Rozkład Lotów 2018

       

Small Planet Airlines jest europejską czarterową linią lotniczą działającą obecnie na czterech rynkach: polskim, litewskim, brytyjskim i niemieckim. W sezonie letnim linia będzie obecna także we Francji i Włoszech. Główna siedziba polskiej spółki Small Planet Airlines Sp. z o. o znajduje się w Warszawie, a litewskiej Small Planet Airlines UAB w Wilnie. Linia dysponuje 21 samolotami: 17 airbusami A320 oraz czterema airbusami A321, które latają do ponad 120 portów w Europie, a także do krajów Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki oraz Azji.                                                                      


PAMIĘTAJ!

·        Przed odjazdem na lotnisko sprawdź czy zabrałeś ze sobą dokumenty i przedmioty niezbędne do podróży, w szczególności: bilet, paszport (dowód tożsamości,  ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

·        Zabronione jest parkowanie na poziomie odlotów i przylotów Terminali A i B. Możliwe jest tylko krótkotrwałe zatrzymanie w celu wyjęcia bagażu oraz wyjścia pasażerów z samochodu. Pojazd pozostaw na jednym z lotniskowych parkingów.

·        Pamiętaj, aby usunąć z bagażu podręcznego przedmioty zabronione do przewozu, w szczególności ostre narzędzia oraz płyny w opakowaniach większych niż 100 ml. Przedmioty te umieść w bagażu rejestrowanym (tym, który poleci w luku). Swoje bagaże oznacz przywieszkami z imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem.

 

 


 

 BAGAŻ GŁÓWNY: waga do 20 kg, dzieci do 2 lat  waga do 10 kg

BAGAŻ PODRĘCZNY: waga do 5 kg o wymiarach 56 cm x 45 cm x 25 cm 

 NADBAGAŻ: Opłata za przekroczenie limitu wagowego wynosi 10 EUR za każdy dodatkowy 1 kg. Waga jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg.


PODRÓŻ Z DZIECKIEM

Bagaż dla dziecka - Dziecku do 2 roku życia w przypadku linii Small Planet przysługuje bagaż rejestrowany do 10 kg, bagaż podręczny nie przysługuje. Dziecku, które ukończyło 2 lata, przysługuje taki sam bagaż jak osobie dorosłej (zgodnie z informacjami na umowie).
Wózek - Bezpłatnie można zabrać każdy rodzaj wózka dla dziecka do 2 roku życia. W przypadku starszych dzieci wózek wliczany jest w wagę bagażu rejestrowanego. Wózek należy zgłosić oraz podczas odprawy bagażowej i można go oddać od razu, razem z walizką albo przekazać pracownikowi lotniska dopiero na płycie lotniska/w rękawie, przed wejściem do samolotu. Wózek oddawany jest najczęściej tuż po opuszczeniu pokładu samolotu lub należy go odebrać na taśmie razem z bagażem (w zależności od lotniska).

Jedzenie dla dziecka - Na czas lotu można zabrać jedzenie dla dziecka w bagażu podręcznym w ilościach odpowiednich do czasu przelotu. Ilość płynów ograniczona jest standardowo do pojemności 100 ml (do 10 szt., całkowita zsumowana pojemność to maksymalnie 1l). W przypadku dzieci poniżej drugiego roku życia każdorazowo o możliwości zabrania półpłynnych produktów o większych pojemnościach (oryginalnie zamknięte, w ilości odpowiedniej do czasu przelotu ) decyduje służba graniczna, czuwająca nad odprawą bezpieczeństwa. Obsługa lotniska może poprosić opiekuna o spróbowanie pokarmu dla dziecka. Mleko modyfikowane na czas przelotu powinno być przewożone w oryginalnym opakowaniu w sypkiej formie - ułatwi to identyfikację substancji. Na pokładzie samolotu można poprosić personel pokładowy o wrzątek celem przygotowania mleka. Napoje i wodę mineralną o większych pojemnościach można zakupić w strefie bezcłowej po odprawie bezpieczeństwa lub na pokładzie samolotu.
Przelot z dzieckiem - Dziecko poniżej drugiego roku życia ze względów bezpieczeństwa nie ma odrębnego miejsca i podróżuje na kolanach rodzica. Po wejściu do samolotu opiekun otrzymuje specjalne pasy dla dziecka, które dopina się do pasów opiekuna (obsługa przed startem instruuje jak to zrobić, służy także pomocą w razie potrzeby). W każdym rzędzie znajduje się tylko jedno miejsce przeznaczone do podróży z dzieckiem w wieku do 2 lat, zatem w przypadku podróży z dwójką dzieci poniżej drugiego roku życia, opiekunom zostaną przydzielone miejsca w dwóch różnych rzędach. W samolocie zwykle jest dostępna jedna toaleta z przewijakiem.
Dziecko, które ukończyło 2 lata nie może podróżować na kolanach dorosłego opiekuna, przysługuje mu własne miejsce w samolocie. Miejsca w samolocie przydzielane są podczas odprawy przez pracowników obsługi lotniska. Dzieciom poniżej 13 roku życia z przyczyn bezpieczeństwa nie może być przydzielone miejsce przy wyjściach ewakuacyjnych.


Pozostałe informacje dotyczące przelotów linii Small Planet Airlines kliknij tutaj


Zarezerwuj Parking:

Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę