Costa Brava, Hiszpania

„Tam, gdzie nie braknie wina, tam smutki i troski nie trafiają” – to właśnie Costa Brava, kraina wina i słońca. Od długich piaszczystych plaż przez romantyczne zatoki kryjące prawdziwy charakter Dzikiego Wybrzeża po gwarne kurorty i kosmopolityczną Barcelonę. Wybrzeże Costa Brava - symbol hiszpańskiej prowincji Katalonii, rozciąga się na długości ok. 200 km, od granicy z Francją po Barcelonę. Klimat śródziemnomorski gwarantuje ponad 300 słonecznych dni w roku, gorące dni i przyjemne letnie noce. Costa Brava, nazywana Kąpieliskiem Europy, tłumnie odwiedzana przez turystów, ma też nieodkryte dotąd zakątki, które kuszą swoją tajemniczą atmosferą.

Położenie

Lloret de Mar

LLORET DE MAR - to niewątpliwa stolica Costa Brava - centrum rozrywki i wspaniałej zabawy. W ciągu dnia szerokie piaszczyste plaże oraz przepiękne urokliwe zatoczki pozwalają spędzić czas ciekawie i aktywnie. Dodatkowo atrakcją jest położony na obrzeżach miasta największy na Costa Brava - park wodny WATERWORLD.  Lloret de Mar to numer jeden wśród wakacyjnych kurortów w Katalonii. Miasto oferuje bogactwo atrakcji dla każdego. Lloret de Mar uznawane jest za najciekawszy kurort w Katalonii, autonomicznym regionie Hiszpanii. Lloret nigdy nie zasypia i zawsze znajdzie się tutaj coś ciekawego do zrobienia. W ciągu dnia korzystać można z rozrywek oferowanych na plaży, uprawiać rozmaite sporty wodne lub po prostu oddać się słodkiemu lenistwu i plażowaniu. Lloret de Mar zajmuje powierzchnię
48 km², położone jest na niezwykle pięknym wybrzeżu
Costa Brava. Znajduje się tylko 70km od Barcelony i 40km od Girony, zatem jest to idealne miejsce wypadowe do realizacji licznych wycieczek.

 

5 powodów, dla których warto jechać do Hiszpanii

1. Fiesta - nieustająca zabawa

2. Flamenco  - porywające połączenie przejmującego śpiewu, czarującej muzyki i dynamicznego tańca

3. Barcelona - miasto Gaudiego i piłki nożnej

4. Sangria - orzeźwiająca rozkosz w gorący dzień

5. Plaże oblane słońcem, malownicze wybrzeże Costa Brava


Miesiąc styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Temp.powietrza 24 25 25 25 26 28 28 29 27 26 26 24
Temp. wody 19 19 19 19 20 21 22 23 23 23 22 19

Aquapark Water World w Lloret de Mar

Wodny park atrakcji - m. in.: basen z falami morskimi, dzika rzeka, różnego typu zjeżdżalnie i baseny, atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
 
Cena orientacyjna: ok. 40€ - cena nie zawiera biletu wstępu (dzieci do 1,2 m wzrostu ok. 25€) 
 

Barcelona

Wycieczka do Barcelony - tętniącej życiem stolicy Katalonii. W programie objazd miasta: Sagrada Familia, najsłynniejsze i wciąż niedokończone dzieło katalońskiego architekta Antonio Gaudiego, Passeig de Gràcia z domami jego projektu - wpisanymi na listę UNESCO Casa Mila, Casa Batlló, wzgórze Montjuïc. Spacer po średniowiecznym centrum miasta: Dzielnicy Gotyckiej z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami oraz słynny bulwar Las Ramblas, nazwany przez Victora Hugo najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy.
 
Cena orientacyjna: ok. 40€
 

Girona i Figures

W programie spacer po starówce i zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta, w tym gotyckiej katedry (zwiedzanie wewnątrz za dodatkową opłatą) i starej dzielnicy żydowskiej. Wizyta w Figueres, rodzinnym mieście znanego malarza – Salvadora Dalí. Zwiedzanie jednego z ciekawszych muzeów na świecie, które zostało zaprojektowane przez samego mistrza. Ogromna galeria malarstwa jest drugim w Hiszpanii muzeum pod względem liczby odwiedzających, zaraz po madryckim Prado. Wycieczka całodniowa.
 
Cena orientacyjna: ok. 45€
 

Montserrat

Wycieczka do sanktuarium porównywanego do Jasnej Góry. Na wzgórzu znajduje się piękna bazylika z figurką Czarnej Madonny, patronką Katalonii oraz klasztor benedyktynów. W Bazylice będzie można wysłuchać chóru oraz spróbować likierów Montserrat. Zobaczyć można również muzeum z wystawą dzieł takich artystów jak Picasso, Carravaggio, El Greco czy Dalí (za dodatkową opłatą). Wycieczka całodniowa.
 
Cena orientacyjna: ok. 47€
 

 

Ogrody Pinya de Rosa w Blanes

Ogrody założone w 1954 roku słyną z okazów roślin tropikalnych, które zaadaptowały się w warunkach śródziemnomorskich.
 
Cena orientacyjna: ok. 15€
 

Tossa de Mar

Wycieczka statkiem wzdłuż wybrzeża z Lloret de Mar do Tossy. W Tossie zwiedzanie części starego miasta, średniowiecznych murów z ich zabudową (Vila Vella) oraz pozostałości pięknego kościółka.
 
Cena orientacyjna: ok. 35€
 

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę