Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sb 10:00 – 14:00
Wakacje w Neum

Neum

Opis

NEUM

Neum to urokliwe miasto leżące w Bośni i Hercegowinie. Jest to jedyna miejscowość z dostępem do Morza Adriatyckiego. Miasto to oddziela północną część kontynentalnej Chorwacji od południowej. Położone jest na kilkunastokilometrowym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami. Neum leży na południowym zachodzie kraju, w Dalmacji, oddalone 60 km od chorwackiego Dubrownika i 80 km od lotniska dubrownickiego. Od Mostaru dzieli to je odległość ok. 70 km. Posiada szeroko rozwiniętą bazę turystyczną. Oferują liczne hotele, motele i kwatery prywatne. Plaże są piaszczyste. Neum jest doskonałą bazą wypadową dla turystów chcących zwiedzić pobliski Dubrownik, Mostar, Medjugorje czy Czarnogórę. Do atrakcji tego miasta należą również pomniki i nekropolie z okresu starożytności, będące pozostałością po kulturze Ilirów. Są to m.in. : Donje Hrasno – nekropolia z II wieku, Glumina – nekropolia z III wieku, Hutovo – nekropolia z III wieku. Klimat tego obszaru jest śródziemnomorski, charakteryzujący się łagodnymi zimami i suchymi latami. Turystów do kurortu Neum przyciągają różne atrakcje zarówno przyrodnicze, jak i rekreacyjne. W wolnym czasie można wybrać się na zwiedzanie jaskiń Vjetrenica czy Parku Przyrody Hutovo Blato z ruinami twierdzy Hadzibegova Kula. Poza tym warto zobaczyć XVII-wieczny kościółek św. Anny.

Wycieczki fakultatywne

Mostar i Medziugorje

Medziugorje to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie. Corocznie przybywa tam 2,2–2,5 mln pielgrzymów. Głównym punktem dla zwiedzających jest kościół pod wezwaniem św. Jakuba leżący w centralnej części miejscowości, charakterystyczne dwie wieże kościoła widać z różnych części Medziugorje. W pobliżu sąsiednich wsi Bijakovići i Zvirovići znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) położone ok. 3 km od centrum miasta, powyżej wsi Bijakovići oraz Góra Krzyża (Križevac) mająca 520 m n.p.m, na jej wierzchołku znajduje się biały krzyż, mający nieco ponad 8 m wysokości. Najważniejszym zabytkiem Mostaru jest położony w centrum XVI-wieczny kamienny Stary Most. W 2005 obiekt ten i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do pozostałych atrakcji należą także: Meczet Koski Mehmed Pasha, Wieża Pokoju z której można podziwiać ciekawe położenie samego Mostaru, jego niską zabudowę i otaczające wzgórza.

Czas trwania: ok. 9 godzin, wyjazd o 09:00, powrót ok. 18:00

Cena: 40 EUR za osobę

Cena zawiera: przejazd w dwie strony, opłatę za lokalnego przewodnika po Medziugorje i Mostarze

 

 

 

 

Dubrownik

Wycieczka do Dubrownika nazywanego także „Perłą Adriatyku” to idealna opcja dla turystów chcących zaczerpnąć trochę więcej z uroków oferowanych przez Chorwację. Z pewnością jest to najbardziej znane i intrygujące miasto w tym regionie. Jego ciekawa zabudowa i architektura spowodowała, że służył jako plan zdjęciowy wielkich produkcji filmowych takich jak „Gwiezdne Wojny” czy „Gra o tron”. Liczne turystyczne atrakcje ukryte są w obrębie średniowiecznych murów otaczających miasto, należą do nich m.in. Stari Grad, czyli Stare Miasto oferujące widoki obfite w zabytkową architekturę, Wzgórze Srd (Mount Srđ) mające wysokość 412 m.n.p.m z którego szczytu można zobaczyć najpiękniejsza panoramę rozpościerającą się na cały Dubrownik, czy Klasztor i kościół Franciszkanów z  trzecią najstarszą działającą apteką na świecie otwartą w 1317 roku. Wrażenie na odwiedzających zrobi z pewnością starówka, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 Czas trwania ok. 8 godzin, wyjazd ok. 09:00, powrót ok. godziny 17:00

Cena: 40 EUR za osobę

Cena zawiera: przejazd w dwie strony, opłatę za lokalnego przewodnika po Dubrowniku

Cena nie obejmuje: biletu wstępu na mury Dubrownika, który wynosi 200 kun (około 28 EUR) dla dorosłych i 50 kun dla dzieci (około 6,50 EUR).

 

 

Fish picnic na wyspę Hvar

Wyjazd organizowany ze wszystkich miejsc Riwiery Makarskiej łodziami dysponującymi do 70 miejsc. Możliwa także kąpiel w jednej z zatok na życzenie Gości, obiad serwowany na pokładzie zawierający aperitif z domowej rakiji, przyrządzone, świeże ryby wyłowione prosto z morza oraz wino i sok.

Czas trwania: ok. 9 godzin, wyjazd ok. 09:00, powrót ok. 18:00

Cena: 45 EUR za osobę

Cena zawiera: rejs łodzią z piknikiem rybnym (ryba, przystawka, sałatka, rakija, wino, sok)

 

 

 

 

Pelješac – degustacja lokalnych win

Winiarnie na Pelješcu należą do najlepszych producentów czerwonych win w Chorwacji. Pelješac jest ojczyzną odmiany Plavac Mali oraz win Dingač i Postup z tytułowych pozycji. Winogrona sadzone na tych stanowiskach uzyskują wysoki procent cukru dzięki potrójnemu nasłonecznieniu, bezpośrednio od słońca, odbiciu od morza i skalistych wzgórz. W tych pięknych winnicach gdzie praca wykonywana jest tylko przez człowieka, natura nie pozwala na pracę maszyn. Są połączeniem słońca, morza, kamienia i mnóstwa ciężkiej, filigranowej pracy. Ale każda kropla napoju jest tego zdecydowanie warta i zaspokoi podniebienie najbardziej wymagających smakoszów.

Czas trwania: ok. 8 godzin, wyjazd ok. 09:00, powrót ok. 17:00

Cena: 50 EUR od osoby.

Cena zawiera: degustację w jednej ze słynnych winnic na półwyspie Peljesac (z degustacją win, szynki, sera, oliwek), przejazd w dwie strony

 

Oferty

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Imoje
Visa Mastercard
Bon turystyczny
Firma wiarygodna finansowo