Albania- kraj piękny i nieodkryty

Stolica:
Tirana
Ludność:
3 038 594
Języki:
albański
Waluta:
lek

ALBANIA  (alb. Shqipëria)

 

Albania może i jest małym krajem, ale za to oferuje wiele do zrobienia i zobaczenia! Graniczy z Macedonią, Grecją, Kosowem i Czarnogórą, a jej długie wybrzeże należy do najpiękniejszych na świecie. I chociaż Albania powoli staje się coraz popularniejsza wśród turystów, to nadal pozostaje nieodkryta, a także prawie całkowicie nieskażona. Może poszczycić się jednymi z najlepszych przykładów architektury osmańskiej na świecie, a także wyjątkowo czystym powietrzem śródziemnomorskim i wspaniałymi plażami. Co zatem warto zobaczyć w Albanii?

Riwiera Albańska jest prawdopodobnie najbardziej popularnym i turystycznym miejscem w kraju. Cieszy się też coraz większą renomą także jako ważna lokalizacja muzyczna. Odbywa się tutaj wiele międzynarodowych festiwali muzycznych, w tym Turtle Fest i Soundwave Albania.


Przełęcz Llogara jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Albanii, a sama droga zalicza się do najbardziej spektakularnych przejażdżek na całym świecie!


Berat, który znajduje się w centrum Albanii, uważany jest za jedno z najstarszych miast w kraju. Często znany pod pseudonimem - Miasto Tysiąca Okien - ze względu na mieszankę architektury osmańskiej i albańskiej.


Gjirokastra, czyli miasto w całości wpisane na listę UNESCO, jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Albanii. Unikalna architektura okresu osmańskiego - z domami zaprojektowanymi niczym małe zamki – przenosi turystów w czasie!


Jednak najważniejszym punktem Albańskiej Riwiery są przepiękne Wyspy Ksamil, czyli Albańskie Karaiby. Oddalona od wybrzeża grupa trzech małych wysepek dostępna jest tylko łodzią z małego miasteczka Ksamil. Będąc w okolicy należy obowiązkowo zobaczyć także Blue Eye! Ten lazur po prostu zachwyca.

 

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę