Blog podróżniczy

Szczyt luksusu i splendoru ? Atrakcje Monako

Monako, drugie najmniejsze państwo na świcie jest położone na przepięknym Lazurowym Wybrzeżu. Jakie atrakcje czekają w luksusowym Monte Carlo uważanym za stolicę hazardu ?

Wakacje w Chorwacji 2023. Wybierzcie się na Istrię

Co do zaoferowania ma największy półwysep nad Adriatykiem ? Z jakich powodów ta część Chorwacji jest tak popularna wśród turystów ? Czy warto Istrię odwiedzić w wakacje 2023 ?

Najciekawsze miejsca na Krecie (Grecja). Co warto zobaczyć?

Jakie miejsca na Krecie przyciągają wczasowiczów jak magnes? Które zabytki warto zobaczyć na największej greckiej wyspie ? Jakie atrakcje Krety sprawią, że wakacje 2023 będą niezwykle udane?

Słońce, ocean i piasek ? Plaże Agadiru (Maroko)

Słoneczne, piaszczyste plaże w Afryce jako antidotum na jesienią chandrę? Czy coś może lepiej poprawić humor jak szum fal na oceanie? Jakie są najlepsze plaże w Agadir (Maroko) ?

Miasto pałaców ? Cesarskie rezydencje Wiednia

Wiedeń przez stulecia był stolicą jednego z najpotężniejszych mocarstw w historii Europy – imperium Habsburgów. Gdzie mieszkali i jak wyglądały rezydencję monarchów znad Dunaju?

Zwiedzania szał ? Najciekawsze muzea Pragi

W stolicy Czech znajduje się ponad 100 muzeów z różnorodnych dziedzin. Niezależnie od zainteresowań czy wieku każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie są najciekawsze muzea Pragi ?

Relaks na środku oceanu ? Najpiękniejsze plaże Madery

Wspaniały wulkaniczny krajobraz, wszechobecne słońce ogrzewające piasek i ocean o temperaturze  pomiędzy 18 a 24 stopniami. Czy to nie brzmi kusząco? Jakie są  najpiękniejsze plaże Madery?

Park narodowy Lovćen – czarnogórski majestat w pełni?

Czy dominujące nad malowniczą zatoką Kotorską góry Lovćen ukazują pełen majestat czarnogórskiej przyrody? Co ciekawego można zobaczyć w tym parku narodowym?

Hierapolis – antyczne ruiny w pobliżu Pamukkale

Pamukkale przyciągają swoim naturalnym pięknem, natomiast Hierapolis jest gratką dla miłośników historii starożytnej. Co warto w Hierapolis zobaczyć?