Lubiane przez osoby: 47
Aktualnie oglądane przez: 6
Ostatni zakup: 2 godz. temu

Hotel Tourist

Sprawdź termin

Bitola – miasto konsulów, serce Macedonii

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Wyjazd autokarem na wschód, w stronę Bitoli.
2. Przejazd przez miasteczka: Leskoec, Kosel oraz Resen. Przerwa na kawę.
3. Zwiedzanie antycznego miasta Heraclea
4. Przejazd do Bitoli. Zwiedzanie Muzeum Narodowego.
5. Lunch w macedońskiej restauracji.
6. Spacer wzdłuż słynnej drogi Širok Sokak.
7. Przejazd przez górski masyw Galičica.
8. Postój w wiosce Stenje.
9. Powrót do hotelu.
 
Jest to całodniowa wycieczka do drugiego największego miasta w Macedonii, leżącego u podnóża wysokich gór Pelister. Niegdyś ważny na Bałkanach ośrodek przemysłowy, dziś miasto uniwersyteckie, mocno związane ze swoją turecką historią - do dziś w mieście znajduje się wiele meczetów, hammanów i targowisk.
Droga do Bitoli wiedzie przez takie miasteczka i wioski jak Leskoec, Kosel oraz Resen - w trakcie podróży przewidziana jest przerwa na kawę i odświeżenie. Pierwszym punktem programu będzie antyczne miasto Heraclea, leżące na obrzeżach Bitoli, założone przez Filipa II Macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego. Słynie ono z pięknych mozaik zachowanych na posadzkach dawnych bazylik.
W centrum Bitoli będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego i wystawy poświęconej Mustafie Kemalowi Atatürkowi, zwanemu „Ojcem współczesnej Turcji”, który uczęszczał do znajdującej się w Bitoli Akademii Wojskowej (jego rodzina pochodziła z Macedonii). Najbardziej reprezentacyjną aleją w mieście jest Širok Sokak. Spacerując wzdłuż tej drogi można cofnąć się w czasie, kiedy to Bitola była częścią Imperium Osmańskiego: Tureckie Centrum Handlowe, Meczet Isaka Paszy, Nowy Meczet Yeni oraz Wieża Zegarowa, kościół św. Dimitrija. 
Droga powrotna wiedzie przez masyw górski Galičica z zapierającymi dech w piersi widokami na jezioro Prespa i Jezioro Ochrydzkie. Przewidziany jest postój w wiosce Podmocani, gdzie znajduje się Muzeum Etnograficzne z ponad 120 różnego rodzaju strojami narodowymi. Ostatni przystanek będzie miał miejsce w wiosce Stenje, skąd rozciąga się przepiękny widok na gniazda pelikanów.
 
Czas trwania: ok. 9 h
 
Cena zawiera:
- transport autokarem
- bilety wstępu: Heraclea, Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne
- lunch w restauracji w Bitoli
- kawa/przerwa odświeżająca w drodze powrotnej
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
 
Orientacyjna cena: 34 € / osoba dorosła, 24 € / dziecko
 

Jeep Safari

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd do Kuraticy, a następnie w kierunku gór Mazatar.
2. Przystanek w górach Plakenska - możliwość wspięcia się na najwyższy szczyt.
3. Lunch - ognisko.
4. Przejazd w stronę hotelu i postój w wiosce Plake oraz Rečica.
5. Powrót do hotelu.
 
Ta wycieczka to wspaniała okazja aby połączyć niezapomniane doznania z zapierającymi dech w piersiach widokami. Góry Mazatar oraz Plakenska, z których rozpościera się bajeczny widok na całą okolicę. Wyprawa zacznie się wyjazdem z Kuraticy w kierunku gór Mazatar przez leśne drogi. W wielu miejscach będzie możliwość aby podziwiać zarówno Jezioro Ochrydzkie, jak i Prespańskie. W górach Plakenska (1800m) będzie możliwość, aby się wspiąć na najwyższy szczyt Grmada (2000m) – ok 1h wspinaczki. Ci, którzy nie zdecydują się na wspinaczkę i pozostaną na dole, rozpoczną przygotowywanie ogniska i pieczenie mięsa, kiełbasek i warzyw. Droga powrotna wiedzie przez wioskę Plake (na wysokości 1400 m) oraz Rečica, gdzie przewidziana jest krótka przerwa, aby móc przyjrzeć się tradycyjnym metodom prania ubrań.
Całkowita długość trasy to 55 km w jeepie 4x4.
 
Czas trwania: 4-5h
 
Cena zawiera:
- jazdę Jeepem 4x4
- lunch (ognisko) oraz 2 napoje
- kierowców 
 
Cena orientacyjna: 35 € / osoba dorosła, 25 € / dziecko
 

Macedonskie monastyry – duchowe chwile

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd do miasta Ochryda.
2. Zwiedzanie monasteru św. Jovana Bigorskiego.
3. Zwiedzanie klasztoru w Rajčicy. 
4. Przejazd w kierunku Vevčani, tradycyjnej macedońskiej wioski - postój na lunch. 
5. Wizyta w Młynie Wodnym.
6. Powrót do hotelu.
 
Wyprawa do wschodniej część Macedonii ma wiele do zaoferowania: wysokie góry, krystalicznie czyste jeziora, rzeki i przede wszystkim najbardziej spektakularne monastery na całych Bałkanach. Cała wyprawa będzie oparta na podróży do miast: Ochryda – Struga – Debar, gdzie podczas podróży będzie można podziwiać przepiękne widoki, wzgórza Jablanicy, rzekę Czarny Drim. Autobus zatrzyma się w sąsiedztwie monasteru św. Jovana Bigorskiego. Aby móc wejść na teren kościoła, trzeba wspiąć się ok. 500 m. Następnym punktem programu będzie klasztor w Rajčicy w okolicach miejscowości Debar, a kolejnie przejazd w kierunku Vevčani, tradycyjnej wioski na zboczach góry Jablanica, na wysokości ok 800m. Autobus zatrzyma się w centrum miasta, skąd odbędzie się przejście do źródeł Vevčani. W planach także przerwa na lunch w wiosce Vevčani oraz wejście na teren kompleksu Kalište w okolicach Strugi. W drodze powrotnej postój przy starym, ale ciągle działającym Młynie Wodnym. 
 
Cena zawiera:
- przejazd spod hotelu 
- bilety wstępu do: Monasteru św. Jovana Bigorskiego, Rajčicy, źródeł Vevčani i kompleksu Kališta
- lunch w wiosce Vevčani (bez napojów)
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
 
Czas trwania: 7-8h
 
Cena orientacyjna: 32 € / osoba dorosła, 22 € / dziecko
 

Nurkowanie

Po krótkim, ale profesjonalnym szkoleniu, będzie możliwość zanurzenia się w fantastyczny świat flory i fauny Jeziora Ochrydzkiego. Sprzęt, w który każdy zostanie wyposażony, spełnia wszystkie międzynarodowe standardy. Zagłębiając się w wody jeziora pod okiem profesjonalistów będzie można zobaczyć Zatokę Kości, która będzie właśnie miejscem nurkowania. Krystalicznie czysta woda, bogata roślinność, wiele gatunków ryb, a przede wszystkim podwodne pozostałości z Zatoki Kości sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie dla każdego! 
 
Czas trwania: ok. 2 h
 
Cena zawiera:
- nurkowanie do 6m głębokości
- profesjonalny sprzęt do nurkowania
- szkolenie 
 
Cena orientacyjna: 45 € / osoba dorosła, 45 € / dziecko
 

Ochryda, czyli Jeruzalem Bałkanów – zwiedzanie miasta

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd autokarem do centrum miasta.
2. Spacer do cerkwi Najświętszej Bogurodzicy Pervileptos, zwiedzanie Galerii Ikon.
3. Zwiedzanie antycznego teatru z I w. p.n.e.
4. Spacer na wzgórze z pozostałościami dawnej twierdzy cara Samoiła i dalej do cerkwi św. Jana Ewangelisty.
5. Lunch w tradycyjnej macedońskiej restauracji.
6. Zwiedzanie cerkwi św. Zofii, Domu Rodziny Robew, pomników św. Cyryla i Metodego oraz św. Klimenta. Spacer wzdłuż Starego Bazaru.
7. Powrót do hotelu.
 
Jest to półdniowa, piesza wycieczka, w trakcie której można zwiedzić starą część Ochrydy - najpiękniejsze miasto w Macedonii, malowniczo usytuowane nad jeziorem, ze wspaniałą turecką zabudową i licznymi zabytkowymi cerkwiami. Wraz z Jeziorem Ochrydzkim wpisane na listę UNESCO. 
Zwiedzanie zaczyna się pod Górną Bramą – jedynym zachowanym wejściem do starego miasta, skąd prowadzi krótka trasa do jednego z najwspanialszych zabytków Ochrydy – cerkwi Najświętszej Bogurodzicy Pervileptos, powstałej w 1295 roku. Tam znajduje się Galeria Ikon - najcenniejszy zbiór w Macedonii. Kolejnym punktem wycieczki jest antyczny teatr z I w. p.n.e. (czasy Filipa Macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego). Obecnie obiekt ten nadal jest używany i są tu organizowane koncerty w ramach corocznego festiwalu Ochrydzkie Lato. Następnie przewidziany jest spacer na szczyt wzgórza, na którym wznoszą się pozostałości dawnej twierdzy cara Samoiła - pod koniec X wieku była ona głównym elementem fortyfikacji, którymi otoczono miasto od strony lądu. Stąd roztacza się malowniczy widok na przepiękne Jezioro Ochrydzkie i riwierę. Dalszy spacer prowadzi w dół wzgórza parkowego, do cerkwi św. Jana Ewangelisty z Kaneo – piękna w swej prostocie cerkiew z XIII wieku. Jest to jeden z najbardziej spektakularnych punktów miasta - stoi na krańcu cypla, na wysokiej skale opadającej prosto w granatową toń jeziora.
Po lunchowej przerwie przejście wzdłuż plaży Kaneo do cerkwi św. Zofii – jest to największa i najbardziej niezwykła świątynia Ochrydy. Wewnątrz można podziwiać XI-wieczne freski, które stanowią największy na świecie zespół malowideł cerkiewnych z tego okresu.
W Domu Rodziny Robew znajduje się muzeum antycznych artefaktów, w tym min. słynna złota maska czy statuetka boga Isisa. 
W starym mieście, w centralnym punkcie znajdują się pomniki św. Cyryla i Metodego – pierwszych słowiańskich nauczycieli oraz św. Klimenta – patrona Ochrydy, a Stary Bazar (ulica), pełen barów, restauracji i sklepów sprzyja spacerom. Wycieczka kończy się pod najstarszym drzewem na Bałkanach – Ochrydzkim Cinarem, czyli ogromnym platanem. 
 
Czas zwiedzania: 6-7 godzin
 
Cena zawiera:
- transfer autokarem z i do hotelu
- bilety wstępu: Galeria Ikon, twierdza cara Samoiła, Dom Rodziny Robew
- lunch w restauracji serwującej tradycyjne macedońskie specjały (bez napoi)
- opiekę polskojęzycznego przewodnika 
 
Cena orientacyjna: 23 € / osoba dorosła, 13 € / dziecko 
 

Reczica- wycieczka do Rajskiej Doliny

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd do Velgoszti.
2. Zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Petka. 
3. Podziwianie Rajskiej Doliny (Paradise Valley) i lunch w restauracji rybnej.
4. Powrót do hotelu.
 
Półdniowa wycieczka w okolicach Ochrydy, w relaksującym i przyrodniczo dziewiczym środowisku górskim.
Jak sama nazwa wycieczki sugeruje, jest to relaksująca podróż, podczas której każdy będzie miał okazję zobaczyć cudowną przyrodę oraz cieszyć się wspaniałymi widokami górskich pejzaży, jakie oferuje Region Ochrydzki. Miejscowość Velgoszti, położona na styku góry Wschód i Parku Narodowego Galičica, jest interesująca ze względu na historię i nienaruszoną, dziewiczą przyrodę. W tej wiosce znajduje się osiem kościołów, a na wysokości 850 m n.p.m., głęboko w lesie - klasztor św. Petka. Dzisiaj kościół ten stanowi prawdziwe arcydzieło i jest unikalny na skalę światową. Do kompleksu klasztornego należy kościół z XIX wieku, pokoje klasztorne i cudowna woda, a wszystko to wzbogacone najbardziej zapierającym dech w piersiach widokiem na Ochrydę i Jezioro Ochrydzkie. Kolejną rzadkością w tym regionie jest wulkan Duvalo, jedyny aktywny wulkan na Półwyspie Bałkańskim, który stanowi ostatni ślad historycznej znaczącej aktywności wulkanicznej w tym regionie. Znajduje się zaledwie 15 minut od Velgoszti. A na koniec najbardziej interesująca i wyjątkowo piękna część tej trasy - Paradise Valley. Lunch będzie miał miejsce w restauracji rybnej w czystym, ekologicznym otoczeniu, przyjaznym naturze, z widokiem na stawy rybne i zwierzęta - prawdziwy mały raj. Tutaj można cieszyć się spokojną okolicą i poznać smak kuchni macedońskiej.
 
Czas trwania: ok. 6 godzin
 
Cena zawiera:
- transfer hotel - zwiedzanie - hotel
- wejście do klasztoru św. Petka
- obiad (rybny przysmak - karp) – bez napojów
- turecka kawa
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
 
Cena orientacyjna: 23 € / osoba dorosła, 13 € / dziecko
 

Rejs do św. Nauma – zdumiewająca przyroda

Spotkanie na brzegu jeziora, przy kamiennym molo.
 
Program wycieczki:
 
1. Pierwsza część rejsu (ok. 2 h).
2. Podziwianie Muzeum na Wodzie. 
3. Krótki rejs do miejsca pochówku św. Nauma. 
4. Zwiedzanie monasteru św. Nauma
5. Przerwa na lunch na wyspece Ostrovo, czas wolny. Możliwość rejsu po rzece Czarny Drim (ok. 45 minut). 
6. Rejs powrotny w kierunku hotelu.
 
Podcza pierwszej części rejsu wzdłuż wybrzeża będzie można podziwiać malownicze widoki na górzyste brzegi jeziora: po wschodniej stronie masyw Galičica, a po stronie zachodniej masyw Jablanica, a także letnią rezydencję byłego prezydenta Jugosławii Josipa Broza Tity (1892-1980)
Muzeum na Wodzie to zrekonstruowana wioska z czasów neolitycznych, której pozostałości zostały odkryte przez archeologów w tej części jeziora. Jest to kompleks około 30 drewnianych chat wzniesionych na palach nad powierzchnią wody. Częścią kompleksu są także pozostałości po rzymskim wojskowym punkcie kontrolnym, datowanym na II w.p.n.e. 
W miejscu pochówku św. Nauma wzniesiony jest także wspaniały kościół Archaniołów Michała i Gabriela z IX wieku. Monaster Św. Nauma – wspaniały kompleks klasztorny usytuowany na skale, nad taflą jeziora. XVI-wieczną cerkiew wzniesiono na miejscu starszej świątyni, założonej przez  Św. Nauma w 900r. Legenda głosi, iż głęboko wierzący po zbliżeniu się do jego grobu usłyszą bicie jego serca. 
 
Czas trwania: 8-9 h
 
Cena zawiera:
- rejs statkiem
- bilet wstępu do Muzeum na Wodzie
- bilet wstępu do Monasteru św. Nauma
- lunch na wyspie Ostrovo (bez napojów) 
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
 
Cena orientacyjna: 36 € / osoba dorosła, 26 € / dziecko 
 

Skopje – stolica kraju (oferta dla wczasów samolotowych)

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd przez Park Narodowy Mavrovo.
2. Postój w punkcie widokowym w Kanionie Matka.
3. Przejazd do Skopje. 
4. Lunch w Skopje. Zwiedzanie i czas wolny. 
5. Powrót do hotelu.
 
Jest to całodniowa wycieczka do stolicy, w trakcie której będzie można zobaczyć położone po dwóch stronach rzeki Wardar miasto. Z jednej strony Kamiennego Mostu pompatyczne, przebrane w pseudoantyczny kostium nowe miasto, a po drugiej stara turecka część, pełna wąskich krętych uliczek, sklepików i kramów.
Malownicza i dosyć długa droga wiedzie przez asfaltowe serpentyny w górzystym Parku Narodowym Mavrovo. W trakcie podróży przewidziany krótki przystanek.
Postój w punkcie widokowym w Kanionie Matka – po wybudowaniu zapory imienia św. Andrzeja na rzece Treska powstał tu sztuczny akwen, który gwarantuje niezapomniane widoki. W programie rejs łódką wzdłuż Kanionu oraz wejście do jednej z najgłębszych jaskiń – Vrelo (osiągnięta głębokość nurkowania do 203 metry), która jest domem dla setek nietoperzy. 
W Skopje przewidziane jest zwiedzanie wszystkiego, co stolica ma najlepszego do zaoferowania – połączenie antycznej i nowoczesnej architektury. Heroicznym wysiłkiem odbudowano miasto po trzęsieniu ziemi z 1963 roku. W mieście lunch oraz czas wolny, który przeznaczyć można na zakupy lub samodzielne zwiedzanie centrum miasta.
 
Czas trwania: ok 12h
 
Cena zawiera:
- transfer autokarem
- bilety wstępu: Kanion Matka
- lunch
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
 
Cena orientacyjna: 39 € / osoba dorosła, 29 € / dziecko
 

Szlakiem Esencjonalnych Win

Macedonia ma bardzo bogatą tradycję produkcji wina. Wiele wykopalisk archeologicznych potwierdza, ze mieszkancy tych terenow uprawiali winorosl o wysokiej zawartosci cukru i produkowali nektar bogów. Sprawdzimy to osobiscie, zwiedzajac znalezisko archeologiczne Stobi z IV wieku p.n.e.. W ciągu ostatnich kilku lat ten mały kraj zyskał znaczącą pozycję na rynku międzynarodowym, za pośrednictwem różnych ekskluzywnych gatunków win, które dumnie noszą etykietę - Made in Macedonia.


Wyjazd z hotelu po śniadaniu, podroz z dwoma przystankami – Krklino i Stobi, z pieszą wycieczką po wykopalisku archeologicznym. Wizyta w winiarni, muzeum wina, a następnie zwiedzanie piwnic winnych, degustacja win i obiad. Powrót do hotelu po zakonczeniu programu.

CENA OBEJMUJE

✔  Transfer hotel - Stobi - Hotel

✔  Bilety wstępu na Stobi, auto-etno muzeum , winiarnię

✔  Obiad i degustacja win 

✔  Profesjonalny przewodnik

CENA NIE OBEJMUJE

Wydatkow indywidualnych

Cena orientacyjna 35 €/ dorosły, 25 €/ dziecko

Wyspa pelikanów

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd do Parków Narodowych: Pilister i Galičica.
2. Zwiedzanie wioski Stenje zwanej zatoką pelikanów.
3. Zwiedzanie jeziora Prespańskiego. 
4. Lunch z macedońskimi rybami. 
5. Powrót do hotelu przez Park Narodowy Galičica.
 
Wybierając tę wspaniałą przygodę, można się rozkoszować tym, co Macedonia ma najlepszego do zaoferowania! Idealna wycieczka dla miłośników przyrody i obcowania z naturą. 
Podróż zacznie się od malowniczych widoków Parków Narodowych: Pilister i Galičica, gdzie będzie można podziwiać zarówno jezioro Ochrydzkie, jak i Prespańskie.
Pierwszym punktem wycieczki będzie wioska Stenje, która zwana jest także zatoką pelikanów. Można tutaj zobaczyć duże ilości tych ptaków, ale także i wiele innych gatunków. 
Samo jezioro Prespańskie jest drugim co do wielkości w Macedonii (275 km2) i łączy ze sobą aż trzy kraje: Albanię, Macedonię i Grecję. Główną jego atrakcją jest jedyna w Macedonii wyspa – długa na 750 m i szekora na 450 m, z najwyższym punktem 50 m. Małymi łódkami dostać można się na tę malowniczą wyspę, gdzie na wyznaczonych ścieżkach znajduje się kilka kościółków z XIV wieku.
 
Czas trwania: ok. 7-8 godzin
 
Cena zawiera:
- transport autokarem
- bilety wstępu
- lunch
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
 
Cena orientacyjna: 39 € / osoba dorosła, 39 € / dziecko
 

Ochryda

Historyczne miasto nad Jeziorem Ochrydzkim oraz popularny wakacyjny kurort. Choć leży nad jeziorem, to odnieść można wrażenie, że to kurort nadmorski. Liczne plaże, krystalicznie czysta woda oraz rozmiary jeziora, którego drugi brzeg ginie za horyzontem. Wiele możliwości spędzania czasu i bogata oferta sportowo-rekreacyjna. Ochryda posiada dobrą infrastrukturę turystyczną. Liczne zabytki i malownicze położenie to jedne z wielu atutów miasta. Inną zaletą są tanie taksówki, dzięki którym za rozsądne pieniądze można dojechać do najciekawszych plaż w okolicy.

     

5 powodów, dla których warto odwiedzić Macedonię

1.    Pomieszanie nowego i starego: dzięki bogatej historii, jest wiele historycznych miejsc i budynków do zobaczenia w całym kraju. W stolicy, Skopje, znajdziesz ekscytującą mieszankę starego i nowego, dzięki projektowi renowacji „Skopje 2014”, który został stworzony, aby odbudować miasto do dawnej świetności po potężnym trzęsieniu ziemi z 1963 roku.

2.    Natura: góry, jeziora, lasy, różne środowiska, klimaty i krajobrazy to tylko niektóre z pięknych scenerii, jakie Macedonia ma do zaoferowania. Od wspaniałego Jeziora Ochrydzkiego, do ośrodków narciarskich i Parku Narodowego Mavrovo — a wszystko to na wyciągnięcie ręki! Obszary naturalne Macedonii są rozproszone po całym kraju, a do odkrycia jest mnóstwo klejnotów, zwłaszcza jeśli lubisz przebywać na łonie natury.

3.    Bogata kultura, której może pozazdrościć niejeden europejski kraj! Macedonia jest jednym z tych obszarów, które są najdłużej zamieszkane w Europie, a także jednym z tych krajów, które najczęściej zmieniały „właścicieli”. Na przestrzeni dziejów kilka królestw przejęło i ukształtowało kraj, co doprowadziło do ekscytującej i niezwykle interesującej mieszanki kulturowej. Wyraźnie może zauważyć wpływy osmańskie, greckie czy bałkańskie. Stolica Skopje jest pełna majestatycznych posągów i budynków — najprawdopodobniej ma najwięcej posągów na świecie w przeliczeniu na jednego mieszkańca!

4.    Festiwale, festiwale i jeszcze raz festiwale! Karnawał w Strumicy ma ponad stuletnią tradycję — odbywa się zawsze pod koniec marca. Letni Festiwal w Skopje natomiast trwa począwszy od 21 czerwca przez cztery do pięciu tygodni, prezentując tradycyjne imprezy, muzykę ludową i otwarcia muzealne. Warto także wziąć udział w Skopje Jazz Festival i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Ochryda co roku zaprasza na Festiwal Muzyki Klasycznej w lipcu i sierpniu. Wyjątkowym, tradycyjnym wydarzeniem roku jest Letni Festiwal Galičnik, w którym jedna szczęśliwa para zawiera związek małżeński podczas bardzo wyjątkowej i tradycyjnej ceremonii.

5.    Macedonia to kraina winem płynąca! Czy wiesz, że dwie trzecie winiarstwa byłej Jugosławii miało miejsce w Macedonii? Wino odegrało znaczącą rolę w historii tego kraju, a podczas pobytu można spróbować kilkunastu rodzajów wina. Najlepsze jest to, że ceny tutaj są niskie, bez utraty jakości! To niewątpliwie ekscytujące i interesujące miejsce dla wszystkich miłośników wina!


Miesiąc styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Temp.powietrza 14 15 16 19 23 28 31 32 28 23 19 16
Temp. wody 14 14 14 16 18 21 23 24 23 21 18 16
Patrycja 04.10.2018
Były to pierwsze nasze wakacje za granicą z Rego-Bis i do teraz bardzo mile je wspominamy. Nasz hotel mimo,że nie był super luksusowy spełnił wszystkie nasze oczekiwania, szczególnie widok na Jezioro Ochrydzkie. Bardzo miła, pomocną obsługa zarówno hotelowa jak i rezydenci i animatorzy Rego-Bis. Jedzenie w stylu bałkańskim, każdego dnia duży wybór, tak że każdy znalazł coś dobrego dla siebie. Duży plus od mojego męża za stolik słodkości ;). A ode mnie za ogromny taras, na którym każdego dnia można było zjeść śniadanie lub kolację przy pięknych zachodach słońca. Jak dla mnie Macedonia to klimatyczne miejsce, idealne do nabrania energii. Z utęsknieniem wyczekuje już kolejnych wakacji z Wami :). Macedonia o brzasku mimo, że bez piasku Do kąpieli nęci co przybyszy kręci Jest to piękny czas, nic nie goni nas. Jezioro jest chłodne, leżaki wygodne, książka w dłoń i treści toń. Rego-Bis zaprasza, mega atrakcje ogłasza. Z nimi jadąc nie żałujesz, cały czas super się czujesz ;).
Elżbieta 13.08.2018
Korzystałam z usług Hotelu od 16 do 30 lipca 2018r. i jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem całego kompleksu. Spokój i przesympatyczni pracownicy to największe atuty części Tourist. Codziennie sprzątane pokoje i wymieniane ręczniki przez uśmiechnięte panie, z którymi można śmiało porozmawiać po angielsku oraz pyszne posiłki serwowane w części Metropol Lake Resort w równie miłej atmosferze, gdzie kelnerzy szybko i zwinnie sprzątają ze stołu pytając po polsku czy smakowało, oddaje po części klimat tego miejsca, w którym można odpocząć w ciągu wakacyjnego turnusu. Oczy codziennie cieszył widok na Jezioro Ochrydzkie z tarasu, na którym można było jeść smaczne śniadania, a uszy nastrajały dźwięki cykad słyszane na balkonie przy pokoju. Kolejnym plusem była plaża przy hotelu, a właściwie dwie do wyboru: po lewej stronie kamienista z widokiem na góry, a po prawej stronie betonowe platformy z darmowymi leżakami, których zazwyczaj nikomu nie brakło. Przy plażach toalety i przebieralnie oraz możliwość zakupu czegoś do zjedzenia lub picia. Z basenów w części Bellevue korzystałam raz i mimo fajnie prowadzonych animacji po polsku, w sytuacji dnia wolnego, jednak wybierałam kąpiel w Jeziorze Ochrydzkim (bo pływanie z rybkami w czystych wodach tego "macedońskiego morza" nie miało sobie równych) ;) Położenie hotelu jest idealne zarówno dla tych, którzy chcą plażować, jak i dla tych którzy chcą zwiedzać i wędrować na własną rękę. Przystanek autobusowy (praktycznie zaraz przy hotelu) ułatwiał przemieszczanie się do pobliskiego miasta Ochrydu albo na plażę z lazurową wodą w Trpejcy (do których to miejsc koniecznie trzeba się wybrać przynajmniej raz w czasie pobytu!) Warto przejść się również na górę powyżej hotelu do wsi Gorne Konjsko, z której roztacza się ładna panorama na okolicę. Dla Pani Mirelli - rezydentki duże podziękowania za przydatne informacje i porady - fajnie że na miejscu jest taka osoba, która jest profesjonalna, życzliwa i pogodna :) Miejsc nie tworzą przedmioty a ludzie - i dlatego do tego hotelu chętnie bym wróciła - właśnie ze względu na uśmiechnięte twarze, pomocne dłonie i atmosferę! :)
Marlena 17.07.2018
Właśnie wróciłam z Macedonii , jestem oczarowana.Wczasy z Rego Bis to to niezapomniana przygoda , organizacja na najwyższym poziomie, wycieczki fakultatywne super, skorzystaliśmy z trzech ze względu na brak czasu, dziś wybrałabym dwa tygodnie a nie jeden tydzień wypoczynku:) wybraliśmy hotel Tourist , nie ma 4 gwiazdek ale nam bardzo odpowiadał, taras, obsługa hotelu przesympatyczna, posiłki w Metropol Lake Resort bardzo smaczne , duży wybór , można przytyć :) jedzenie do oporu jak ktoś lubi, kelnerzy rewelacja,przejście z Tourista do restauracji bardzo płynne i nie jest to jakiś problem zrobić parę kroków spoglądając na cudne, krystalicznie czyste jezioro, cały Resort dla aktywnych i leniwych, każdy znajdzie coś dla siebie.Animacje były, byliśmy zapraszani ale brakowało nam czasu , Ochryda piękna, Polacy mogą się czuć jak u siebie, Macedończycy bardzo uprzejmi i mile nastawieni do Nas, ceny baaaaardzo niskie w porównaniu z naszymi amerykańskimi barami, papierosy tanie. W hotelu pościel i ręczniki zmieniana co drugi dzień lub na życzenie. To że basen jest w części kompleksu zwanej Bellevue , też nie przeszkadza , ale mając do dyspozycji jezioro, basen był tylko dodatkiem.Spokój, swoboda, plaża bez tłumów , jest to miejsce idealne dla każdego i dla rodzin z dziećmi, w wydzielonych miejscach jest ratownik przy plaży.Wcześniej obejrzałam oferty innych obiektów w tym miejscu i wybrałam Tourista ze względu na niską cenę , dla mnie ważne były wycieczki i zwiedzanie Macedonii choćby w 1/10 .Nie zawiodłam się, nie było luksusowo w pokoju , ale może być.Dziś po pobycie tam podjęłabym tą samą decyzję, mieszkając w Tourist korzysta się w pełni co oferuje Metropol i Bellevue za niższą cenę . Wi- Fi- połączenie znakomite !!!! Rezydentka spełniała swoją rolę, bardzo miła i pomocna. Ogólnie polecam, Macedonia jest piękna a mieszkańcy przemili. Marlena.

Dodaj swoją opinię o Hotel Tourist

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę