Lubiane przez osoby: 2
Aktualnie oglądane przez: 12
Ostatni zakup: Dzień temu

Majowka Na Hvarze - Wypoczynek+wycieczki

Sprawdź termin

KATEGORIA

***

REGION

HVAR/CHORWACJA

MAJÓWKA 2019

- Przejazd komfortowym Autokarem (WC, barek, DVD)
- Zakwaterowanie stacjonarne na Hvarze, w hotelu Sirena ***
- Dwie Wycieczki w cenie - FISH PICNIC oraz zwiedzanie Mostaru & Medjugorje SPLITU, WIECZOREK DALMATYŃSKI

UPOLUJ SWOJĄ ZNIŻKĘ NA 2019!

- Gwarancja Niezmienności Ceny za jedyne 19zł/osoba.
- Anulacja rezerwacji (Gwarancja Słonecznego Spokoju) za 129 zł do 21 dni przed wyjazdem - BEZ PODAWANIA PRZYCZYNY!
- Rabaty dla stałych klientów 2,5% - zapytaj o rabat Sprzedawcę.
- NOWOŚĆ - RAZEM RAŹNIEJ - Specjalne oferty dla Grup powyżej 20 osób

TRASA PRZEJAZDU

- Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja
- Przejazd na podstawie ważnego dowodu osobistego
- Planowana dłuższa przerwa obiadowa około 40 min, możliwość zakupienia posiłku ok. 6 €
- Potwierdzone wszystkie wyjazdy antenowe !

ATUTY

- pobyt stacjonarny (5 noclegów) w 1 obiekcie
- położony bezpośrednio przy plaży,
- darmowy serwis plażowy
- zwiedzanie - Split
- zabawa na FISH PICNICU na Wyspach Paklińskich z lunchem na statku GRATIS
- rekreacja - Wieczorek Dalmatyński

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

- 27.04.2019 - Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię.
- 28.04.2019 - Przeprawa promowa na Hvar i przyjazd do hotelu Sirena, czas wolny, nocleg.
- 29.04.2019 - Dzień wolny przeznaczony na odpoczynek, świadczenia.
- 30.04.2019 - Wyjazd na wycieczkę Medjugorie - Mostar. W 1981 roku w Međugorje na wzgórzu zwanym dziś BRDO UKAZANJA - GÓRA OBJAWIEŃ, miały miejsce objawienia Matki Boskiej, które trwają do dziś. Međugorje - Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Mostar - miasto, którego symbolem jest kamienny Stary Most z XVI w. zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Poza okazałymi meczetami, warta uwagi jest Czarszija - starówka na prawym brzegu rzeki Neretwy. Znajduje się tu wiele domów z czasów tureckich, a także ruiny starego fortu. Na miejscowym tureckim bazarze (Kujundziluk) można zaopatrzyć się w lokalne pamiątki. Miasto zamieszkane jest przez ludność katolicką w nowej częsci miasta oraz muzułmańską w mostarskiej starówce. Stanowi barwną mozaikę narodów, kultur i religii. Powrót w godzinach popołudniowych.
- 01.05.2019 - Wyjazd po śniadaniu na fish picnic na wyspach Paklińskich - Legenda głosi, że Wyspy Paklińskie powstały w wyniku sekretnej miłości między bogiem morza Posejdonem i nimfą. Dzisiaj wielu turystów podziwia piękno i spójność małych wysp otaczających miasto Hvar. To nasza propozycja na dzień z dala od zatłoczonych plaż, gdzie będzie można cieszyć się słońcem i spokojem w ukrytych zatoczkach kilku wysp. To świetna okazja aby popływać w czystym morzu i relaksować się przy dziewiczej naturze Wysp Paklinskich. Podczas podróży, na statku będzie serwowany lunch (w cenie) - fish picnic. Zabytki, dźwięki i zapachy tej spektakularnej wycieczki będą naprawdę niezapomniane.
- 02.05.2019 - Dzień wolny przeznaczony na odpoczynek, świadczenia - śniadanie i obiadokolacja, wieczorek dalmatyński.
- 03.05.2019 - Wykwaterowanie z obiektu o godzinie 10:00, wyjazd na zwiedzanie Splitu - Stolicy Dalmacji rozsławionej przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który wybudował tu swoją rezydencję nad samym Morzem. Dzięki rozbudowie portu, Split rozwinął się do rozmiarów drugiego po Zagrzebiu miasta w Chorwacji. To ważny węzeł komunikacyjny dla dalmatyńskich wysp i generalnie dla chorwackiego wybrzeża. Z tamtejszego terminala promowego odpływają statki do Rijeki, Dubrownika, na pobliskie wyspy - Brač, Hvar, Vis, Čiovo, Korčula, Lastovo, do Ankony, Pescary, Wenecji we Włoszech. Split leży na półwyspie, a oblewają go wody Adriatyku. Ze swoimi ponad dwustu tysiącami mieszkańców rządzi w historycznej krainie Dalmacji. To olbrzymia jak na standardy chorwackie aglomeracja żyje z przemysłu stoczniowego, chemicznego, cementowego, drzewnego, spożywczego - rybnego, piwowarskiego, winiarskiego oraz z portu handlowego, rybackiego i pasażerskiego. Po zwiedzaniu Splitu przejazd w kierunku Polski.
- 04.05.2019 - Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

ZAKWATEROWANIE

Grupa podczas wyjazdu "majówka na Hvarze" będzie zakwaterowana w hotelu Sirena o standardzie *** - wszystkie 5 noclegów.

POŁOŻENIE

Hotel położony jest w spokojnej zatoce Mala Garska, która oddalona jest od miasta Hvar o 2 km. W miasteczku znajdują się liczne kawiarnie, restauracje, dyskoteki i punkty street food. Najbliższy sklep spożywczy znajduje się około 500 m od obiektu. Hotel składa się z kilku budynków; budynek główny- recepcja, restauracja, lobby bar, kącik internetowy, taras i mały basen odkryty, pozostałe budynki to wygodne pawilony hotelowe, które mają nazwy lokalnych roślin - Lavanda (lawenda), Ruzmarin (rozmaryn), Maslina (oliwka), Vris (cząber).

POKOJE

Hotel posiada 158 pokoi dwuosobowych typu TWIN (dwa oddzielne łóżka, które można złączyć). W większości pokoi istnieje możliwość wstawienia dodatkowego łóżka- dostawki, część pokoi rodzinnych 2+2 (QPL) z łóżkiem piętrowym. Wszystkie pokoje są jednakowego standardu, posiadają; łazienkę z wanną, telefon, balkon, telewizję satelitarną i indywidualnie sterowaną klimatyzację. Ręczniki wymieniane są 2 razy podczas pobytu, pościel- 1 raz. Pokoje są sprzątane co drugi dzień.

WYŻYWIENIE

HB - śniadanie w formie bufetu 7.30-9.30, kolacja w formie bufetu (3-4 dań głównych do wyboru) 19.00-21.00. Do kolacji napój w cenie - 0,5 l piwa, lampka wina, sok, woda.

PLAŻA

Przy obiekcie plaża kamienisto-betonowa. Serwis plażowy 2 leżaki na pokój gratis. W okolicy wiele malowniczych zatoczek przy których znajdują się różnorodne plaże. Zalecamy używanie obuwia ochronnego w wodzie.

CHORWACJA

Chorwacja jest perłą turystyczną Adriatyku, a jej zróżnicowanie terenowe i kulturowe rokrocznie przyciąga rzesze turystów ze wszystkich stron świata. Bajkowe połączenie morza i gór, słoneczna pogoda, wyśmienita kuchnia dalmacka i gościnność mieszkańców sprawiają, że wybór wakacji w Chorwacji jest zawsze strzałem w dziesiątkę. Najbardziej atrakcyjny dla odwiedzających jest region Dalmacji, który poza plażami i krystaliczną wodą przyciąga bogactwem zabytkowych miast mających swe korzenie jeszcze w starożytności (wśród nich prym wiedzie Split z Pałacem Dioklecjana).Typowa śródziemnomorska architektura miasteczek z bogactwem małych, wąskich uliczek sprawia, że już sam spacer po dalmackich miejscowościach wprawia w zachwyt.

HVAR

Wyspa Hvar to królowa wśród dalmatyńskich wysp. Dzięki łagodnemu klimatowi i niesamowitym widokom przyciąga Turystów przez cały rok. Wyspa słońca i lawendy, jak mówi się o Hvarze, od dawna znajduje się na liście najpiękniejszych wysp świata National Geographic, obok wysp Bora Bora i Capri. Wyspa Hvar to najdłuższa wyspa na Adriatyku - aż 68km długości. Umiejscowiona jest pomiędzy wyspą Brać i Korculą. W 2008 roku krajobraz wyspy został wpisany na listę UNESCO jako "Równina Starego Gradu".

