Hotel: Koniak I Rakija - Albania + Macedonia

Oferta niedostępna

KATEGORIA

***

REGION

DURRES/ALBANIA

MAJÓWKA 2019

- Przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD)
- Albania - zakwaterowanie w kompleksie Harmony *** HB (5 noclegów)
- Macedonia - zakwaterowanie w kompleksie Metropol Lake Resort *** HB (1 nocleg)
- Zwiedzanie w Albanii - Durres + Fabryka Koniaku (degustacja wyszystkich trunków) oraz Tirana i Kruja
- Zwiedzanie w Macedonii - Św. Naum z rejsem łodziami po rzece Czarny Drin, Miasto Ochryda, Skopje

UPOLUJ SWOJĄ ZNIŻKĘ NA 2019!

- Gwarancja Niezmienności Ceny za jedyne 19zł/osoba.
- Anulacja rezerwacji (Gwarancja Słonecznego Spokoju) za 129 zł do 21 dni przed wyjazdem - BEZ PODAWANIA PRZYCZYNY!
- Rabaty dla stałych klientów 2,5% - zapytaj o rabat Sprzedawcę.
- NOWOŚĆ - RAZEM RAŹNIEJ - Specjalne oferty dla Grup powyżej 20 osób

ATUTY HOTELU

- obiekt położony tuż przy szerokiej piaszczystej plaży
- pokoje z balkonem, klimatyzacją i lodówką
- bezpłatny serwis plażowy (2 leżaki + parasol na pokój)

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

- 27.04.2019 - Wyjazd Autokarem z Polski.
- 28.04.2019 - Przyjazd do Albanii w godzinach dopołudniowch, zakwaterowanie, rozpoczęcie świadczeń hotelowych, nocleg.
- 29.04.2019 - Wycieczka Durres + Fabryka Koniaku, po południu czas wolny na plażowanie, nocleg.
- 30.04.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 01.05.2019 - Wycieczka Tirana + Kruja - przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, nocleg.
- 02.05.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 03.05.2019 - Wyjazd z Albanii do Macedonii, zwiedzanie Św. Nauma z rejsem po rzece Czarny Drin, zwiedzanie Miasta Ochryda, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
- 04.05.2019 - Wyjazd z miasta Ochryda, przejazd do stolicy Macedonii, Skopje, zwiedzanie z przewodnikiem, po południu przejazd tranzytowy do Polski.
- 05.05.2019 - Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE

Albania - zakwaterowanie (5 nocy) w Kompleksie Harmony Hotels składającym się z budynku Akileda, Ibiza oraz Albanian Star.
Macedonia - zakwaterowanie (1 noc) w Kompleksie Matropol Lake Resort składającym się z części Tourist oraz Metropol.

POŁOŻENIE

Kompleks Harmony Hotels położony jest wW drugim co do wielkości mieście Albanii, turystycznym kurorcie Durres, w jego najpiękniejszej części zwanej Golem. Położony jest nad morzem Adriatyckim, oddalony ok. 7 km od centrum z bazarem typowym dla bałkańskiej kultury, pełnym kafejek, sklepów i straganów. Dystans do stolicy państwa, Tirany to ok. 30 minut jazdy samochodem. Przystanek autobusowy oddalony jest o ok. 200 m (bilet na autobus ok. 0,5 €, taxi ok. 10 €).

WYPOSAŻENIE

Kompleks Harmony - do dyspozycji gości całodobowa recepcja z przestrzennym lobby, restauracja z dużym tarasem, położonym w cieniu drzew i z widokiem na morze, Sky Bar na dachu obiektu, sala konferencyjna, siłownia, bezpłatny internet wi-fi (dostępny w lobby), przechowalnia bagażu, możliwość wymiany walut, parking (bezpłatny dla gości hotelowych). Możliwość zamówienia transferu do centrum miasta w cenie 4 € busem hotelowy lub 0,5 € komunikacją miejską lub 10 € taxi.

POKOJE

Pokoje 2, 3 osobowe z TV i balkonem (krzesła i stolik), lodówką, łazienka z prysznicem lub wanną, bezpłatną klimatyzacją i WC. Pokoje sprzątane codziennie oraz wymiana ręczników, pościel wymieniana 3 razy na tydzień.

WYŻYWIENIE

HB - 2 posiłki dziennie w formie bufetu - śniadania 07.00 - 10.00 i obiadokolacje 18.30 - 20.00. Napoje do obiadokolacji (oprócz wody) dodatkowo płatne.
Wyżywienie serwuje restauracja hotelu Albanian Star.

PLAŻA

Zwana Plażą Golem, szeroka (ok. 40 m) w pełni zagospodarowana, leżąca tuż przed hotelem, piaszczysta z łagodnym zejściem do morza (serwis plażowy w cenie wyjazdu, ograniczona ilość - 2 leżaki i parasol na pokój).

ALBANIA

Położona na styku Morza Jońskiego i Adriatyku staje się coraz atrakcyjniejszym celem wyjazdów turystycznych. Wspaniały klimat, niezwykłe zabytki oraz pyszna kuchnia regionalna to główne atuty Albanii. Kraj ten słynie ze swej przyrody - pięknej linii brzegowej, dziewiczych plaż oraz flory i fauny terenów górskich. To bardzo dynamicznie rozwijające się państwo, pełne kontrastów i zaskakujących sprzeczności, posiada jednak wszystko to, co najważniejsze do udanego wypoczynku. Albania bije w ostatnich latach rekordy popularności wśród wakacyjnych destynacji, jest oceniana jako kraj piękny i bardzo gościnny.

DURRES + FABRYKA KONIAKU

Wyjazd do Durres - destylarnia brandy "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" jest jedną z największych w Albanii - działa od 1933 roku. Firma produkuje jedną z najlepszych brandy "Skenderbeu" oraz wiele innych alkoholi jak wina, rakija czy likier pomarańczowy.
Podczas prezentacji zapoznamy się z technologią produkcji trunku, który może być wspaniałym podarunkiem z Albanii. Poczęstunek połączony jest z degustacją wszystkich alkoholi produkowanych przez fabrykę. Możliwość zakupu oryginalnej brandy w firmowym sklepie. Zwiedzanie należącego do najstarszych miast albańskich Durres. Podczas spaceru po mieście zobaczyć można nową promenadę, wieżę wenecką, fragmenty dawnych murów obronnych z czasów bizantyjskich. Znajduje się tam również nowy meczet, a także amfiteatr z czasów starożytbego Rzymu, mogący pomieścić 15 tys. widzów.

ZWIEDZAMY TIRANA + KRUJA

Wycieczka do stolicy kraju Tirany. Tirana to tętniąca życiem metropolia pełna kontrastów. W Tiranie łączy się nowe ze starym, a pozornie przerażający chaos po chwili bawi i rozśmiesza. W Tiranie zobaczyć można ścisłe centrum miasta, Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową oraz piramidę Hoxhy. Przewidziany jest także spacer głównym bulwarem miejskim, przez dawną dzielnicę prominentów z domem Enverea Hoxhy do uniwersytetu na placu Matki Teresy. Opcjonalnie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego (4750 eksponatów), w którym są prezentowane zbiory dokumentujące historię Albanii. Można tu prześledzić rozwój państwowości kultury narodu albańskiego od starożytności do czasów współczesnych. Następnym punktem jest położona na zboczu masywnego górskiego Kruja. W Kruji do zobaczenia jest zamek oraz zabytkowa starówka, gdzie można zakupić pamiątki na bazarze w typowym osmańskim klimacie. Możliwość zwiedzania Muzeum Skanderbega (w cenie) lub Muzeum Etnograficznego.

MACEDONIA

Macedonia to kwintesencja Bałkanów. To piękny, nieodkryty jeszcze kraj, gdzie miesza się kultura wschodu i zachodu, a na ulicach można usłyszeć niejeden język. Macedonia położona jest prawie w samym sercu Bałkanów, oferuje prawdziwy raj wszystkim poszukiwaczom przygód i urokliwych zakątków, a przede wszystkim miłośnikom historii. Niezwykle bogata kultura to melodyjne tańce, przepyszna kuchnia oraz dzika, nieodkryta natura.

ZWIEDZAMY OCHRYDĘ

Historyczne miasto nad Jeziorem Ochrydzkim oraz popularny wakacyjny kurort - choć leży nad jeziorem, odnieść można wrażenie, że to kurort nadmorski. Liczne plaże, krystalicznie czysta woda oraz rozmiary jeziora, którego drugi brzeg ginie za horyzontem. Wiele możliwości spędzania czasu i bogata oferta sportowo-rekreacyjna. Ochryda posiada dobrą infrastrukturę turystyczną. Liczne zabytki i malownicze położenie to jedne z wielu atutów miasta. Taksówkami za rozsądne pieniądze można dojechać do najciekawszych plaż lub zabytków w okolicy.

ZWIEDZAMY ŚWIĘTY NAUM

Monastyr św. Nauma znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu Jeziora, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy macedońsko-albańskiej. Usytuowany jest na tarasie skalnym, wznoszącym się ponad brzegami Jeziora Ochrydzkiego, z którego rozciąga się przepiękny widok na Jezioro i leżące już po albańskiej stronie góry. Wnętrze kościoła całkowicie pokrywają freski z XVI i XVII wieku. W trakcie zwiedzania przewidziany jest rejs łodziami do źródeł rzeki Czarny Drin.

ZWIEDZAMY SKOPJE

Miasto niewątpliwie stare, (sięgające historią czterech wieków przed Chrystusem), ale jednak wciąż budujące się - najważniejszą datą pozostaje tu rok 1992, kiedy to kraj odzyskał wyśnioną niepodległość, rozpoczynając boom rozwojowy. Serce miasta stanowi Plac Macedoński, przy którym znajduje się m.in. budynek nowo wybudowanego centrum rządowo-kulturalnego oraz pomniki Aleksandra Macedońskiego i cesarza Justyniana I. Jednym z najważniejszych zabytków oraz symboli Skopje jest spinający oba brzegi rzeki XV wieczny Kamienny Most. Został on wzniesiony jeszcze w czasach osmańskich za panowania sułtana Mehmeda II. Pozostałe ważne zabytki miasta to m.in. starożytny rzymski akwedukt, okazała twierdza Skopsko Kale ze śladami osadnictwa z neolitu, XVII wieczna cerkiew Przemienienia Pańskiego, meczet Mustafy Paszy (największa i najlepiej zachowania muzułmańska świątynia w Macedonii), XV wieczne łaźnie tureckie oraz znajdującą się na przedmieściach miasta cerkiew św. Pantelejmona w Nerezi. Na początku XX wieku w Skopje urodziła się słynna zakonnica, założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla - Agnese Gonxhe Bojaxhiu, znana światu jako Matka Teresa z Kalkuty.

CENA OBEJMUJE

• Przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, DVD
• 5 noclegów w kompleksie hotelowym Harmony Hotels (Akileda/Ibiza/Albanian Star) ***
• 1 nocleg w Kompleksie Metropol Lake Resort *** w Macedonii (bezpośrednio na brzegiem Jeziora)
• Wyżywienie HB - śniadania i obiadokolacje (6 śniadań + 6 obiadokolacji)
• Opiekę polskiego pilota na trasie przejazdu
• Opiekę rezydenta podczas pobytu
• Ubezpieczenie KL 20 000 €, NNW 2 000 €,bagaż 200 €
• Opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny autokatycznie doliczane do rezerwacji
• Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE

• Taksy klimatycznej 5 €/os.; obowiązkowo płatna w autokarze
• Opłaty administracyjnej 80 €/os. - bilety wstępu (m.in. degustacja w fabryce koniaku w Durres, wejście do Bunk Art w Tiranie czy rejs łodziami w Św. Naum), parkingi, opłaty lokalne - obowiązkowo płatnej w autokarze.
• Wycieczek fakultatywnych
• Napojów do obiadokolacji

TRASA PRZEJAZDU

- Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja - Czarnogóra - Albania - powrót - Albania - Macedonia - Serbia - Węgry - Słowacja - Polska
- Przejazd na podstawie ważnego dowodu osobistego
- Planowana dłuższa przerwa obiadowa około 40 min, możliwość zakupienia posiłku ok. 6 €
- Potwierdzone wszystkie wyjazdy antenowe
- Dla grup znajomych / rodzin 4 os. - możliwość rezerwacji miejsc przy stoliku

WAŻNE

Więcej informacji o tym Etapie Promocji znajdziesz w regulaminie na stronie Organizatora.
dot. przejazdu autokarem
Wszystkie miasta wyjazdowe są potwierdzone do realizacji.
Godziny przyjazdu do hotelu jak i godziny wyjazdu w drogę powrotną są każdorazowo potwierdzane przez pilota bądź rezydenta Rego-Bis.
1. Prosimy Klientów o zapoznanie się z ramowym programem imprezy i zwrócenie szczególnej uwagi na rozkład jazdy.
2. Dopłata zawiera przejazd w dwie strony.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu może przewieść 1 szt. bagażu o wadze do 20kg, bagaż podręczny o wadze do 5kg.
4. Prosimy o przybycie Klientów na miejsce zbiórki na 10 min. przed planowaną godziną odjazdu.
5. Na trasach dojazdowych w kraju możliwy jest transport autokarem klasy turystycznej, minibusem, samochodem osobowym, pociągiem.
6. Na trasie dojazdowej dopuszcza sie możliwość przesiadek w trakcie przejazdu.
7. Transport od miejsca głównej zbiórki (trasa końcowa) odbywa się komfortowymi autokarami (WC, DVD, barek, klimatyzacja).
8. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez centralę Rego-bis.
9. Postoje w trakcie podroży są organizowane co ok. 4,5 godz. w miejscach do tego przystosowanych.

PODRÓŻ Z DZIEĆMI PONIŻEJ 18 LAT

W przypadku podróży z dzieckiem do 18 roku życia tylko z jednym z rodziców/opiekunów prawnych może być wymagana pisemna zgoda drugiego rodzica/opiekuna prawnego na przekroczenie granicy kraju (w formie notarialnej, przetłumaczona na j. angielski). Warunkiem zwolnienia z posiadania pisemnej zgody drugiego rodzica/opiekuna prawnego jest posiadanie wyłącznej władzy rodzicielskiej (wymagany jest prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego, przetłumaczony na j. angielski) lub śmierć drugiego rodzica/opiekuna prawnego (wymagany jest akt zgonu w j. angielskim).

Dodaj swoją opinię o Hotel: Koniak I Rakija - Albania + Macedonia

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę