Rego-Bis
Infolinia: +32 776 05 00
czynne: Pn-Pt 8:00 - 17:00

Costa Brava

Opis

Costa Brava

W dosłownym tłumaczeniu Costa Brava oznacza „dzikie wybrzeże”. Z pewnością zauroczą nas tam surowe i dzikie krajobrazy. Region turystyczny w Katalonii należący do prowincji Girona. Jej obszar ciągnie się od miasta Blanes aż do granicy z Francją, ma długość prawie 200 km. Nazywana krainą wina i słońca, zgodnie z sentencją „tam, gdzie nie braknie wina, tam smutki i troski nie trafiają” jest to świetne miejsce na wypoczynek przepełniony zabawą, ucztowaniem i odpoczynkiem. Rewelacyjny klimat zapewnia ponad 300 słonecznych dni w roku. Dni są gorące, a noce przyjemnym odpoczynkiem od upału. Costa Brava, nazywana Kąpieliskiem Europy, tłumnie odwiedzana przez turystów, ma też nieodkryte dotąd zakątki, które kuszą swoją tajemniczą atmosferą. W regionie Katalonii Costa Brava oblana wodami Morza Śródziemnego słynie z najpiękniejszych plaż. W krajobrazie dominują zatoki oraz porywiste klify. Wakacje w tym miejscu polecane są zwłaszcza urlopowiczom szukającym zabawy. Wszystkie restauracje, bary i kluby przepełnione są letnim klimatem zachęcającym do tańców i śpiewów. Jedno jest pewne, tutaj na pewno nie będziesz się nudził, a kiedy po wieczornych imprezach zechcesz odpocząć, będziesz mógł naładować swoje baterie ponownie na pięknej plaży, opalając się w promieniach gorącego słońca.

Lloret de Mar

Najsłynniejszy wakacyjny kurort na Costa Brava. Mnóstwo hoteli, setki restauracji, barów i dyskotek, do tego piękna piaszczysta plaża, wzdłuż której biegnie popularna promenada Passeig Verdaguer. Jednakże nie jest to jedynie imprezowy wakacyjny kurort. To miasto z ponad 2000-letnią tradycją. Ślady po sobie pozostawili tutaj Iberyjczycy, Rzymianie i średniowieczni piraci, jednak niestety niewiele z nich zachowało się do dzisiejszych czasów. Miejscowość oferuje bogactwo atrakcji dla każdego. Okrzyknięta została mianem najciekawszego kurortu Katalonii. Mówi się, że Lloret nigdy nie zasypia i zawsze znajdzie się tutaj coś do zrobienia. W ciągu dnia można bawić się i korzystać z rozrywek oferowanych na plaży, spróbować swoich sił w sportach wodnych lub po prostu oddać się leniwemu wypoczywaniu w gorących promieniach hiszpańskiego słońca. Lloret de Mar to powierzchnia ok. 48km2, oddalone zaledwie o ok 70 km od Barcelony i 40 km od Girony, dlatego jest to również świetna baza wypadowa do odbywania licznych wycieczek.

Wycieczki fakultatywne

Aquapark Water World w Lloret de Mar

Wodny park atrakcji - m. in.: basen z falami morskimi, dzika rzeka, różnego typu zjeżdżalnie i baseny, atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Cena orientacyjna: 40€ - cena nie zawiera biletu wstępu (dzieci do 1,2 m wzrostu ok. 25€)

Barcelona

Wycieczka do Barcelony - tętniącej życiem stolicy Katalonii.
W programie objazd miasta: Sagrada Familia, najsłynniejsze i wciąż niedokończone dzieło katalońskiego architekta Antonio Gaudiego, Passeig de Gràcia z domami jego projektu - wpisanymi na listę UNESCO Casa Mila, Casa Batlló, wzgórze Montjuïc. Spacer po średniowiecznym centrum miasta: Dzielnicy Gotyckiej z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami oraz słynny bulwar Las Ramblas, nazwany przez Victora Hugo najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy.

Cena orientacyjna: 40€

Girona i Figueres

W programie spacer po starówce i zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta, w tym gotyckiej katedry (zwiedzanie wewnątrz za dodatkową opłatą) i starej dzielnicy żydowskiej. Wizyta w Figueres, rodzinnym mieście znanego malarza – Salvadora Dalí. Zwiedzanie jednego z ciekawszych muzeów na świecie, które zostało zaprojektowane przez samego mistrza. Ogromna galeria malarstwa jest drugim w Hiszpanii muzeum pod względem liczby odwiedzających, zaraz po madryckim Prado. Wycieczka całodniowa.

Cena orientacyjna: 45€

Monserrat

Wycieczka do sanktuarium porównywanego do Jasnej Góry. Na wzgórzu znajduje się piękna bazylika z figurką Czarnej Madonny, patronką Katalonii oraz klasztor benedyktynów. W Bazylice będzie można wysłuchać chóru oraz spróbować likierów Montserrat. Zobaczyć można również muzeum z wystawą dzieł takich artystów jak Picasso, Carravaggio, El Greco czy Dalí (za dodatkową opłatą). Wycieczka całodniowa.

Cena orientacyjna: 47€

Tossa de Mar

Wycieczka statkiem wzdłuż wybrzeża z Lloret de Mar do Tossy. W Tossie zwiedzanie części starego miasta, średniowiecznych murów z ich zabudową (Vila Vella) oraz pozostałości pięknego kościółka.

Cena orientacyjna: 35€

Filmy

Pogoda

Oferty

Bądź na bieżąco z najnowszymi kierunkami podróży!

Zapisz się do newslettera

Katalog online

Zobacz najpiękniejsze destynacje, najlepsze hotele i całą ofertę Rego-Bis.

Bezpieczne płatności
Dotpay
Visa Mastercard
Firma wiarygodna finansowo