Czarnogóra

Stolica:
Podgorica
Ludność:
620 029
Języki:
czarnogórski
Waluta:
euro

Czarnogóra to jedno z najmniejszych państw w Europie, a na pewno najmniejsze na półwyspie Bałkańskim, jednakże obszar jaki zajmuje nie powinien nikogo zmylić — jest to miejsce, które zdecydowanie można polecić każdemu, kto kocha zarówno aktywny wypoczynek, jak i wylegiwanie się w słońcu na plaży. Atrakcji na pewno nie zabraknie! Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem wzrasta liczba turystów odwiedzających ten urokliwy kraj.

 

 

Gdybyśmy musieli opisać Czarnogórę tylko dwoma słowami, to zdecydowanie byłyby to: góry i morze. Jednakże powiedzieć tylko tyle, to jakby nic nie powiedzieć — ten mały kraj ma o wiele więcej do zaoferowania. Morze, jeziora, kaniony i góry umożliwiają każdemu znalezienie najlepszego sposobu na relaks. W zaledwie jeden dzień, aktywny turysta może wypić poranną kawę na jednej z licznych plaż na Riwierze Budwańskiej, zjeść lunch przy śpiewie ptaków na jeziorze Szkoderskim oraz kolację przy ognisku na zboczach wspaniałych gór Durmitor.

 

 

Burzliwa historia tego małego kraju pozostawiła bezcenny skarb, który można podziwiać w małych i urokliwych miejscowościach w postaci zabytków historycznych niemalże w całej Czarnogórze. Błękitne morze ze wspaniałymi plażami, niespokojne wody czystych rzek i piękne górskie masywy zamieszkane przez duchy minionych czasów, dały Czarnogórze wszystko to, czego potrzeba do niezapomnianych wakacji.

 

 

 

 

 

Regiony:

Riwiera Czarnogórska

HERCEG NOVI - IGALO - BUDVA - ULCINJ

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę