Wakacje w Turcji z Rego Bis

Stolica:
Ankara
Ludność:
82 835 090
Języki:
turecki
Waluta:
lira turecka

Turcja, łącznik pomiędzy Azją a Europą, może zaoferować przybywającym tu podróżnikom cudowne krajobrazy, wspaniałe zabytki zamierzchłych cywilizacji, gościnnych i serdecznych mieszkańców, a przede wszystkim świetną bazę i rozwiniętą infrastrukturę hotelową. Nikogo nie dziwi zatem fakt, że jest to jeden z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków. Od północy oblewają ją wody Morza Czarnego, od południa Morzą Śródziemnego, a wnętrze tego porównywalnego rozmiarami z Australią kraju, zajmują wyżynne, poprzecinane pasmami górskimi tereny. Jedna wizyta w Turcji to zdecydowanie za mało, a kto raz zanurzy się w ciepłych wodach tutejszych mórz oblanych złocistymi promieniami słońca, kto raz zakosztuje aromatycznej tureckiej kuchni i tutejszej serdeczności, kto raz zachłyśnie się gwarną turecką codziennością, ten będzie tu wracał, po to by poznać i zobaczyć więcej.
Riwiera Turecka, to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów region kraju. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: luksusowe nowoczesne kompleksy hotelowe, pozwalające cieszyć się leniwymi wakacjami na plaży lub przy basenie, oferujące opcję „wszystko w cenie”. Kameralne zaciszne, słynące ze świetnej jakości usług hotele oraz niewielkie miejskie hoteliki preferowane przez lubiących na urlopie korzystać z proponowanych przez miasto rozrywek.

Antalya to najważniejsze miasto śródziemnomorskiego regionu Turcji. Jest to również ważny węzeł komunikacyjny, gdyż to tutaj znajduje się lotnisko, na którym lądują przybywający z całego świata goście. Tutaj turyści rozpoczynają swoją podróż do rozmaitych zakątków Tureckiej Riwiery: do górzystego zielonego Kemer, luksusowych Lara i Belek, pełnego zabytków Side czy rozrywkowej Alanyi.

W centrum Antalyi znajduje się Kaleiçi - najstarsza część miasta, w której kręte brukowane uliczki wiją się pomiędzy drewnianą zabudową przylegającą do murów starożytnego miasta. Antalya tętni życiem, oferuje przyjezdnym pełne palm spacerowe aleje, urocze restauracje i kawiarnie oraz malownicze zatoczki. Nad miastem wznoszą się monumentalne Góry Taurus, porośnięte wiecznie zielonym sosnowym lasem, dookoła miasta leżą rozległe gaje oliwne i cytrusowe.

Najczęściej odwiedzanymi przez turystów w tej okolicy miastami są Kemer, Side i Alanya. Każde z miast posiada własną rozległą strefę turystyczną oraz swój niepowtarzalny urok i klimat.
 

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę