Kemer, Turcja

Kemer leży na zachód od Antalyi, prowadząca do niego trasa biegnie u podnóży Gór Taurus, nad samym brzegiem morza. Otaczają je rozległe sosnowe lasy i gaje cytrusowe. Co prawda plaże w tej części wybrzeża są raczej kamieniste, jednak krystalicznie czysta woda morska rekompensuje te niewielką niedogodność. Zakątek ten zyskał na popularności w latach 80. i od tamtej pory nieprzerwanie wciąż zajmuje wysokie miejsce w rankingu najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Turcji.  W okolicy znajduje się Park Narodowy Bey Dağları, w którym można odwiedzić starożytne miasto Olympos.

 

 


Miesiąc styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Temp.powietrza 13 15 18 21 25 29 31 36 34 24 20 15
Temp. wody 16 18 19 25 26 29 29 30 23 20 19 9

Kolejka Linowa Tahtali


Przejazd kolejką linową na szczyt Tahtali, podczas którego będzie można podziwiać wspaniała panoramę na Kemer - jego góry i plaże, tętniącą życiem metropolię Antalyię oraz Park Narodowy Beydaglari, z jego drugim najwyższym szczytem Olympos, który niczym król zasiada na tronie pomiędzy Antalyą i Finik. Po przejażdżce kolejka linową Tahtali każdy zgodzi się z promującym ją sloganem „Sea to Sky”, gdyż niemal dosłownie łączy ona morze z niebem.

Cena orientacyjna: 45€ os. dorosła, tylko z regionu Kemer, 20 € dziecko 6-12

Demre- Myra- Kekova


W czasie rejsu jachtem do Zatopionych Wysp będziemy mogli cieszyć się błękitną wodą i promieniami słońca. Wzdłuż północnego wybrzeża wyspy Kekova, pogrążone w czeluściach wody, znajdują się ruiny zatopionego przez trzęsienie ziemi portowego miasta. Najlepsze przykłady architektury pogrzebowej Licyjczyków znajdują się W położonej niedaleko dzisiejszego miasta Demre Myrze będzie można zobaczyć świetnie zachowane licyjskie grobowce oraz pozostałości antycznego miasta.

Cena orientacyjna: 60€ os. dorosła, 30€ dziecko 6-12

Oceanarium w Antalyi

W Oceanarium w Antalyi można doświadczyć magii podwodnego świata, spędzić czas w igloo w Śnieżnej Komnacie lub pływać z rekinami i płaszczkami. Można tu podziwiać cuda przyrody podczas spaceru szerokim na 3 m tunelem, który mierzy 131 m długości.

Cena orientacyjna: od 45€ os. dorosła, dziecko 3-6 20€, 6-12 25€, opcja full 55€ dorosły, 30€ dziecko 6-12, 25€ 3-6

PamukkaleJednym z najbardziej znanych cudów Turcji jest Pamukkale - lśniące, białe kaskady, uformowane przez wapienne gorące źródła, których woda ma korzystny wpływ na oczy i skórę, łagodzi astmę oraz reumatyzm. W czasie cudownej kąpieli w ciepłej wodzie, tuż pod taflą wody będzie można obejrzeć fragmenty starożytnych budowli, np. kolumn. W czasie wycieczki zwiedzimy również antyczne miasto Hierapolis wraz z jego teatrem, nekropolią, łaźniami oraz agorą. Droga powrotna powiedzie przez Góry Taurus, wśród przepięknych widoków na górskie miasteczka i jeziora.

 

Cena orientacyjna: 60€ os. dorosła, 30€ dziecko 6-12

Quad safari


Umiejętność prowadzenia pojazdów oraz prawo jazdy nie są wymagane – każdy chętny może jeździć quadem. Wystarczy krótkie wprowadzenie i chwila ćwiczeń i już można wyruszać w drogę! Trasy wycieczek przebiegają przez odludne okolice, oddalone od ruchliwych terenów miejskich. Na quadach można dotrzeć do trudno dostępnych, nieosiągalnych dla innych pojazdów miejsc. Lasy sosnowe, błotniste strumienie, ostre zakręty i strome urwiska - jedyne, co nam zostaje to wcisnąć gaz, cieszyć się jazdą i podziwiać widoki.

Cena orientacyjna: od 40€ do 60€ za os. dorosłą, w zależności od programu

Rafting/ Kanioning


Jest to całodniowa wycieczka, której pierwszym etapem jest przejazd autokarem do kanionu, w którym rozpoczniemy spływ niespokojnymi wodami spienionej rzeki. Po krótkim instruktażu grupa wsiądzie na tratwy (lun kajaki), mogące pomieścić od 6 do 12 osób. Przerwa na lunch odbędzie się w lokalnej restauracji (zimny bufetem - grillowaną rybą lub kurczakiem). Po obiedzie, w czasie drugiej części spływu będzie można zażyć kąpieli w źródlanej wodzie. Istnieje możliwość zakupienia zdjęć i filmików upamiętniających wycieczkę.

 

Cena orientacyjna: 35€ za os. dorosłą, dziecko 6-12 15€

Safari Jeep


Fascynująca jazda wśród górskich widoków i wiosek. Przed wyjazdem grupa spotka się z przewodnikiem, który przekaże informacje o trasie. Konwój wyrusza w drogę przez las, malownicze przełęcze i małe wioski, by zatrzymać się w jednej z nich. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji, z której rozpościera się przepiękny widok. Po lunchu zwiedzanie jednej z górskich wiosek oraz w drodze powrotnej przerwa na zdjęcia przy spienionych wodach leśnego strumienia.

Cena orientacyjna: od 35€ do 55€ za os. dorosłą, w zależności od programu

Łaźnia Turecka


Tradycyjny hammam, podobnie jak łaźnie w starożytnym Rzymie, to kąpiel połączona z masażem pianą, wykonywany przez profesjonalistów. Istnieją różne pakiety, w tym wiele rodzajów masażu do wyboru. Ta półdniowa wycieczka zawiera transfer, masaż pianą i olejkami oraz peeling.

Cena orientacyjna: od 25€ do 130€ za os. doroslą, w zależności od wykupionego pakietu, dzieci 6-12 15€-65€

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę