Lubiane przez osoby: 34
Aktualnie oglądane przez: 1
Ostatni zakup: 2 dni temu

Chorwacja Z Przytupem Na Bis

Sprawdź termin

KATEGORIA

***

REGION

Drvenik/CHORWACJA

WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE WRZESIEŃ 2019

- Przejazd komfortowym Autokarem
- WYPOCZYNEK - Pensjonat Martina *** HB (9 noclegów) pokoje z klimatyzacja w cenie !
- ZWIEDZANIE - Split, Dubrovnik, Mostar & Medjugorie, Jeziora Plitvickie

RIWIERA MAKARSKA - IGRANE

Zakwaterowanie grupy w miejscowości Drvenik. Górna Zatoka w miejscowości Drvenik to miejsce na idealny wypoczynek dla rodzin z dziećmi - bliskość plaży, a także barów i restauracji sprawia, że każdy znajdzie w tej okolicy coś dla siebie. Kompleks Martina znajduje się zaledwie 50 m od plaży i uliczki, którą można przejść do centrum Drvenika, Dolnej Zatoki, a także sąsiednich miast.

ATUTY

- pobyt stacjonarny (9 noclegów) w 1 pensjonacie
- zakwaterowanie ok. 50 metrów od morza + wyżywienie 2 x dziennie

UPOLUJ SWOJĄ ZNIŻKĘ NA 2019!

- Gwarancja Niezmienności Ceny za jedyne 39zł/osoba.
- Rabaty dla stałych klientów 2,5% - zapytaj o rabat Sprzedawcę.
- NOWOŚĆ - RAZEM RAŹNIEJ - Specjalne oferty dla Grup powyżej 20 osób

TRASA PRZEJAZDU

Katowice - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja (przejazd realizowany na podstawie ważnego dowodu osobistego)

ZAKWATEROWANIE

Grupa podczas wyjazdu będzie zakwaterowana w Pensjonacie Martina o standardzie *** - wszystkie 9 noclegów.

POŁOŻENIE

- budynki znajdują się w części Drvenika zwanej Górną Zatoką
- około 50 metrów od plaży
- przy plaży znajdują się liczne sklepy, restauracje i kawiarnie oraz nadmorska uliczka łącząca Górną Zatokę z Dolną oraz centrum miasta.
- w odległości około 1,5 km od obiektu znajduje się mała przystań, z której codziennie odpływają statki na pobliską wyspę Hvar (i dalej na Korczulę).
- odległość ok 60 km od miejscowości Neum w Bośni

POKOJE

Kompleks Martina składa się z 3 budynków bezpośrednio ze sobą sąsiadujących (Martina, Kate, Amalija). Goście Rego-Bis będą kwaterowaniu w budynku Martina oraz Kate. Standardowo urządzone i wyposażone apartamenty mogą pomieścić 2,3 lub 4 osoby (apartament A50 - 4-5 osobowy jest dwupomieszczeniowy; 3 łóżka podstawowe i rozkładana kanapa). Wszystkie apartamenty posiadają wyposażone (małe) aneksy kuchenne, balkon lub taras, TV, klimatyzację, bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

WYŻYWIENIE

HB - śniadania i obiadokolacje podawane w restauracji (z dużym tarasem) budynku głównego.
Śniadania serwowane (08.00- 09.00), obiadokolacje - wybór z 2 dań (18.30- 20.00) - zupa, danie główne i deser. Napoje do obiadokolacji - bezpłatnie dostępna jest woda. Sprzedaż napojów do obiadokolacji nie jest prowadzona.

PLAŻA

Plaża z drobnym żwirkiem, z łagodnym zejściem do morza, oddalona ok. 50 metrów od obiektu. Wzdłuż plaży rozciąga się mała promenada z kafeteriami, beach barami, sklepikami. Serwis plażowy dodatkowo płatny.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

- 13.09.2019 - Wyjazd Autokarem z Polski
- 14.09.2019 - Przyjazd do Chorwacji - w godzinach rannych zwiedzanie z przewodnikiem Splitu, po zwiedzaniu dalszy przejazd do Drveniku, zakwaterowanie w godzinach około popołudniowych, rozpoczęcie świadczeń hotelowych, nocleg.
- 15.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 16.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 17.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 18.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 19.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 20.09.2019 - Wycieczka Dubrovnik, powrót do obiektu późnym popołudniem, nocleg.
- 21.09.2019 - Wycieczka wycieczka do MOSTARU & MEDZIUGORJE, powrót do obiektu późnym popołudniem, nocleg.
- 22.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 23.09.2019 - Wyjazd z Chorwacji w drogę powrotną w godzinach rannych, zwiedzanie z przewodnikiem Parku Narodowego Jezior Plitvickich, pod wieczór, powrót do Polski.
- 24.09.2019 - Przyjazd do Polski w godzinach południowych.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie !

ZWIEDZAMY

SPLIT - Jest ekonomicznym, transportowym, kulturalnym, leczniczym i naukowym centrum Dalmacji z siedzibą regionu Split Dalmacja. Z prawie 200 000 obywatelami jest największym miastem w chorwackiej części wybrzeża Adriatyckiego.Split to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji, ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy i komunikacyjny. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości ­ gigantycznego pałacu ­ rzymskiego cesarza Dioklecjana.
MOSTAR - To miasto w Bośni i Hercegowinie położone nad rzeka Neretwa. Jego historia sięga średniowiecza, czego dowodem jest główny zabytek miasta, XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566. W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku. MEDJUGORJE to miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. Znana głównie dzięki mającymi tutaj mieć miejsce od 1981 roku objawieniami Matki Bożej z Medjugorje, cały czas badanymi przez Kościół, do tej pory nie odrzuconymi ani nie potwierdzonymi. Ramowy program wycieczki- śniadanie, wyjazd w godzinach porannych, kontrola graniczna, zwiedzanie MOSTARU z przewodnikiem, przejazd do MEDJUGORJE, czas wolny, powrot do hotelu na kolacje.
DUBROWNIK - Nazywany PERŁĄ ADRIATYKU to mekka odwiedzających Chorwację turystów. DUBROWNIK - Łagodnym łukiem wcina się w morze, tworząc plamę czerwono-żółtych wież i dachów na tle błękitu Adriatyku. Miasto położone jest w malowniczej Dalmacji, w odleglym zakątku Chorwacji tuz przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Stara część miasta to wspaniałe kościoły, potężne mury obronne i bastiony, kręte uliczki i muzea w dawnych pałacach. Miasto może się poszczycić najstarszą w Europie apteką, gotyckimi klasztorami Franciszkanów i Dominikanów. Warto zwiedzić m.in. Stradun słynny deptak w Dubrowniku, który jest główną ulicą starego miasta. Ramowy program wycieczki- śniadanie, wyjazd w godzinach porannych, zwiedzanie DUBROWNIKA z przewodnikiem, czas wolny, powrót do hotelu na kolacje.
PARK NARODOWY PLITVICE - Został założony w roku 1949, od roku 1979 znajduje się na spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Tworzony jest systemem 16 jezior, na które składają się liczne wodospady i kaskady. Cały park zajmuje 295 km2. System jezior otaczają zalesione masywy Male Kapele i Pljeszivce. System jezior rozdzielona jest na górne piętro z 12 jeziorami i piętro dolne z 4 jeziorami) - zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, dalszy przejazd w kierunku Polski.

CENA ZAWIERA

• przejazd autokarem (barek, klimatyzacja, DVD, WC)
• zakwaterowanie - 9 noclegów w Pensjonacie Martina
• wyżywienie HB- 2 posiłki dziennie
• ubezpieczenie KL 30 000 €, NNW 3 000 €, NNW obowiązuje na 24 godziny przed wyjazdem (od chwili wyjścia z domu) do 24 godzin po przyjeździe (powrotu do domu)
• opiekę polskiego pilota na trasie przejazdu
• wycieczka do DUBROWNIKA
• wycieczka do MOSTARU & MEDZIUGORJE
• zwiedzanie Splitu i Parku Narodowego Jezior Plitvickich
• opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
• podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

• taksy klimatycznej, opłaty za przewodników lokalnych, parkingi, opłaty wjazdowe ok. 100 Euro/os. - obowiązkowo płatne w autokarze.

INFO DOTYCZĄCE PRZEJAZDU AUTOKAREM

Trasa - Polska - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja ( Orientacyjny czas przejazdu ok. 17h po przekroczeniu granicy Polsko-Czeskiej, przejazd realizowany na podstawie ważnego dowodu osobistego)
- Na terenie Polski szybki przejazd bez przesiadek na trasie Katowice- Tychy- Pszczyna- Czechowice Dziedzice- Bielsko Biała- granica
- Wszystkie miasta wyjazdowe są potwierdzone do realizacji.
- Godziny przyjazdu do hotelu jak i godziny wyjazdu w drogę powrotną są każdorazowo potwierdzane przez pilota bądź rezydenta Rego-Bis.
1. Prosimy Klientów o zapoznanie się z ramowym programem imprezy i zwrócenie szczególnej uwagi na rodzaj rozkładu jazdy.
2. Dopłata za połączenia antenowe zawiera przejazd w dwie strony.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu może przewieźć 1 szt. bagażu o wadze do 20kg, bagaż podręczny o wadze do 5kg.
4. Prosimy o przybycie Klientów na miejsce zbiórki na 15 min. przed planowaną godziną odjazdu.
5. Na trasach dojazdowych w kraju możliwy jest transport autokarem klasy turystycznej, minibusem, samochodem osobowym, pociągiem.
6. Na trasie dojazdowej dopuszcza się możliwość przesiadek w trakcie przejazdu.
7. Transport od miejsca głównej zbiórki (trasa końcowa) odbywa się autokarami komfortowymi (WC, DVD, barek, klimatyzacja).
8. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez centralę Rego-bis przed wyjazdem.
9. Postoje w trakcie podroży są organizowane co ok. 4,5 godziny w miejscach do tego przystosowanych.
10. Dziecko, które nie podróżuje z obojgiem prawnych opiekunów musi posiadać upoważnienie podpisane przez nieobecnego opiekuna (dziadkowie muszą mieć przy sobie upoważnienie od obojga rodziców).

WAŻNE INFORMACJE

Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.
Informacja dla podróżujących do Chorwacji z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie Chorwacji, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży.

Biokovo

BIOKOVO

Biokovo – pasmo górskie dominujące nad Rivijerą Makarską, z drugim co do wysokści
szczytem Chorwacji - Świętym Jerzym (1762 m n.p.m.).  Podczas wycieczki przeżyjecie jazdę półkami skalnymi Biokova i najwyżej położoną drogą asfaltową w Chorwacji. Zobaczycie różnorodne okazy flory i fauny oraz będziecie mieli okazję podziwiać niepowtarzalną panoramę Riwiery Makarskiej.                                                                                                 

PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd według rozkladu jazdy, przejazd malowniczą drogą prowadzącą na szczyty Biokova. Dla chętnych wspinaczka na szczyt św. Jerzy 1762 m n.p.m., trwająca okolo 40 minut, wzdłuż specjalnie przygotowanej poręczy. Krótka przerwa na szczycie, Przejazd do doliny, z której spacerem udacie się Państwo na szczyt Vošac 1422 m. n.p.m., gdzie znajduje się schronisko spaleologów. Rozkoszowanie niepowtarzalnym widokiem na pobliskie pasma górskie, kurorty na wybrzeżu i wyspy. Powrót pieszo do doliny. Krótki odpoczynek.
Powrót na Riwierę Makarską.

DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,      OD 6 DO LAT 12 - 20% ZNIZKI


ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 250 KUN (ok. 35 euro)     

                                                     
Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym mini busem, opiekę pilota/przewodnika podczas wycieczki, bilet wstępu do Parku Przyrody Biokovo, podatek VAT.     


MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 6 OSÓB.   

Dubrovnik Nocą

 

 DUBROVNIK NOCĄ

Miasto, nie bez powodu nazwane Perłą  Adriatyku, jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Miasto muzeów i festiwali… Plan filmowy wielu znanych seriali i filmów. Przyciąga turystów niepowtarzalną atmosferą, wspaniałą architekturą, uroczymi, wąskimi uliczkami oraz ciekawą historią
Opasane kamiennymi murami obronnymi, które broniły go przez wieki.
W 1979 roku wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

PROGRAM WYCIECZKI  
Wyjazd wg. rozkładu jazdy. Krótki postój w miejscowości Neum. Możliwość skorzystania z toalety, zakupów, wypicia kawy.                                                                                                                                                                                       Przyjazd do Dubrovnika. Zwiedzanie miasta: najdłuższa i najszersza ulica miasta Stradun, Fontanna Onofriego, Kościół i Klasztor Franciszkanów, Dzwonnica Miejska, Pałac Sponza, Kościół Św. Błażeja – patrona miasta, Pałac Książęcy, Katedra Dubrovnicka, Stary Port.
 
Czas wolny – W GODZINACH WECZORNYCH NIE MA MOŻLIWOŚCI ZWIEDZANIA MUZEÓW ANI WEJŚCIA NA MURY OBRONNE. Możliwy jest wyjazd kolejką linową na wzgórze Sergiusza, znajdujące się nad miastem.. Powrót około 24.00 - 01.00 w nocy.

ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 350 KUN (ok. 48 euro) 
                                                         
DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,        OD 6 DO LAT 12 - 50% ZNIŻKI

Cena zawiera: Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota na trasie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym,  podatek VAT.    
                               
Cena nie zawiera: ewentualnych biletów wstępu.     
 
MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 30 OSÓB.
  
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA UDZIAŁU W DZIENNEJ WYCIECZCE DO DUBROWNIKA, PROGRAM JAK WYŻEJ,
W CZASIE WOLNYM JEST MOŻLIWOŚĆ INDYWIDUALNEGO ZWIEDZANIA MUZEÓW I MURÓW OBRONNYCH.

Fish Picnic

Spotkanie przed hotelem.
 
Program wycieczki:
 
1. Przejazd.
2. Rejs statkiem na wyspę Hvar.
3. Wizyta w rybackiej wiosce Vrboska.
4. Rejs na wyspę Brać, do miejscowości Bol. Czas wolny przeznaczony na plażowanie.
5. Powrót do hotelu.
 
W planie wycieczki jest rejs stateczkiem wycieczkowym na wyspę Hvar. Tam zaplanowany jest spacer po starej, dalmatyńskiej wiosce rybackiej Vrboska. Kolejnym punktem wycieczki będzie przepłynięcie na wyspę Brać do miejscowości Bol, gdzie atrakcją jest plaża "Złoty Róg" (Zlatni Rat). Fenomenem Złotego Rogu jest to, że cypel, na którym znajduje się plaża, zmienia swoje położenie w zależności od prądów morskich i kierunku wiatru. Podczas rejsu na statku serwowana jest ryba z grilla oraz rakija i wino.
 
W cenie:
- przejazd 
- rejs stateczkiem 
- poczęstunek m.in. grillowanie, sałaty, owoce, wino
 
Cena orientacyjna: 28 € 
 

Fotosafari Deltą Neretwy

FOTOSAFARI DELTĄ NERETVY

Rzeka Neretwa najdłuższa rzeka wpływająca do Adriatyku. Źródło ma na terenie Bośni i Hercegowiny na wysokości 1.095 m n.p.m.. Około 200 km swojej długości płynie przez terytroium Bośni i Hercegowiny a zaledwie 22 kilometry przez terytorium Chorwacji. W dolnym toku tworzy rozległą deltę, zajmującą powierzchnię 170 km², z czego 70% jest na terenie Chorwacji. Bogata fauna i flora oraz żyzna ziemie przyczyniły się do tego, że często nazywana jest CHORWACKĄ KALIFORNIĄ. Ludzie głównie zajmują się rolnictwam; uprawia się tutaj wszelkiego rodzaju owoce i warzywa, a najbardziej znane są mandarynki i pomarańcze oraz arbuzy i melony. Specjałem kulinarnym w Delcie Neretwy sa; żaby i węgorze. Tradycyjnym środkiem transportu łódź neretwiańska i „trupica“.

PROGRAM WYCIECZKI       

Wyjazd wedlug rozkladu jazdy, przejazd autokarem lub mini busem (w zależności od ilości uczestników) do miejscowości Krvavac. Zmiana środka transportu na Łódź neretwiańską, zwiedzanie Delty pływając jej kanałami. Poza dziewiczą przyrodą, zobaczyć będziecie mogli plantacje owoców cytrusowych, stare wioski i urocze kapliczki, ktore przybliżą nam niegdysiejszy styl życia Neretwian. Na łodzi symboliczny poczęstunek (figi suszone i rakija), a po wyczerpującej przejażdżce kanałami obiad w restauracji (filet z kurczaka z grila, przystawki, salatka, deser, lampka wina, woda mineralna), żywa muzyka. Po obiedzie powrót do autokaru, wyjazd w kierunku Makarskiej Riwiery. Powrót w godzinach popołdniowych.    
                   
ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 400 KUN (ok. 55 euro)            

                                                  
DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS, DO LAT 12 - 50% ZNIZKI


Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem,                                           Opieka polsko - języcznego pilota - przewodnika podczas wycieczki jazda łodzią neretwiańską, poczęstunek na łodzi według programu, obiad wg programu, żywa muzyka podatek VAT.                                                                               
MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 20 OSÓB.

Medjugorie oraz Mostar

MEĐUGORJE  - MOSTAR


Međugorje. W 1981 roku w Međugorje na wzgórzu zwanym dziś BRDO UKAZANJA – GÓRA OBJAWIEN, mialy miejsce objawienia Matki Boskiej, ktore trwaja do dziś.           Međugorje – Santuarium Matki Boskiej Pokoju jest jednym z najliczniej odwiedzanych miesjc pielgrzymkowych w Europie.
Mostar - miasto, którego symbolem jest kamienny Stary Most z XVI w. zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Poza okazałymi meczetami, warta uwagi jest Carsija – starówka na prawym brzegu rzeki Neretwy. Znajduje się tu wiele domów z czasów tureckich, a także ruiny starego fortu. Na miejscowym tureckim bazarze (Kujundziluk) można zaopatrzyć się w lokalne pamiątki. Miasto zamieszkane jest przez ludność katolicką w nowej częsci miasta oraz muzułmańską w mostarskiej starówce. Stanowi barwną mozaikę  narodów, kultur i religii.                                                                     

PROGRAM WYCIECZKI
Wyjazd wg. rozkladu jazdy, przejazd przez Bośnię i Hercegowinę do Međugorje. Wejście na Góre Objawień, czas wolny w miejscu objawień, idywidualna modlitwa. Przejazd do centrum miasta, indywidualna modlitwa w Sanktuarium, przy pomniku Jezusa Zmartwychwstłego bądź w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Czas wolny. Przejazd do Mostaru, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Podczas zwiedzania poznacie Państwo burzliwą historię Mostaru, zobaczycie; Stary Most kamienny, dom turecki, jeden z meczetów, bazar turecki. Czas wolny. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.

ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 350 KUN (ok. 48 euro)                                                           
DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,          OD 6 DO LAT 12 - 50% ZNIŻKI
Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autobusem, opieka pilota podczas wycieczki, bilety wstępu-dom turecki, meczet, zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem lokalnym. Podatek VAT.
MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 30 OSÓB.                     

UWAGA! Wymagany odpowiedni strój – przykryte ramiona dekold i kolana, zalecane  wygodne obuwie.                                           
   

Rafting Kanionem Rzeki Cetiny

RAFTING  KANIONEM  RZEKI  CETINY

Rzeka Cetina wpada do Adriatyku w pirackim mieście Omiš, płynie jednym z najpiękniejszych kanionów Europy. Barwny krajobraz i nienaruszona przyroda przyciągnają ogromną liczbę turystów uprawiających rafting, którzy przyjeżdżają w te rejony, aby poczuć i cieszyć się z przyjemności jakie daje Cetina i otaczająca ją przyroda.

PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd według rozkładu jazdy, przejazd autokarem lub mini busem (w zależności od ilości uczestników) do miejscowości Slime, gdzie zaczyna się spływ.
Po krótkim instruktażu odbywa się spływ trasą o długości około 9 kilometrów (czas trwania około 2,5 godziny), z krótką przerwą na kąpiel w zimnej wodzie rzeki Cetiny. Dla odważnych możliwość skoków ze skały. Po zakończeniu spływu możecie Państwo zakupić płytę z pamiątkowymi zdjęciami.
Powrót na Riwierę w godzinach popołudniowych (13:00-14:00)

ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 250 KUN (ok. 35 euro)        

                                                      
DZIECI DO  LAT 12 - 20% ZNIZKI


Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub  busem, niezbędny sprzęt (kamizelkę ratunkową, kask, wiosło), opiekę licencjonowanego skipera, ubezpieczenie podczas spływu, podatek VAT.                                               

                                                   
MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 1 OSOBA.
 

Sarajewo

SARAJEWO

Sarajewo - stolica dzisiejszej Bośni i Hercegowiny, założona w XV w. przez Turków Osmańskich nad rzeką Miljacką. Miato, które ma duszę i którego nie da się nie pokochać. Charakteryzująca je mieszanka kultur i religii dosłownie pozwala czuć się jak w innym świecie; meczety, kościoły katolickie i prawosławne oraz synagoga w bezpośrednim sąsiedztwie. To właśnie tu, po zamachu na arcyksięcia Ferdynynda, rozpoczęła się pierwsza wojna światowa. Tradycyjne warszaty rzemieślnicze w wąskich uliczkach,sukiennice, najlepsze na Bałkanach „čevapčići“,  „burek“ i „pita“


PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd według rozkładu jazdy, przejazd jedną z najpiękniejszych tras bałkańskich przez Bośnię i Hercegovinę do Sarajewa.  Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem lokalnym: Baščaršija, Katedra, meczet Gazi Husrev- Bega, sarajewska studnia – Sebilj, Ratusz Miejski, Przekorny dom, sarajewskie mosty. Czas wolny i obiad w lokalnej restauracji: čevapčići, burek i pita. Powrót w miejsce wyjazdu w godzinach wieczornych.    

ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 550 KUN (ok. 75 euro)        

                                                    
DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,     OD 6 DO LAT 12 - 50% ZNIŻKI


Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota  podczas wycieczki, zwiedzanie Sarajewa z przewodnikiem lokalnym, bilet wspępu do meczetu Gazi Husrev-Bega, obiad w lokalnej restauracji, podatek VAT.   


MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 30 OSÓB.   


UWAGA! Wymagany odpowiedni strój – przykryte ramiona dekolt i kolana, panie chusty na głowę, zalecane  wygodne obuwie.                           

Sibenik - Park Narodowy Krka

ŠIBENIK – PARK NARODOWY KRKA


Šibenik- Wizyta w najstarszym, chorwackim miescie slowianskim z pewnoscia przyniesie duzo niezapomnianych wrazen, spacer waskimi uliczkami Starowki i wizyta w budowanej 100 lat Katedrze św. Jakuba
Park Narodowy Krka – założony w 1985 roku jako siódmy Park Narodowy Chorwacji. Rzeka Krka płynąca kanionem przez 75 kilometrów zachwyca swoimi wodospadami i kaskadami oraz otaczajacą ją przyrodą.

PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd według rozkładu jazdy w kierunku Splitu. Zwiedzanie miasta: Pałac cesarza Dioklecjana – Perystyl, Katedra Św. Duje, Baptysterium, Ratusz. Krótki czas wolny.
Przejazd do Trogiru, zwiedzanie: plac Jana PawłaII, loggia, wieża zegarowa, katedra św.Wawrzyńca, promenada. Czas wolny. Przejazd do Parku Narodowego Krkay spacer przygotowaną specjalnie dla turystów trasą widokową. Czas wolny, możliwość kąpieli pod wodospadem Skradinski Buk.
Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.

ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 370 KUN (ok. 50 euro) + obligatoryjnie bilet wstępu do parku, płatne w autobusie w kunach: 140 kun lipiec i sierpień, 90 kun czerwiec i wrzesień  

                                                          
DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,     OD 6 DO LAT 12 - 50% ZNIŻKI


Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota  podczas wycieczki, zwiedzanie Šibenika z przewodnikiem, bilet wspępu do katedry św. Jakuba w Šibeniku, podatek VAT.    


MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 30 OSÓB.    

Split oraz Trogir

SPLIT – TROGIR

Split – miasto i port słynące z wspaniale zachowanej architektury z czasów rzymskich, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To właśnie tutaj cesarz Dioklecjan postanowił wznieść swoją letnią rezydencję. Dziś mury pałacu częściowo zaadoptowane są na lokale mieszkalne i handlowe, ale w jego wnętrzu odczuwalna jest atmosfera rzymskich czasów.  
Trogir -  miasteczko portowe ze średniowieczną starówką, również wpisaneą na listę UNESCO. Miasto greckiego bożka szczęścia Kairosa, wąskich uliczek i wspaniałych zabytków…

     
PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd według rozkładu jazdy w kierunku Splitu. Zwiedzanie miasta: Pałac cesarza Dioklecjana – Perystyl, Katedra Św. Duje, Baptysterium, pomnik Grzegorza z Ninu, Ratusz. Krótki czas wolny.
Przejazd do Trogiru, zwiedzanie: loggia, wieża zegarowa, katedra św.Wawrzyńca, promenada, twierdza Kamerlengo. Czas wolny. Powrót w miejsce wyjazdu w późnych godzinach popołudniowych.


ORIENTACYJNA CENA OD OSOBY 350 KUN (ok. 48 euro)     

                                                        
DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS,     OD 6 DO LAT 12 - 50% ZNIŻKI


Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego pilota  podczas wycieczki, zwiedzanie Splitu i Trogiru z przewodnikiem lokalnym, bilet wspępu do katedry św. Wawrzyńca w Trogirze, podatek VAT.    


MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 30 OSÓB. 

Podgora

To malownicza miejscowość na Riwierze Makarskiej, znajdującą się około 9 km od miejscowości Makarska. Miasteczko "pod górą” nazwę swoją zawdzięcza malowniczemu położeniu u stóp masywu Biokovo. W starej części miasta zachowały się wieże obronne strzegące niegdyś miasto przed Turkami. Ciekawostką wartą obejrzenia jest pomnik założenia jugosłowiańskiej marynarki wojennej mający kształt skrzydła mewy. Krystaliczne morze, bliskość gór oraz tętniąca życiem promenada wzdłuż której zlokalizowane są liczne kafejki, tawerny i restauracje składają się na niepowtarzalną atmosferę tego wakacyjnego kurortu. Ponadto miasteczko posiada bogatą ofertę aktywnego wypoczynku skierowaną dla miłośników sportów wodnych oraz różnorodne propozycje wycieczek fakultatywnych dla gości, którzy stąd chcą zwiedzić Dubrownik, Medjugorie, Mostar, wyspy Korčula czy Hvar.                                                                                         

 

Igrane


To urokliwa miejscowość Riwiery Makarskiej. Nad miasteczkiem wznosi się dzwonnica kościoła Gospy od Rużarija, która czuwa nad jej mieszkańcami. Riwiera Makarska to najbardziej znany region turystyczny, który rokrocznie przyciąga rzesze turystów. To miejsce gdzie góry stykają się z turkusową tonią Morza Adriatyckiego, a słońce zachodzi za wzniesieniami wyspy Brač.

 

5 powodów, dla których warto odwiedzić Chorwację

1.    Słoneczne lato jest niemalże gwarantowane! Chorwacja jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Europie. Odwiedzający mogą spodziewać się 12 godzin słonecznych dziennie w maju i czerwcu, średnio 13 godzin w lipcu i sierpniu. To więcej niż Prowansja (8 w maju, 10 w czerwcu i sierpniu, 11 w lipcu) lub Korfu (10 w maju, 12 w czerwcu, 13 w lipcu i 11 w sierpniu). Bez względu na to, kiedy zdecydujecie się z nami pojechać — słońce zawsze będzie z Wami!


2.    Miasto i wieś w bliskim sąsiedztwie: niezwykle łatwo jest cieszyć się zarówno atrakcjami miasta, jak i krajobrazami i to tego samego dnia! Miasta, nawet te główne i najbardziej znane, takie jak Split czy Dubrownik, są stosunkowo niewielkie. Można zwiedzić zabytkowe stare miasto rano, a następnie udać się do pobliskiej wioski, gdzie można napawać się przepięknym krajobrazem, pójść na spacer lub wybrać na przejażdżkę rowerem (albo najzwyczajniej w świecie położyć się na plaży) po południu. Podobnie dzień spędzony na chodzeniu lub jeździe na rowerze może być uzupełniony wieczorem w mieście.


3.    Tak dużo historii! Chorwacja ma wiele do zaoferowania, nie tylko miłośnikom — zarówno tej jakże odległej historii sprzed kilku stuleci, ale także związanej z nowszymi wydarzeniami. Opowiadanie o niej nie zawsze jest łatwe, ale Chorwaci z lubością oferują każdemu zainteresowanemu bardzo obrazowe streszczenia. Uznają niemalże za obowiązek każdego odwiedzającego spacer licznymi ulicami "starego miasta", pełnymi rzymskiej i weneckiej architektury, zwiedzanie muzeów i odkrywanie zabytkowych budynków i pomników, śledzenie fascynujących dalmatyńskich opowieści o królestwach, związkach, republikach, wojnach, polityce, niepokojach społecznych i współczesnej niepodległości.


4.    Plaże i zachody słońca, które odbierają mowę! Chorwackie wybrzeże jest absolutnie zdumiewające. Nie brakuje tu plaż, które zapierają dech w piersiach. Woda jest krystalicznie czysta i turkusowo niebieska. Chorwacja to także tysiące wysp i wysepek. Jeśli do tego dodamy jeszcze zachodzące słońce — scenariusz na wymarzony romantyczny wieczór jest prawie gotowy!


5.    Nocne życie, które oferuje zarówno szalone imprezy, ciekawe koncerty muzyki folkowej i klasycznej, jak i spokojne wieczory przy lampce wina. Jeśli lubisz imprezować do białego rana — Chorwacja na pewno Cię nie rozczaruje! Split i miasto Hvar to miejsca, w których znajdziesz wiele barów, restauracji i klubów, które oferują zarówno głośne i żywiołowe zabawy, jak i spokojniejsze wieczory z muzyką w tle idealne na romantyczne spotkania!

 

 


Miesiąc styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Temp.powietrza 7 8 12 17 22 25 28 27 23 18 12 14
Temp. wody 13 12 12 13 17 20 23 23 22 19 17 8

Dodaj swoją opinię o Chorwacja Z Przytupem Na Bis

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę