Blog podróżniczy

Uwaga pyszna kuchnia! Jakie dania warto spróbować na Cyprze?

Dzięki wpływom greckim, tureckim oraz użyciu  świeżych i aromatycznych składników nie ma wątpliwości, że cypryjskie jedzenie jest urozmaicone i pyszne. Co warto spróbować?

Kopalnia przeszłości? Pradawne zabytki Malty

Malta skrywa prawdziwe historyczne perełki, takie jak megalityczne świątynie starsze niż egipskie piramidy czy hypogeum mające ponad 4500 lat. Jakie pradawne atrakcje można zobaczyć na Malcie?

Na skrzyżowaniu Europy i Azji? Atrakcje Cypru

Jakie atrakcję przyciągają tysiące turystów na Cypr? Co warto zobaczyć w kraju Afrodyty?

W rytmie salsy? Zwiedzanie Hawany.

Bogata, kolonialna historia, gorące rytmy muzyki, zapach cygar i orzeźwiające mojito, czego spodziewać się w stolicy Kuby? Jakie atrakcję warto zobaczyć w Hawanie?

Kraina Afrodyty – plaże i przyrodnicze atrakcje Cypru

Cypr, trzecia co do wielkości wyspa na morzu Śródziemnym jest idealnym miejscem na beztroskie wakacje z plażowaniem i doskonałym jedzeniem. Jakie plaże i przyrodnicze atrakcje warto tutaj zobaczyć?

Plaże i atrakcje przyrodnicze Malty

Ze względu na lokalizację na środku morza Śródziemnego i warunki geograficzne Malta może poszczyć się znakomitymi plażami i niezwykle ciekawym krajobrazem. Jakie naturalne atrakcje warto tam  zobaczyć...

Najlepsze plaże na Cyprze? Kurort Ayia Napa

Najsłynniejsze plaże Cypru znajdują się na południu wyspy, wokół miasta Agia Napa. Co turystów przyciąga do tego niezwykłego kurortu? Co warto zobaczyć w okolicy?

Neum – hit wakacji 2022?

Czy niewielki kurort nad Adriatykiem stanie się przebojem lata 2022?  Czy warto do Bośni i Hercegowiny wybrać się samolotem? Jaka jest historia tego miejsca i co warto zobaczyć w pobliżu?

Sarajewo – kwintesencja Bałkanów ?

Dlaczego Sarajewo przyciąga turystów niczym magnes? Z jakich powodów to miasto jest tak niezwykłe? Co warto zwiedzić w Sarajewie?