet wstępu, lunch.
Cena nie zawiera: napoi do obiadu.

Oferty

Zapisz się do newslettera

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo