Chorwacja

Stolica:
Zagrzeb
Ludność:
4 290 612
Języki:
chorwacki
Waluta:
kuna chorwacka

Wiele osób mówi, że Chorwacja to przepiękne morze i góry, które moczą swoje stopy w wodach Adriatyku. Nie sposób odmówić im racji. Należy jednak pamiętać, że to nie wszystko! Chorwacja ma o wiele więcej atrakcji do zaoferowania. Jest tak wiele sposobów, aby doświadczyć jej magii. Jednym tchem niemalże można by wymienić: pokonywanie labiryntów wiekowych, brukowanych uliczek, odkrywanie miejsc wpisanych na listę UNESCO, spędzenie jednego dnia lub kilku tygodni pośród hipnotyzujących, turkusowych wód Adriatyku podczas żeglowania po wielu wyspach Chorwacji (kochamy przecież wyspę Korčula, Krk, Brač i Hvar). A to tylko tak na początek. Tworzenie listy miejsc, które trzeba zobaczyć w Chorwacji, prawie nie ma końca. Przejdźmy jednak do konkretów:


1.    Kiedy kraj ma ponad 1000 wysp i jeden z najbogatszych archipelagów na świecie, nie można zmarnować szansy na żeglowanie wzdłuż tego cudnego wybrzeża! Chorwackie wakacje bez żadnej wyprawy morskiej byłyby niemalże świętokradztwem.


2.    Parki Narodowe, nie tylko dla miłośników przyrody! Chorwacja ma w sumie aż osiem parków narodowych, dlatego każdy turysta powinien znaleźć czas, aby zobaczyć chociaż jeden z nich. Wielu zgadza się, że najciekawszym z nich jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Meander wzdłuż drewnianych ścieżek z desek i błyszczące wodospady uderzające w zmieniające się kolory 16 połączonych ze sobą jezior poniżej — to coś, czego najzwyczajniej w świecie nie można ominąć!


3.    Chorwackie miasta również oferują wiele, nawet tym najbardziej wymagającym podróżnikom. Dubrownik to najbardziej popularny i uznawany także za najpiękniejszy ośrodek turystyczny w Chorwacji, skupia się wokół wspaniałego starego miasta, zawartego w solidnych średniowiecznych murach (wpisany na listę UNESCO). Wygodne buty, butelka z wodą i aparat fotograficzny to konieczne atrybuty w tym przepięknym mieście. Ale sam Dubrovnik to nie wszystko! Nie można zapomnieć o Pałacu Doklecjana w Splicie, czy przepięknej starówce w Zadarze. Naprawdę jest co oglądać i gdzie spacerować..


4.    O chorwackich plażach można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są nudne! Niepowtarzalny śródziemnomorski klimat sprawia, że kąpiel w lazurowych wodach Adriatyku należy do niezwykle przyjemnych i relaksujących, a kamieniste wybrzeże jedynie dodaje temu uroku.


 

Regiony:

Wycieczki Objazdowe

Mostar - Dubrovnik - Split - Jeziora Plitvickie

Wyspa Hvar

Największa wyspa na Adriatyku, której krajobraz został wpisany na listę UNESCO.

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę