Blog podróżniczy

23.09.2022 | Poznać lepiej

Raj dla miłośników historii? Starożytne ruin w regionie Antalyi

Region Antalyi na Riwierze Tureckiej przyciąga pięknymi plażami, doskonałymi hotelami i niezwykle bogatą historią. Jakie starożytne ruiny w regionie Antalyi warto zobaczyć?
19.09.2022 | Poznać lepiej

Ksamil – Albania w miniaturze

Ksamil – kurort nad Morzem Jońskim jest znany  jako idealne miejsce do spędzania wymarzonych wakacji. Miasteczko skrywa intrygującą historię. Dlaczego możemy je nazwać „Albanią w miniaturze”?
14.09.2022 | Poznać lepiej

Królowa czarnogórskiego wybrzeża? Budva

Budva to największy kurort Czarnogóry z rozbudowaną infrastrukturą rozrywkową, pięknymi plażami i historią sięgającą 2500 lat. Co warto zobaczyć w czarnogórskiej turystycznej stolicy Adriatyku?
05.09.2022 | Poznać lepiej

Kawa, rakija i wino. Czego warto napić się w Bośni i Hercegowinie?

Jaki jest narodowy napój w Bośni i Hercegowinie? Z jakich alkoholi słynie ten przepiękny bałkański kraj? Czego warto się się tam napić?
29.08.2022 | Poznać lepiej

Efez – tureckie Pompeje?

Wybrzeże Turcji skrywa wiele starożytnych perełek o wyjątkowym, historycznym znaczeniu. Dlaczego najwspanialsze z nich Efez, jest nazywany Pompejami Turcji? Co warto w tym miejscu zobaczyć?
24.08.2022 | Poznać lepiej

Didim – wakacje z starożytną historią w tle?

Milet, Didyma, Priene, Heraklea Latmijska to pasjonujące antyczne ruiny znajdujące blisko popularnego tureckiego kurortu Didim. Czy warto połączyć błogi odpoczynek z przygodą ze starożytną historią?
17.08.2022 | Poznać lepiej

Wyjątkowe jezioro? Park narodowy jezioro Szkoderskie

Co sprawia, że największe na Bałkanach jezioro jest wyjątkowe? Jakie niezwykłe gatunki roślin i ptaków można tam spotkać? Co warto zobaczyć w parku narodowym jezioro Szkoderskie?
10.08.2022 | Poznać lepiej

Pamukkale – najsłynniejsza naturalna atrakcja Turcji?

Gdzie można zrobić niezwykłe zdjęcia? Jakie przyrodnicze miejsce w Turcji robi niesamowite wrażenie i na długo zapada w pamięci? Dlaczego warto odwiedzić Pamukkale?
03.08.2022 | Poznać lepiej

Wakacje z przygodą. Co zobaczyć w słonecznej Alanyi?

Czy słoneczne, piękne plaże, klimatyczne restauracje i kawiarnie, wspaniałe zabytki i malownicza przyroda to przepis na idealne wakacje? Dlaczego warto wypoczywać w Alanyi na Riwierze Tureckiej