CENA ZAWIERA

• Przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, DVD
• 5 noclegów w hotelu Sirana
• Wyżywienie według zakupionej oferty (HB z napojem do obiadokolacji GRATIS)
• Zwiedzanie - Split, Mostar & Medjurorje
• FISH PICNIC z lunchem na statku
• Wieczorek dalmatyński
• Opiekę polskiego pilota podczas trasy przejazdu
• Opiekę rezydenta podczas pobytu
• Opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
• Ubezpieczenie KL 30 000 €, NNW 2 000 €, NNW obowiązuje na 24 godziny przed wyjazdem (od chwili wyjścia z domu) do 24 godzin po przyjeździe (powrotu do domu)
• podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA

• dodatkowych napoi nie objętych formą wyżywienia,
• taksy klimatycznej, opłat za lokalnych przewodników, parkingów, biletów wstępu - 100 euro / os. obowiązkowo płatne u pilota.
• połączen antenowych

WAŻNE

Więcej informacji o tym Etapie Promocji znajdziesz w regulaminie na stronie Organizatora
dot. przejazdu autokarem
1. Prosimy Klientów o zapoznanie się z ramowym programem imprezy i zwrócenie szczególnej uwagi na rodzaj rozkładu jazdy (podane godziny wyjazdów są orientacyjne i mogą ulec zmianie).
2. Dopłata zawiera przejazd w dwie strony.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu może przewieść 1 szt. bagażu o wadze do 20kg, bagaż podręczny o wadze do 5kg.
4. Prosimy o przybycie Klientów na miejsce zbiórki na 10 min. przed planowaną godziną odjazdu.
5. Na trasach dojazdowych w kraju możliwy jest transport autokarem klasy turystycznej, minibusem, samochodem osobowym, pociągiem.
6. Na trasie dojazdowej dopuszcza się możliwość przesiadek w trakcie przejazdu.
7. Transport od miejsca głównej zbiórki (trasa końcowa) odbywa się autokarami komfortowymi (WC, DVD, barek, klimatyzacja).
8. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez pilota Rego-bis w momencie wejścia Klienta do autokaru głównego.
9. Postoje w trakcie podroży są organizowane co ok. 4,30 godz w miejscach do tego przystosowanych.
10. Rego-bis zastrzega sobie prawo odwołania przejazdów na trasach dojazdowych z poszczególnych miast najpóźniej na 2 dni przed rozpoczeciem imprezy (wymagana ilość osób - 8 na każdej trasie).
Prawa autorskie - Rego Bis

3 miasta: Hvar, Jelsa, Vrboska

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Wizyta w miasteczkach: Hvar, Jelsa, Vrboska.
2. Wypoczynek na plaży.
3. Wizyta w lokalnej winiarni, degustacja win.
4. Powrót do hotelu.
 
Podróż po najatrakcyjniejszych miasteczkach wyspy, takich jak Hvar, Jelsa, Vrboska. Jest to wycieczka łącząca beztroski wypoczynek na malowniczych miejscowych plażach ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków wyspy. Dodatkowo w programie wizyta w lokalnej winiarni wraz z degustacją.
 
Cena orientacyjna: 15 €
 

Fish Picnic

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Rejs statkiem. 
2. Przerwa na relaks - czas wolny przeznaczony na plażowanie i kąpiel w Adriatyku.
3. Powrót do hotelu.
 
Fish picnic jest idealną propozycją dla osób, które lubią spędzać wakacje w otoczeniu pięknej natury. Od samego początku podróży będzie można zachwycać się krystalicznie czystą wodę oraz unoszącym się w powietrzu zapachem ryb i soli. Podczas przerwy można zrelaksować się podczas kąpieli w przejrzystej wodzie, ciesząc się słoneczną chwilą spokoju, a także w klimatycznych kafejkach i barach przy samej plaży.
W programie zawarty jest posiłek składający się z miejscowych morskich specjałów.
 
W cenie:
- rejs łodzią
- lunch 
 
Cena orientacyjna: 25 €
 

Jeep - Safari

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Wyjazd w głąb wyspy Hvar.
2. Początek jazdy OFF ROAD w kierunku szczytu św. Nikola.
3. Powrót jeepami do hotelu.
 
Wyspa Hvar zaliczana jest do dziesięciu najpięknieszych wysp na świecie. 
Ta wycieczka to jedyna w swoim rodzaju podroż samochodem terenowym po bezdrożach Hvaru. Szczyt św. Nikola jest najwyższym punkt na wyspie. Znajduje się na wysokości 628 m n.p.m., rozciąga się stąd wspaniały widok na strome urwiska, gaje oliwne, winnice i sąsiednie wyspy - Korčula, Wyspy Piekielne, Vis, Lastovo. 
 
Cena orientacyjna: 30 €
 

Półwysep Bol - piaszczyste plaże

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Wyjazd w stronę półwyspu Bol.
2. Zwiedzanie półwyspu oraz zatoki.
3. Powrót do hotelu.
 
Bol to miejscowość i zatoka w południowej części wyspy Brač. Jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów nad Adriatykiem. Miasto posiada ogółem 15 km piaszczystych i kamienistych plaż z najbardziej znaną Zlatni Rat. Ten kamienisty cypel stanowi unikalny fenomen i jest wcinającym się w głąb morza półwyspem, którego kształt i położenie zależą od wiatru i prądów morskich.
 
Cena orientacyjna: 15 €
 

Wyprawa na starogradzkie pola

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Wyjazd w głąb wyspy Hvar.
2. Podziwianie niezwykłej hvarskiej przyrody.
3. Pobyt na Farmie Hora - poczęstunek regionalnymi przysmakami oraz degustacja win.
4. Powrót do hotelu.
 
Podczas wycieczki będzie można podziwiać piękne krajobrazy i archipelag piekielnych wsyp. Wyobraźnię turystów pobudzi festiwal zapachów unoszących się nad wyspą. Gaje oliwne, pola lawendowe i różne rodzaje ziół tworzą unikatowy klimat wyspy Hvar. Natomiast smaki wyspy będzie można poznawać na Farmie Hora, znajdującej się na starogradzkich polach wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO. Tam również, przewidziana jest degustacja 4 rodzaje win i ekologiczne przystawki. Jedno z win, które jest tam wytwarzane, zdobyło III miejsce w Chorwacji w kategorii białych win.
 
W cenie: 
- przejazd
- degustacja
- obiad
- opieka polskiego pilota
 
Cena orientacyjna: 30 €
 

Wyspa Bisevo - Lazurowa Grota

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Rejs w stronę wyspy Bisevo.
2. Zwiedzanie wyspy i m.in. Lazurowej Groty.
3. Powrót do hotelu.           
                                                         
Wyspa Bisevo położona jest na południowy zachód od wyspy Hvar. Główną atrakcją wyspy jest Lazurowa Grota (Modra Špilja), dostępna wyłącznie łodziami od strony morza. W słoneczne dni promienie słońca dostają się dolnym, podwodnym otworem, rozświetlając jaskinię niebieskim światłem. Ma ona 18 m długości, 6 m głębokości i 6 m wysokości. Otwór dla łodzi ma 1,5 m wysokości i 2,5 m szerokości.
 
Cena orientacyjna: 85 €
 

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar- królowa wśród dalmatyńskich wysp. Dzięki łagodnemu klimatowi i niesamowitym widokom przyciąga Turystów przez cały rok. Wyspa słońca i lawendy- jak mówi się o Hvarze- od dawna znajduje się na liście najpiękniejszych wysp świata National Geographic, obok wysp Bora Bora i Capri. Wyspa Hvar to najdłuższa wyspa na Adriatyku- aż 68km długości, umiejscowiona jest pomiędzy wyspą Brać i Korculą. W 2008 roku krajobraz wyspy został wpisany na listę UNESCO jako "Równina Starego Gradu”.  Wyspa ta jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Chorwacji (średnio 2724 godziny słońca rocznie - niesamowicie precyzyjne obliczenie!). Największym miastem wyspy jest Hvar. Miejscowość ta szczyci się najstarszym zachowanych teatrem w Europie (założony w 1612 roku). 

Na wyspie znajduje się wiele miejsc noclegowych, turystyka zaczęła się rozwijać już w XIX wieku (w 1868 roku założono pierwsze stowarzyszenie turystyczne, wkrótce potem otwarto pierwszy hotel nazwany imieniem Cesarzowej Elżbiety; dziś nazywa się "Palace"). Nad Hvarem góruje zbudowana przez Wenecjan twierdza.

 

Stari Grad (Stare Miasto)

Dawne centrum wyspy. Miasteczko jest ulubionym miejscem turystycznym na wyspie ze względu na swoje zabytki (zamek Tvrdalij z XVI w., znany z wewnętrznego basenu, wybudowany przez księcia poetów Hektorovića, 9 metrowy mur z czasów antycznych oraz sama starówka, cudowna szczególnie podczas wieczornych spacerów z licznymi restauracyjkami kawiarenkami. Jest piękne, dostojne, romantyczne. Miasteczko otoczone jest wspaniałymi wzgórzami porośniętymi śródziemnomorską roślinnością. Ogromne wrażenie na turystach robi niespotykanie krystalicznie czysta woda, jej wspaniałe kolory, bardzo liczne większe i mniejsze zatoczki. Osoby, które nie chcą korzystać z ogólnych plaż i poszukują odrobiny intymności i spokoju w niewielkiej odległości od hoteli znajdą maleńkie dzikie plaże, na których będą mogli wypoczywać tylko z najbliższymi.

 

Co warto zobaczyć?

Koniecznie górującą nad miastem twierdzę Tvrdava , hvarską katedrę św. Szczepana, dumę miasta - hvarski monumentalny Arsenał połączony z teatrem, założonym w 1612 roku (to najstarszy miejski teatr w Europie).
Warto przejść się na południowo-wschodni kraniec miasta, do klasztoru franciszkańskiego z pięknym XV-wiecznym tympanonem, z wizerunkiem Marii i Dzieciątka dłuta Nicolasa le Florentin, ucznia Donatella.
Hvar przez stulecia wznosili sławni miejscowi i zagraniczni architekci, zdobili znani artyści, ale miasto Hvar najlepiej mówi samo za siebie. Przyjedź i stań się częścią legendy.

 

5 powodów, dla których warto odwiedzić Chorwację

1.    Słoneczne lato jest niemalże gwarantowane! Chorwacja jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Europie. Odwiedzający mogą spodziewać się 12 godzin słonecznych dziennie w maju i czerwcu, średnio 13 godzin w lipcu i sierpniu. To więcej niż Prowansja (8 w maju, 10 w czerwcu i sierpniu, 11 w lipcu) lub Korfu (10 w maju, 12 w czerwcu, 13 w lipcu i 11 w sierpniu). Bez względu na to, kiedy zdecydujecie się z nami pojechać — słońce zawsze będzie z Wami!


2.    Miasto i wieś w bliskim sąsiedztwie: niezwykle łatwo jest cieszyć się zarówno atrakcjami miasta, jak i krajobrazami i to tego samego dnia! Miasta, nawet te główne i najbardziej znane, takie jak Split czy Dubrownik, są stosunkowo niewielkie. Można zwiedzić zabytkowe stare miasto rano, a następnie udać się do pobliskiej wioski, gdzie można napawać się przepięknym krajobrazem, pójść na spacer lub wybrać na przejażdżkę rowerem (albo najzwyczajniej w świecie położyć się na plaży) po południu. Podobnie dzień spędzony na chodzeniu lub jeździe na rowerze może być uzupełniony wieczorem w mieście.


3.    Tak dużo historii! Chorwacja ma wiele do zaoferowania, nie tylko miłośnikom — zarówno tej jakże odległej historii sprzed kilku stuleci, ale także związanej z nowszymi wydarzeniami. Opowiadanie o niej nie zawsze jest łatwe, ale Chorwaci z lubością oferują każdemu zainteresowanemu bardzo obrazowe streszczenia. Uznają niemalże za obowiązek każdego odwiedzającego spacer licznymi ulicami "starego miasta", pełnymi rzymskiej i weneckiej architektury, zwiedzanie muzeów i odkrywanie zabytkowych budynków i pomników, śledzenie fascynujących dalmatyńskich opowieści o królestwach, związkach, republikach, wojnach, polityce, niepokojach społecznych i współczesnej niepodległości.


4.    Plaże i zachody słońca, które odbierają mowę! Chorwackie wybrzeże jest absolutnie zdumiewające. Nie brakuje tu plaż, które zapierają dech w piersiach. Woda jest krystalicznie czysta i turkusowo niebieska. Chorwacja to także tysiące wysp i wysepek. Jeśli do tego dodamy jeszcze zachodzące słońce — scenariusz na wymarzony romantyczny wieczór jest prawie gotowy!


5.    Nocne życie, które oferuje zarówno szalone imprezy, ciekawe koncerty muzyki folkowej i klasycznej, jak i spokojne wieczory przy lampce wina. Jeśli lubisz imprezować do białego rana — Chorwacja na pewno Cię nie rozczaruje! Split i miasto Hvar to miejsca, w których znajdziesz wiele barów, restauracji i klubów, które oferują zarówno głośne i żywiołowe zabawy, jak i spokojniejsze wieczory z muzyką w tle idealne na romantyczne spotkania!

 


Miesiąc styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Temp.powietrza 11 11 13 17 22 26 31 30 25 22 15 12
Temp. wody 14 14 14 14 17 20 22 23 21 19 17 15

Dodaj swoją opinię o Majowka Na Hvarze - Wypoczynek+wycieczki

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę