Egzotyka. Gdzie tanio jechać w 2022?

Rego-Bis, 07.12.2021

Dominikana

Nie tracąca na popularności klasyka, idealna na egzotyczne rodzinne wakacje z dziećmi. Długa linia brzegowa z nieskazitelnie czystą turkusową wodą i piaszczystymi plażami zadowoli najbardziej wybrednych miłośników plażowania. Wyjątkowy zwrotnikowy klimat umożliwi beztroski wypoczynek nawet zimą, gdy w Polsce są trzaskające mrozy. Przez cały rok utrzymuje się średnia dzienna temperatura pomiędzy 28 a 33°C gwarantując, że egzotyczne wakacje będą udane. Osoby szukające okazji do opalania się zachwyci fakt, że średnio na Dominikanie jest około 6,7 słonecznych godzin dziennie. Wczasy na tej karaibskiej wyspie wcale nie są tak kosztowne. Dzięki rozbudowanej bazie hotelowej można wybrać odpowiedni hotel czy to dla rodzin z dziećmi czy na romantyczny wyjazd za rozsądną cenę. Dominikana utrzymuje liberalne zasady wjazdu. Na dzień 03.12.2021 nie jest wymagane ani potwierdzenie szczepienia ani test na obecność koronawirusa. 

Tajlandia

Styczeń jest jednym z najbardziej depresyjnych miesięcy w roku. Dlaczego by nie zerwać z codzienną rutyną i nie zafundować sobie odrobinę orientalnego luksusu? Doskonałym miejscem na egzotyczny wyjazd przełamujący zimową chandrę jest Tajlandia. Nie bez przyczyny kojarzy się ona  z niesamowitymi plażami, bujną dżunglą, przepysznym jedzeniem i niskimi cenami. Tajlandia jest doskonałym kierunkiem na egzotyczną podróż zarówno dla par, rodzin z dziećmi czy wypoczywającymi solo. Bez problemu można znaleźć tanie wczasy w hotelu z opcją All-Inclusive w jednym z uroczych zakątków tego malowniczego kraju. Tajlandia nazywana jest „krainą uśmiechu” i naprawdę pasuje do tego wyrażenia, ponieważ ludzie są niezwykle przyjaźni i gościnni. Czemu nie przekonać się o tym już zimą 2022 roku?

Meksyk

Ola, ola Mexico – czy nie skusić się na egzotyczne wczasy pod palmami z tequilą w ręku? Wybierając kierunek na zimową eskapadę za słońcem i plażami koniecznie należy rozważyć Meksyk. Pogoda jest gwarantowana. Na chwilę obecną (grudzień 2021) przy wjeździe nie są wymagane testy ani potwierdzenie szczepienia przeciw Covid-19. Można przebierać w kolorze piasku na plażach: od białego do złotego a nawet czarnego. Do wyboru są cztery różne akweny wodne: Pacyfik, Zatoka Kalifornijska, Zatoka Meksykańska i Morze Karaibskie. Bezsprzecznie Meksyk ma jedno z najatrakcyjniejszych wybrzeży na  świecie. Dodatkowo tutejsze hotele all-inclusive słyną z doskonałej renomy. Nie należy zapomnieć, ze Meksyk znany jest na świecie z przepysznej kuchni.   

Kuba

Czy już słychać rytmy salsy, mamby i rumby? Jeśli tak, to Kuba wzywa na ekscytującą, egzotyczną przygodę. Jest ona jedną z najbardziej charakterystycznych wakacyjnych destynacji. Kojarzy się z cygarami, rumem, starymi amerykański krążownikami szos i gorącym tańcem.  Kuba jest równie kolorowa jak jej skomplikowana historia. Od zanikającego kolonialnego uroku Hawany po ciche, rustykalne kurorty nadmorskie. Emanuje energią i pasją – Kubańczycy słynną z gościnności i werwy. Główną atrakcją Kuby są jej plaże. Biały piasek zacieniony palmami jest prawdziwym rajem na ziemi. Co istotne, dzięki coraz większej otwartości tego kraju na świat egzotyczne wczasy stały dostępniejsze również dla osób z bardziej ograniczonym budżetem.